1398-01-04
دانستنی‌های سلامتی

راه های کاهش حملات میگرن در زنان

کاهش حملات میگرن در زنان

میگرن بیماری مزمنی است که افراد مبتلا برای درمان و کاهش حملات میگرن راه کارهایی بسیار دشوار را متحمل می شوند. دردهای میگرن به خصوص اگر به یک مادر حمله کند نیاز به مراقبت های بیشتر و بهتری دارد.

میگرن بیماری مزمنی است که افراد مبتلا برای درمان و کاهش حملات میگرن راه کارهایی بسیار دشوار را متحمل می شوند. دردهای میگرن به خصوص اگر به یک مادر حمله کند نیاز به مراقبت های بیشتر و بهتری دارد. این بیماری در زنان سه برابر بیشتر از مردان شیوع دارد و بین سنین ۳۰ الی ۴۰ سالگی رایج تر می باشد. در واقع می توان گفت از هر ۴ زنی که در سن ۳۰ سالگی به سر می برد، یک نفر به میگرن مبتلا می باشد. معضل و مشکل بزرگ مادران مبتلا به میگرن این است که چگونه می توانند زمانی که از درد میگرن رنج می برند کودکان خود را به این درد متوجه کنند تا کمتر در حوزه آرامش آنها شیطنت کنند؟! بهترین درمان برای مادران مبتلا به میگرن این است که بتوانند مدیریت خوبی بر بیماری و اوضاع خانه داشته باشند. میگرن بیماری است که درمان دقیق و چاره جویانه ای ندارد، پس بهتر است با مدیریت صحیح و دانستن راه های کاهش حملات میگرن بیماری را کمی آرام تر کنند.

بیشتر بخوانید: درمان گیاهی سردرد میگرنی با روغن های گیاهی فوق العاده

بیشتر بخوانید: این چند دمنوش گیاهی برای سردرد معجزه می‌کنند! حتما امتحان کنید

علت میگرن چیست؟

مطالعات نشان داده است که مبتلایان به میگرن اعتراف می کنند که علت سردرد آنها لذت نبردن از فعالیت های خانوادگی است. عوامل بسیاری مانند آفتاب بسیار شدید، گوش دادن به موسیقی بسیار بلند و یا برخی از خوراکی ها شروع کننده خوبی برای میگرن هستند. خستگی نمی تواند سبب بروز میگرن باشد ولی می تواند به عوامل تشدید میگرن را فعال کند و سردردها را شروع کند. پس برای بهتر شدن اوضاع و کاهش حملات میگرن اجازه ندهید که خسته شوید و برای این کار از پدر یا دیگر اعضا خانواده کمک درخواست کنید. اگر کودک نوپا داری که نیازمند فعالیت فیزیکی بسیاری هست، با همکاری دیگران خستگی را از خود دور کنید. دوری از این عوامل تا حد زیادی می تواند آرامش بیشتری به بیماران بدهد. شناخت کافی از علت بیماری بخش بزرگی از درمان میگرن محسوب می شود. شما می توانید برای کاهش حملات میگرن عواملی که میگرن را تشدید می کند شناسایی کرده و از آنها دوری کنید، تغییر شرایط زندگی شما را از دردهای میگرنی بسیار دور خواهد کرد و با آرامش بیشتری زندگی خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: سردردهای سمت چپ سر : علت ها، علائم و راه های درمان

بیشتر بخوانید: داروی طبیعی میگرن بسازید و در چند دقیقه درمان شوید

راه های کاهش حملات میگرن

سبک و برنامه ریزی داشته باشید

مطالعات اخیر نشان می دهد که عادات درست و خوب مانند خواب به موقع، ورزش روزانه، هیدراتاسیون می تواند تا ۵۰ درصد از شدت میگرن بکاهد. بیشتر داروهای میگرن همراه با ورزشها و تمرین های بسیاری برای کاهش حملات میگرن در زنان تجویز می شود. مدیتیشن، تنفس های عمیق می تواند و داروهای پیشگیرانه تا حد زیادی از دردهای شدید میگرن پیشگیری می کنند.

بیشتر مادران به دلیل کمبود وقتی که دارند از مراقبت های بسیار ساده خود نیز سر باز می زنند. اختصاص ساعاتی در روز برای خود بسیار مفید تر از اختصاص ساعات استراحت برای درمان میگرن است. یوگا، مراقبه و تنفس های درمانی یا حتی پیاده روی چند ساعتی بیشتر زمان یک مادر را نخواهد گرفت ولی در عوض میگرن کمتر و یا کوتاه تر به سراغ او می رود و این سبب می شود با آرامش بیشتری از کودک خود مراقبت کند.

بیشتر بخوانید: معجون برای درمان سردرد : اسطوخودوس و معجزه درمان سردرد عصبی و سردرد میگرنی

داروها را بشناسید

مسلما هیچ دارویی وجود ندارد که به یک باره بتواند میگرن را کاملا درمان کند. رژیم های دارویی در درمان این بیماری و کاهش حملات میگرن بسیار تاثیر گذار هستند. داروهای مسکن بسیاری برای میگرن وجود دارد. میزان پیشرفتگی میگرن خود را شناسایی کنید تا بتوانید داروی مناسب آن را بیابید.

گاهی میگرن در حدی است که یک مسکن معمولی مانند استامینوفن یا آسپرین آن را خوب می کند. بیشتر داروهای مسکن از خانواده  OTC یک درمان مناسب برای میگرن به شمار می روند ولی گاهی نیاز به triptans می باشد تا عروق خونی بهتر عمل کند. داروهای رده تیترتان نیز یک نوع درمان برای میگرن محسوب می شود که بسته به شدت آن تجویز می شوند. برخی از میگرن ها نیاز به داروها پیشگیرانه دارند مانند داروهای تشنجی توپیرامات یابتا بلوکر یا پروپرانولول. که البته با عوارضی همانند ضعف عضلانی، سرگیجه و حالت تهوع همراه است. بنابراین قبل از اینکه دچار حملات شدید و دردناک میگرن شوید داروهای مناسب مصرف کنید.

بیشتر بخوانید: علائم سردردهای ناشی از کم آبی و درمان آن ها

کیت میگرن

بسیاری از پزشکان روان شناس برای کاهش حملات میگرن به افراد مبتلا به میگرن توصیه می کنن که یک ” کیت میگرنی ” داشته باشند. تمام داروهای اساسی، بطری آب، یک بسته یخ برای کمپرس، آب‌نبات زنجبیل جهت از بین بردن تهوع را در این کیت قرار دهید. این کیت را هم در منزل و هم در اتومبیل خود داشته باشید حتی می توانید در کیف همراهتان نیز قرار دهید. بیماری خود را به طور کامل برای فرزندانتان توضیح دهید تا هنگام بروز حملات اجازه استراحت به شما بدهند.

همراهی خانواده به خصوص فرزندان از مهمترین عوامل درمان به شمار می رود. مسئولیت های خود را در طی یک هفته یادداشت کنید تا در صورتی که فرصت داشتید چندی از آنها را زودتر از موعد انجام دهید. مثلا می توانید چند وعده غذای نیمه آماده در فریزر خود داشته باشید تا روزهایی که حملات به شما اجازه آشپزی نمی دهد افراد خانواده از آنها مصرف کنند. در صورتی که کودک نوپا دارید از یک همراه مانند خواهر، مادر، همسر یا یک دوست یاری بخواهید تا در نگهداری او به شما کمک کند.

بیشتر بخوانید: راه های درمان خانگی سردرد شدید بدون دارو و مسکن!

میگرن در یک خانواده عضو جدیدی است که می بایست با ترفند های خاص خودش آن را درمان کرد. به دلیل آنکه یک مادر در خانه مسئولیت های بسیاری را به عهده دارد، در صورتی که به میگرن مبتلا باشد نیاز به همکاری بیشتری از اعضا خانواده دارد. درمان های بسیاری برای میگرن وجود دارد که تنها درد هنگام حملات را تا حد زیادی کاهش می دهد با شناخت راه های درمان هنگام حملات و یا قبل از آرامش بیشتری می توان داشت.

بیشتر بخوانید: علائم سردردهای عصبی ، درمان سردرد عصبی و هر چه که باید بدانید

بیشتر بخوانید: سردرد ناشی از فشار هوا چیست؟ حقایقی در مورد میگرن و سردرد ناشی از فشار هوا

بیشتر بخوانید: نشانه های میگرن ، علت سردردهای میگرنی و روش‌های پیشگیری از آن

بیشتر بخوانید: اگر میگرن دارید شک نکنید که اجداد اروپایی دارید!

بیشتر بخوانید: ۱۰ درمان گیاهی سردردهای خوشه ای که معجزه می کنند

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا