1398-01-05
روانشناسی و موفقیت

راههای رسیدن به آرامش بعد از جدایی : چگونه بعد از جدایی همه خاطرات را فراموش کنم؟

راههای رسیدن به آرامش بعد از جدایی

در یک دنیای ایده آل بهترین شکل ارتباط این است: جذب کسانی شویم که ما را کامل می کنند، کمک می کنند تا نقص‌هایمان به کمال تبدیل شود، دوست‌مان دارند و با حضور آن‌ها احساس بهتری نسبت به خودمان داریم. ولی چنین اتفاقی تقریبا بیشتر وقت‌ها نمی‌افتد.

راههای رسیدن به آرامش بعد از جدایی چیست؟ چگونه بعد از جدایی به آرامش برسیم؟ در یک دنیای ایده آل بهترین شکل ارتباط این است: جذب کسانی شویم که ما را کامل می کنند، کمک می کنند تا نقص‌هایمان به کمال تبدیل شود، دوست‌مان دارند و با حضور آن‌ها احساس بهتری نسبت به خودمان داریم. ولی چنین اتفاقی تقریبا بیشتر وقت‌ها نمی‌افتد. با فرد جدیدی دوست می‌شویم، می گوییم این یکی دیگر فرق می کند. ولی بعد از مدتی دوباره متوجه می‌شویم این شخص هم به درد دوستی با ما نمی خورد. هر چند خاطرات یا یادگاری‌هایی داریم که کنار گذاشتن آن‌ها چندان آسان نیست. امیدوارم با راههای رسیدن به آرامش بعد از جدایی در نت‌نوشت امروز بتوانید از تعلقات مادی و معنوی کسی که یا شما او را کنار گذاشته‌اید یا او شما را بدون ناراحتی رهایی یابید.

بیشتر بخوانید: نشانه های زندگی ناموفق ، اشتباهات زوجین و رفتارهای اشتباه در زندگی مشترک را بشناسید

بیشتر بخوانید: چگونه شکست عاطفی را فراموش کنیم و بیشتر از این در جهنم رابطه قبلی نمانیم؟

بیشتر بخوانید: رفتارهایی که باعث طلاق می شود را بشناسید و از آنها دوری کنید

راههای رسیدن به آرامش بعد از جدایی

سرگرمی جدیدی پیدا کنید

راههای رسیدن به آرامش بعد از جدایی

یکی از راههای رسیدن به آرامش بعد از جدایی این است که باید سعی کنید ذهن تان را کمی منحرف کنید. ثبت نام در یک کلاس هنری مثل نقاشی یا آموزش موسیقی راه حل خوبی است. سعی کنید بر روی این سرگرمی جدید متمرکز شوید تا بنشینید و به خاطراتی که با شخص از دست رفته داشته‌اید فکر کنید.

بیشتر بخوانید: راه های تحکیم رابطه زناشویی : انجام این کارها در تحکیم پایه‌ های ازدواج و رابطه‌تان مفید است!

بیشتر بخوانید: راههای جلوگیری از طلاق عاطفی چیست؟ رفتارهایی که منجر به طلاق عاطفی می شود را بشناسید

یک گروه حمایتی برای خودتان درست کنید

یکی از راههای رسیدن به آرامش بعد از جدایی شرکت در گروه های حمایتی است. در بعضی از کشورها معمولا گروه های حمایتی متنوعی وجود دارد. مثلا افرادی که طلاق گرفته‌اند گروه حمایتی خاص خودشان دارند. افراد دیگری که همسرشان را از دست داده اند هم گروه خاص خودشان و جالب تر این که هیچ عضوی از یک گروه مثلا جدایی براثر طلاق نمی تواند در گروه جدایی بر اثر فوت همسر شرکت کند.

خوبی گروه های حمایتی این است که می توانید با افراد دیگری با تجربه های مشابهی دارند تبادل نظر و همدلی کنید. اگر چنین گروهی پیدا نکردید از دوستان نزدیک و افراد خانواده کمک بگیرید تا وقتی احساس می کنید خیلی تنها و غمگین هستید بتوانید از آن‌ها کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: علل ناپایداری ازدواج و زندگی مشترک چیست؟ 

مدتی تنها باشید

اخم کنید، ترشرویی کنید، قهر کنید. مهم این است به شکلی احساسات تان را بیرون بریزید. دچار استرس و افسردگی نشوید که عواقب خوبی ندارد. حتی لازم است مدت زمانی تنها باشید تا خودتان را دوباره پیدا کنید. نیاز به زمان دارید تا خوب شوید ولی مواظب باشید این زمان زیاد طول نکشد.

با افراد جدید قرار ارتباط برقرار کنید

شاید مجبور شوید دوستی یا همسری را بعد از سال ها کنار بگذارید. ولی قرار نیست همه مثل هم باشند. تازه شما حالا تجربه جدیدی دارید. یکی از راههای رسیدن به آرامش بعد از جدایی این است که پس از طی دوره تنهایی، دوستان جدیدی برای خودتان پیدا کنید و مواظب باشید دوباره در گرداب رابطه قبلی نیفتید و البته دوست جدید را با دوست یا دوستان قبلی مقایسه نکنید.

بیشتر بخوانید: حرفهایی که هرگز نباید به همسرتان بگویید و راهکارهایی برای بحث‌های زن و شوهری

خاطرات روزانه بنویسید

یکی از راههای رسیدن به آرامش بعد از جدایی این است که خاطره نویسی کنید. اگر یاد بگیرید تا احساسات تان را روی کاغذ بیاورید عالی است. وقتی آن ها را مرور می کنید شاید بعضی دردناک باشند ولی این نکته مثبت را هم دارد که اشتباهات قبلی را تکرار نمی کنید. در عین حال روانکاوان و روان درمانگرها اعتقاد دارند یکی از روش های درمانی بدون استفاده از دارو نوشتن است.

از خودتان به خوبی مراقبت کنید

معمولا بعد از شکست عاطفی شخص دچار افسردگی می شود و چندان به خودش اهمیت نمی دهد. انگیزه‌هایش را از دست می دهد. این احساس کاملا طبیعی و قابل درک است. حق دارید. ولی با اهمیت ندادن به خودتان چیزی درست نمی شود. یادتان باشد وقتی در این دوران غم و اندوه هستید بیشتر باید مراقب خودتان باشید. غذاهای سالم بخورید، گاهی با کسانی که به شما اهمیت می دهند گردشی بروید تا هر چه زودتر این دوران با احساسات بدش تمام شود.

با شخصی که شما را رنجانده قطع رابطه کنید

نامزد، همسر، دوست، همسایه یا هر شخص دیگری که به شکلی شما را آزار داده و شما به این نتیجه رسیده اید ادامه دادن با او ارزش و هویت انسانی شما را زیر سوال می برد و دل شکسته می شوید، باید هر چه سریع‌تر با او به طول کامل قطع رابطه کنید. عکس، نوشته و یادگاری‌هایی که از او دارید تکه تکه کنید و در سطل زباله بیندازید. با این حرکت در ضمیر ناخودآگاه‌تان این گفته را تکرار می کنید : همه چیز تمام شده و من باید زندگی تازه ای شروع کنم. حتی یک پیام کوتاه در شبکه های اجتماعی به هر دلیلی جز آن که زخم شما را تازه نگه دارد هیچ فایده ای ندارد. هر چند سخت است ولی باید فاصله را ایجاد کنید تا زودتر حال‌تان خوب شود و بحران جدایی را پشت سر بگذارید.

انسان موجودی اجتماعی است و برای ادامه بقا نیاز به ارتباط با خانواده، دوستان و سایر افراد جامعه دارد به شرطی که صدمه ای به او نرسد. یادتان باشد تنها بودن بهتر از ادامه یک ارتباط سمی و آزاردهنده است.

بیشتر بخوانید: پذیرش شکست در زندگی : اینگونه هنگام شکست در زندگی غمگین نشویم!

منابع:
Power of Positivity
Good Therapy
Elite Daily

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا