1398-02-04
اجتماعی

کابینه جدید کانادا؛ سیاستی که رای می آورد

همه در مورد تحولات اخیر کانادا و کابینه جدبد این کشور شنیده ایم.

سیاست های حزبی جدید که باعث اعتماد و اقبال عمومی حتی با وجود ساختار سیستماتیک “فدرال پارلمانی پادشاهی مشروطه” بودن و همچنین تمامی سیاست های قدیمی و بومی در باب مهاجرین در این کشورشده است، باعث نگرشی جدید به تغییر و تحولات مردم کانادا و خواسته هایشان می شود.

۵۶۳bf5740d936

در هر صورت اتفاق پیش روی ما نه فقط یک سیاست حزبی که در واقع نیاز و یا خواسته ای عمومی بوده که در واقع توسط حزب آقای “جاستین ترودو” نخست وزیر جدید مورد توجه قرار گرفته و پرچم داری این نوع سیاست را به دست ایشان داده است.

کابینه ای متمایز از تمامی تاریخ خاک این کشور و همچنین متمایز با همه دنیا.

کابینه “آقای جاستین ترودو” متشکل از ۳۰ وزیر است که نیمی از این تعداد را خانم ها تشکیل داده اند همچنین این کابینه سنین مختلفی را از افراد جوان و پویا تا افراد کهن سال و با تجربه شامل می شود و نکته ای که سر و صدای زیادی در این مدت ایجاد کرده، حضور یک خانم مسلمان افغانی(در سن ۳۰ سالگی) به عنوان وزیر نهادهای دموکراتیک و همچنین دو هندی تبار سیک که یکی از آنها بکابینه عنوان وزیر دفاع معرفی شده، در کابینه جدید کانادا است.

lib-mp-maryam-monsef-minister-of-democratic-institutions-trudeau-cabinet

شاید نگاهی به آمار و ارقام این کشور اهمیت این نتیجه از انتخابات را بیشتر مشخص نماید:

جمعیت مسلمانان این کشور حدود ۲% تخمین زده می شود که به وضوح از کلمه اقلیت دینی می توان برایشان استفاده کرد، همچنین معتقدین به سیک نیز ۰٫۹% هستند.

به وضوح می توانیم کیفیت اهمیت دادن به توانایی های فردی بدون توجه به تفاوت ها واختلاف های فرد با اکثریت را مشاهده کرد.

۵۶۳bf59143d03

هرچند شایعاتی در مورد احتمال حضور چند شخصیت ایرانی تبار نیز در این کابینه به گوش می رسید که به وقوع نپیوست اما آمارها نشان می دهد تعداد ایرانی ها در این کشور حدود ۰٫۴% است اما نفوذ و توانایی های زیادی را دارا هستند که نشانه هایی از حضور پررنگ تر و مشخص تر در سیاست کانادا را به چشم می رسانند.

مجال بحث بیشتر در این مورد باشد برای زمانی دیگر…

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا