آموزشی

۳ کاربرد جالب دوربین گوشی های هوشمند که نمی‌دانید!

کاربرد جالب دوربین گوشی

علی رغم گرفتن تصاویر بسیار زیبا با دوربین های با کیفیت از مناظر شما می توانید کارهای شگفت انگیز و بسیار جالبی با دوربین گوشیتان انجام دهید، در این مطلب با شما به بررسی ۳ مورد از هیجان انگیز ترین آنها می پردازیم!

۱+

دوربین های گوشی های هوشمند در وضعیت کیفی بسیار خوبی نسبت به همین دو سه سال پیش قرار دارند، اما جالب اینجاست که بسیاری تنها به سلفی گرفتن آن هم با دوربین های جلوی گوشی های هوشمندشان بسنده می کنند! در ادامه با ۳ کاربرد جالب دوربین گوشی که احتمالا تاکنون نشنیده اید با نت نوشت همراه باشید.

شما علی رغم گرفتن تصاویر بسیار زیبا با دوربین های با کیفیت از مناظر شما می توانید کارهای شگفت انگیز و بسیار جالبی با دوربین گوشیتان انجام دهید، در این مطلب با شما به بررسی ۳ کاربرد جالب دوربین گوشی و البته هیجان انگیز ترین آنها می پردازیم!

بیشتر بخوانید: ترفند عکاسی با موبایل ؛ ۶ نکته بسیار مهم که شما را حرفه‌ای خواهد کرد!

mjxdbfu7as3qtw0g6dje

کاربرد جالب دوربین گوشی

ترجمه زبان های خارجی با دوربین گوشی

باور نمی کنید اما ارتباط برقرار کردن با دنیای بیرون بسیار ساده شده است، تنها کافی است دوربین گوشی موبایلتان را به سمت متنی که مفهوم آن به زبان دیگری است بگیرید تا بتوانید متن را به زبان مادریتان بخوانید. این کاربرد جالب دوربین گوشی می تواند راهگشای شما در سفر های خارجی باشد!

اپ پر کاربرد و دلنشین Google Translate به خوبی از پس این کار بر می آید ( دانلود Android, iOS) آن را دانلود کرده و به آسانی از انبوه زبان هایی که در لیست آن وجود دارد انتخاب کنید، با تپ روی گزینه دوربین که در صفحه اصلی برنامه وجود دارد می توانید با ثبت تصویر از متن با هر زبانی آن را ترجمه کنید. اپ هایی مثل مترجم TextGrabber + (دانلود Android, iOS) و یا WayGo (دانلود Android, iOS) دقیقا کاربردی مشابه دارند.

بیشتر بخوانید: ۸ نکته مهم عکاسی با گوشی ؛ با موبایل حرفه‌ای عکاسی کنید !

vq7zkm8d8b28f7dmqx0e

اسکن اسناد با دوربین گوشی

این یکی از کاربردی ترین موارد در لیست کاربرد جالب دوربین گوشی است که می توانید لذت یک گوشی هوشمند را برای شما دوچندان کند، با کمک برنامه هایی که معرفی خواهیم کرد می توانید هر سند و مدرکی را به آسانی اسکن کنید و حتی به آسانی در فضای ابری ذخیره سازی کنید حتی با اپ های خاصی می توانید مطالب برگه های اسکن شده را OCR نموده و حتی ویرایش کنید.

اپ پر طرفدار Evernote برای iOS این امکان را ارائه می کند و همچنین اپ Google Drive هم برای دستگاه های اندرویدی این امکان را به شما خواهد داد. Office Lens از مایکروسافت هم یک پیشنهاد خوب و بی نقص برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS است. اپ CamScanner هم پیشنهاد خوبی است که هم برای Android و هم iOS قابل دانلود و استفاده است. اگر آیفونی هستید اپ Scanbot هم پیشنهاد خوبی است.

بیشتر بخوانید: آموزش عکاسی حرفه ای با گوشی ؛ در ۵ قدم حرفه‌ای عکاسی کنید!

hjkuluoirrhl6vuqao4i

رسد ستارگان با دوربین گوشی

یکی از قابلیت های عالی گوشی های کنونی و از ناشناخته ترین کاربرد جالب دوربین گوشی این مورد است که می تواند یک ایده خوب از واقعیت مجازی را در اختیار شما قرار دهد. با اپ های نظیر SkyView می توانید به رصد ستارگان آسمان بپردازید  (Android, iOS) و از مشاهده هر آنچه نمی توانید ببینید و حتی تصور کنید لذت ببرید.

دیدن صور فلکی و کشف ندانسته ها بسیار دلچسب و هیجان انگیز است. برنامه های مشابه راجع به این کاربرد یافت می شوند اما از بهترین آنها می توان به اپ Wikitud (دانلود Android, iOS) و همچنین Blippar (دانلود Android, iOS) اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: آموزش فیلم برداری با گوشی ، ۱۲ نکته مهم برای حرفه‌ای شدن

بیشتر بخوانید: ایده عکاسی عاشقانه با پوزیشن های حرفه ای

بیشتر بخوانید: چگونه سلفی حرفه ای بگیریم ؟

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا