حیوانات خانگی

چگونه بوی سگ را در خانه از بین ببریم؟

How do we smell the dog at home

نگهداری ازسگ‌ ها درخانه می‌ تواند لذت‌ بخش باشد. آن‌ ها عشق و دوستی را به همراه می ‌آورند. اما درعین حال اگر مراقب نباشید، باعث ایجاد بوی بد در خانه می ‌شوند. برای رهایی ازبوی بد سگ در خانه، باید وسایل خاصی که سگتان اغلب خودش را به آن ‌ها می‌ مالد مانند فرش و مبل را هر هر مدت یک بار تمیز کرده و جابه جا کنید. هم ‌چنین می‌ توانید سگتان را حمام کنید تا به کاهش بو کمک کرده باشید.

نگهداری از سگ‌ ها در خانه می‌ تواند لذت‌ بخش باشد. آن‌ ها عشق و دوستی را به همراه می ‌آورند. اما در عین حال اگر مراقب نباشید، وجود سگ باعث ایجاد بوی بد در خانه می ‌شوند. برای رهایی از بوی بد سگ در خانه، باید وسایل خاصی که سگتان اغلب خودش را به آن ‌ها می‌ مالد مانند فرش و مبل را هر هر مدت یک بار تمیز کرده و جا به جا کنید. هم ‌چنین می‌ توانید سگتان را حمام کنید تا به کاهش بو کمک کرده باشید.

با کمی تلاش می‌ توانید سگتان را داخل خانه نگهداری کنید و درعین حال خانه ‌ای عاری از بوی بد حیوانات خانگی ‌داشته باشید. در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

از جوش شیرین استفاده کنید

جوش شیرین عموما به خاصیت ضد بوی شهرت دارد.  برای رهایی از بوی سگ تان، مقداری از پودر جوش شیرین را روی قسمت‌های بد بو بپاشید.

یک لایه ی نازک از جوش شیرین را روی پارچه یا وسیله‌ مورد نظر بپاشید و ۱۵ الی ۳۰ دقیقه منتظر بمانید. سپس آن را جارو کنید.

هم‌چنین می‌توانید مایع شوینده ‌ی چند منظوره را با استفاده از جوش شیرین درست کنید. دو قاشق سوپ‌خوری جوش شیرین را با سه فنجان آب جوش درون یک اسپری مخلوط کنید. آن را تکان داده و روی سطح مورد نظر اسپری کنید. سپس با یک دستمال نم‌ دار آن را خشک کنید.

ازسرکه‌ سیب استفاده کنید

boxer

راه دیگر برای ازبین بردن بوی بد سگ، استفاده ازسرکه ‌سیب است. مخلوطی ا زسرکه ‌سیب و آب به نسبت ۱‌‌ به ۳ تهیه کنید. سپس بر روی‌ جاهایی که بیشتر از سایر نقاط بو می‌دهند اسپری کنید.

تاجایی که می ‌توانید آن را با یک حوله یا پارچه ‌کهنه پخش کنید و بگذارید تا خشک شود. این روش برای از بین بردن بوی ادرار سگ بسیار مفید است.

پنجره‌ها را باز بگذارید

یکی از راه‌های مفید این است که پنجره‌ ها را حتی‌الامکان باز بگذارید. این کار علاوه بر رهایی از بوی بد، به تهویه هوای درون خانه نیز کمک می کند و آن را مطبوع‌ نگه می ‌دارد.

مراقب هوای سرد بیرون هم باشید. پنجره‌ها را در هوای سرد باز نگذارید تا منجر به بیماری نشود.

نقاط خاصی که بوی قوی ‌تری دارند را مشخص کنید

برای از بین بردن بو، باید نقاطی که بوی بیشتری دارند را شناسایی کنید.

اطراف خانه راه بروید و سعی کنید این نقاط را مشخص کنید. مبل‌ ها را بو کرده وتعیین کنید کدام اتاق بیشترین بو را می‌دهد. می ‌توانید فهرستی از جاهایی که بیشترین بو را دارند تهیه و در یک دفترچه یادداشت کنید تا بعدا هنگام نظافت آن را فراموش نکنید.

نقاط خاصی را که سگ درآن‌ جا بیشتررفت ‌وآمد می ‌کند را مشخص کنید

نقاطی را که سگ زمان بیشتری را در آن ‌جا صرف می‌ کند بگردید و سعی کنید بفهمید که بو از کجا می ‌آید.  به وسایل نزدیک شوید و از حس بویایی خود کمک بگیرید. تا بفهمید آیا بوی قابل توجهی از اشیا به مشام می‌ رسد یا خیر.

قسمت‌های خاصی از مبلمان را چک کنید. مانند مبلی که سگ روی آن دراز می ‌کشد یا تختی که روی آن می‌خوابد.

خوشبو کننده در هوا اسپری کنید

برای ازبین‌ بردن بوی بد هر منبع بویی که موفق به پیدا کردن آن نشده‌ اید، از اسپری خوشبو کننده استفاده کنید. پس از تمیز کردن فرش و مبلمان که ممکن است باز هم بو بدهند، مقداری خوشبو کننده‌ هوا را اطراف نقاطی که سگ تان در آنجا زیاد تردد می ‌کند اسپری کنید.

می‌توانید از اسپری‌های مخصوص بوی حیوانات خانگی استفاده کنید. مراقب استفاده بیش ‌از‌ حد از خوشبو کننده‌ ها باشید. چرا که ممکن است حاوی مواد شیمیایی باشند که در صورت استنشاق مداوم موجب آسیب به حیوانات می‌ شود.

از تمیزکننده‌ های متداول استفاده کنید

cleaning

 یکی از بهترین راه‌ها برای نظافت منزل و رهایی از بوی بد حیوان‌ خانگی، تمیز کردن مداوم خانه با شوینده ‌های ضدعفونی کننده حاوی ترکیبات آنریم ضد بو است.

مدام خانه را جارو بزنید

یکی از مواردی که به بوی بد دامن می‌زند، جمع شدن موی ریخته‌ شده ازحیوان روی زمین است. اگرکف خانه، چوبی یا سنگی ‌باشد به راحتی می‌ توان توده ‌های گرد و خاک ‌و موی حیوان را دید. این توده ‌ها روی فرش به سختی دیده می‌ شوند اما بازهم باید آن‌ را تمیز کرد.

فرش‌ ها را هر چند روز یک ‌بار (حداقل هفته‌ای یک بار) درصورت لزوم جارو بزنید. هرچند ماه یک بار یا درصورت استشمام بوی بد، آن ‌ها  را با بخار آب بشویید.

کف چوبی یا سرامیکی راهر چند روزیک‌ بارجارو کرده و درصورت لزوم بشویید.

جای خواب سگ را بشویید

اگر سگتان ملحفه، زیرانداز یا تخت مخصوص دارد که روی آن می‌خوابد، باید حداقل هفته ‌ای یک مرتبه شسته شود. اگر سگ مدت زیادی را روی آن می‌گذراند، مو ‌و شوره مدام به آن مالیده شده وروی آن   باقی می‌ ماند. این امر باعث می‌شود بوی سگ روی تخت بماند اما شستن  آن تاثیر به  ‌سزایی در کاهش بوی بد خانه خواهد داشت.

اگرسگ بر روی تخت شما می‌خوابد، باید توجه داشت که هرهفته حداقل یک بار، ملحفه خود رابشویید تامانع از بوی بد شود.

 سگ را مدام حمام کنید

یکی ازمهم ‌ترین نکات در کاهش بوی بد سگ، توجه به  این نکته است که سگ باید مدام تمیزشود. هرچقدرسگ بیشتر بو بدهد، خانه بد بوتر خواهد بود.

برای خلاص شدن از شر شوره ‌و محافظت از پوست سگتان، از شامپوهای باکیفیت استفاده کنید.

به بوی دهان سگ توجه کنید

پس از این که بوی بد خانه ازبین رفت، باید با مراقبت از سگ و‌ رعایت بهداشتی، از بو گرفتن مجدد آن جلوگیری کرد. بهتر است هر روزدندان‌ های سگ مسواک شود.

اما انجام آن چند باردرهفته هم می‌تواند کافی باشد.

اسباب ‌بازی سگ رابشویید

اگرسگ تان وسیله‌ای دارد که مدام با آن بازی می ‌کند، اسباب بازی بوی آن را می ‌گیرد.

یادتان باشد اسباب بازی‌ها راهرچند وقت یک بار (هفته‌ای یک یا دوبار) به ویژه زمانی که بو گرفتند، بشویید.

اسباب بازی‌های پارچه ‌ای را با ماشین لباس ‌شویی روی درجه‌ حساس (Delicate) و اسباب بازی‌های پلاستیکی را با دست بشویید.

مشکل بوی بد را با دامپزشک درمیان بگذارید

 پس از نظافت خانه و سگ، بوی بد باید به میزان چشمگیری کاهش یابد. اگرهم ‌چنان بوی بد به مشام می ‌رسید، مسئله را با دامپزشک مطرح کنید چرا که ممکن است نشانه مشکلات بزرگ‌ تری باشد. دامپزشک شما را برای رهایی ازاین بوی بد راهنمایی خواهد کرد.

عواملی مانند تنفس بد بو، عفونت‌ گوش، مشکلات کیسه‌ مقعدی، تغذیه  نادرست و یا سوء تغذیه ممکن است دلیل بوی بد سگ باشند.

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا