آموزشی

چگونه از لاک اسکرین ویندوز ۱۰ عکس بگیریم؟

اسکرین شات از لاک اسکرین در ویندوز10

هنگامی که کامپیوتر شما قفل می شود، به جای صفحه ورود به سیستم، یک تصویر در تمام صفحه، نمایش داده می شود. این یک صفحه نمایش اضافی است که قبل از اینکه بتوانید یک حساب کاربری برای ورود به سیستم انتخاب کنید با پس زمینه فانتزی و برخی اطلاعات مفید مانند ساعت و تاریخ نمایش داده می شود.

ویژگی لاک اسکرین در ویندوز ۸ معرفی شده است. با وجود این ویژگی هنگامی که کامپیوتر شما قفل می شود، به جای صفحه ورود به سیستم، یک تصویر در تمام صفحه، نمایش داده می شود. این یک صفحه نمایش اضافی است که قبل از اینکه بتوانید یک حساب کاربری برای ورود به سیستم انتخاب کنید با پس زمینه فانتزی و برخی اطلاعات مفید مانند ساعت و تاریخ نمایش داده می شود. در این مطلب به شما خواهیم گفت که چگونه از لاک اسکرین ویندوز ۱۰ عکس بگیریم!

چگونه از لاک اسکرین ویندوز ۱۰ عکس بگیریم؟

در ویندوز ۱۰، مایکروسافت ویژگی Spotlight را به لاک اسکرین اضافه کرده است. Spotlight به شما اجازه می دهد که یک تصویر تصادفی روی لاک اسکرین داشته باشید. می توانید تصاویر زیبا را از اینترنت دانلود کنید و آنها روی لاک اسکرین خود نمایش دهید. بنابراین، هر بار که ویندوز ۱۰ را بوت می کنید یا قفل می کنید، با یک تصویر جذاب جدید مواجه می شوید.

لاک اسکرین در ویندوز 10

لاک اسکرین ویندوز ۱۰

در اینجا به شما شرح می دهیم چگونه یک اسکرین شات از لاک اسکرین در ویندوز ۱۰ بگیرید.

قبل از ادامه، مطمئن شوید که در سیستم عامل ویندوز ۱۰ وارد حساب کاربری خود شده اید زیرا بدون ورود به سیستم امکان عکس گرفتن از لاک اسکرین با روشهای معمول وجود ندارد.

همانطور که می دانید، ویندوز ۱۰ دو نوع صفحه قفل دارد اولی وقتی است که شما با اکانت خود وارد سیستم شده اید و سپس صفحه را قفل می کنید و دیگری زمانی است که شما از اکانت خود خارج شده اید و هنوز با هیچ اکانتی  وارد سیستم نشده اید که “default Lock Screen” نامیده می شود. پس از اینکه کامپیوتر شما مدت زمان مشخصی را هم بیکار بماند به طور خودکار نیز ظاهر می شود.

برای کپچر کردن صفحه لاک اسکرین خود، هنگامی که وارد حساب کاربری خود شده اید، کامپیوتر را قفل کرده و موارد زیر را انجام دهید.

۱- برای قفل کردن کامپیوتر خود Win + L را فشار دهید. صفحه قفل ویندوز ۱۰ ظاهر خواهد شد.
۲- PrtSc / SysRq روی صفحه کلید را فشار دهید.
۳- دکمه Enter برای بستن لاک اسکرین و ورود به حساب کاربری خود فشار دهید.
۴- برنامه paint را باز کنید و تصویر را در اینجا past کنید.

برنامه paint

برنامه paint

به همین سادگی شما از لاک اسکرین ویندوز ۱۰ خود عکس گرفته اید. اگر سوال یا پیشنهادی داشتید در دیدگاه ها با ما درمیان بگذارید.

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندیدبه صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا