1398-02-29
اجتماعی

کتابهای رنگ آمیزی مخصوص بزرگسال ها

کتابهای رنگ آمیزی دوران کودکی را به یاد دارید؟ کتابهای بی نظیر و خوبی بودند. یک جعبه مداد رنگی و یک کتاب که نقوش کارتونی مخصوص رنگ آمیزی داشت یکی از بهترین سرگرمی های دوران کودکی بود.
یک نوع خلاقیت و آرامش خاصی را ایجاد می کرد. انگار کسی نمی گفت از خط بیرون زدی یا کسی نمی گفت کدام نقش را چه رنگی بزن یا حق داشتی از ابتدا صفحه مثلا هشت را رنگ کنی مجبور نبودی کتاب را از صفحه یک شروع کنی یا…
این روزها برای جبران آرامش از دست رفته و تکمیل انرژی مثبت سعی می کنیم خود را با یوگا و زومبا و دورهمی های الکترونیکی و… مشغول کنیم. ولی ظاهرا اینها کفایت نمی کند.

۵۴۸۶۵۹۷۶_۵۲۵۸۷۹۸۶fbaac
در سانتیاگو در یکی از کتابخانه ها مراسم میهمانی به صرف رنگ آمیزی کتاب برای بزرگسالان برگزار شده و با استقبال بسیار خوبی از طرف زنان و مردان میانسال مواجه شده است. درکتاب فروشی ها دیده می شود، والدینی که فرزندانشان را برای شرکت در کارگاه خلاقانه نقاشی و کاردستی می‌آورند به کمک به فرزندانشان علاقه‌مند هستند خودشان نیز به نقاشی بپردازند.
این برنامه با هدف کاهش استرس به وسیله رنگ‌آمیزی برای بزرگسالان اجرا شده است. در کتابخانه «دارمونت» خانم «ماستیان» که مادر ۴۹ ساله دو فرزند است چنان غرق رنگ کردن یک فیل شده بود که متوجه صداهای اطرافش نشد. بسیار جالب است هیچ درست و غلطی وجود ندارد و آدم‌ها هر آنچه در ذهن دارند در قالب رنگ به روی صفحه می‌آورند. طبق آمار سایت آمازون هشت کتاب پرفروش طی این مدت کتابهای رنگ آمیزی بوده که مخصوص بزرگسالان طراحی شده دراین کتاب اشکالی چون گل و درخت و حیوانات و ماهی و اشکال معنوی مانند ماندلا چاپ شده است.
از آنجایی که در آن طرف آب محدودیت در نشر و کمبود کاغذ وجود ندارد وقتی ناشری می بیند که افراد میانسال استقبال خوبی از نقاشی دارند تصمیم به چاپ کتابهای طراحی مخصوص بزرگسال می کند.

۵۷۰۶۲۷_orig
میشائیل اومارا، ناشر بریتانیایی از یکی از کارمندان نقل می‌کند که «وقتی مادرم را هنگام رنگ‌آمیزی دیدم بسیار خجالت‌زده شدم» اینجا بود که این ناشر بریتانیایی تصمیم گرفت در انتشارات خود کتاب رنگ‌آمیزی بزرگسالان را منتشر کند.
این کتابها فروش بسیار خوبی داشته و مردم خواستار نقوش فضایی در این کتابها شده اند. همچنین فروش مداد رنگی نیز بسیار افزایش یافته و در بیشتر کتابفروشی ها و کتابخانه های این شهر محلی برای نقاشی بزرگسالان قرارداده اند افرادی که دچار تنشهای زندگی شهری هستند به آنجا مراجعه کنند ساعتی دور از استرس موبایل ها را خاموش کرده و درحالی که به موزیک ملایمی گوش میدهند نقاشی می کنند و آرامش به دست می آورند.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا