تلفن همراه

کالبد شکافی Google Pixel توسط iFixit؛ نمره ۶ از ۱۰ به پیکسل رسید + ویدیو

از ابتدای این هفته ارسال و تحویل گوشی های سفارش داده شده توسط مخاطب هایی که Pixel را پیش خرید کرده بودند آغاز شده و اکنون تیم iFixit هم این گوشی را برای ما بررسی کرده است. این گروه در ویدئوی هایش بررسی می کند که آیا از نظر تعمیر و تعویض قطعات گوشی ها و تجهیزات ارشمند هستند یا خیر و در انتها بر امتیاز تعمیر پذیری را برای هر یک از محصولات معرفی شده اعلام می کند!

xtfhlkmep5npjems-medium

امتیاز ۶ از ۱۰ برای Pixel

امتیازی که تیم iFixit به Google Pixel برای تعمیر پذیری می دهد ۶ از ۱۰ است، این امتیار بدی نیست اما نسبت به iPhone 7 و iPhone 7 Plus که امتیاز ۷ از ۱۰ را دریافت کرده اند نمره پایین تری است. هر چند نسبت به رقبای اندرویدی مثل Galaxy S7 با امتیاز ۳ از ۱۰ و Nexus 6P با امتیاز ۲ از ۱۰ امتیاز خوبی به نظر می رسد!

از نکات بسیار حائز اهمیت اینکه تمامی قسمت ها و امکانات این گوشی به صورت مازولار طراحی شده اند و هر یک را می توان به آسانی جایگزین کرد، همین نکته تعمیر پذیری دستگاه را به میزان بسیار بالایی افزایش می دهد.

نکته جالب دیگر باتری HTC تعبیه شده در این گوشی است که به صورت تب در وسط گوشی قرار دارد و می توان در صورت نیاز بدون خونریزی آن را تعویض کرد!

نکته مهمی دیگر اینکه پنل صفحه نمایش این گوشی بسیار نازک طراحی شده و تیم تعمیر احتمال شکستن صفحه نمایش در حین باز کردن و حتی خم شدن های عادی را بسیار بالا می دانند!

ویدیوی بررسی ویدئویی iFixit برای Google Pixel

در ادامه نظر شما را به ویدئوی باز کردن این گوشی جلب می کنیم:

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا