علمی

کشف قبرستان باور نکردنی غول های ۵۰۰۰ ساله در چین +ویدیو

TELEMMGLPICT000133771240-large_trans_NvBQzQNjv4BqO65TkrT7BriBrd3fK6VEgz4j_pzHzKJn-BH8vC3reVA

قبرستانها همیشه مکانهای پر رعب و وحشت هستند به خصوص اینکه متعلق به انسان های غول نما باشند همچنین قبرستانی در یکی از شهرهای دور افتاده چین کشف شده است که غول های بزرگی در آن مدفون هستند.

انسان های اولیه از لحاظ جثه بسیار بزرگتر و دارای تفاوت هایی با انسان های قرن حاضر بودند. اما اینکه بگوییم آنها نوعی غول بودند شاید کمی اغراق کرده ایم.

در شرق چین باستان شناسان یک قبرستان عجیب پیدا کرده اند که قدمتی بیش از ۵۰۰۰ سال دارد. این قبرستان علاوه بر اینکه قدمتی بسیار طولانی دارد انسان های عجیبی نیز در آن مشاهده شده است.

مردمان روستان جیاجیا در نزدیکی استان شاندوگ چین این قبرستان را کشف و به باستان شناسان اطلاع دادند. در این قبرستان ۱۰۴ خانه ویران شده و ۲۰۵ قبر با اجساد غول پیکر مشاهده شد. البته تعدادی نزدیک به ۲۰ چاه عمیق نیز کشف کرده اند.

غول های عجیب در قبرستان

TELEMMGLPICT000133771237-large_trans_NvBQzQNjv4BqF17Eb5QVe68VMN2NfamVAPDy9lJzxU_BOE7MxjWMO3Y

طبق کشف و ضبط باستان شناسان بسیاری از مردانی که در این قبرستان وجود دارند قدی بالای ۱۸۰ سانتی متر داشته اند. یکی از مردان این قبرستان نیز در حدود ۱۹۰ سانتی متر بوده که این محاسبات در زمان پنج هزار سال پیش کمی عجیب است. فنگ هوئی رئیس دانشکده تاریخ و فرهنگ چین می گوید : “این افراد اگر در قرن حاضر زنده بودند قدی بالای ۱۹۰ سانتی متر داشتند.”

تغذیه غول ها

TELEMMGLPICT000133771239-large_trans_NvBQzQNjv4BqNJjoeBT78QIaYdkJdEY4CnGTJFJS74MYhNY6w3GNbO8

باستان شناسان بر این باورند که احتمالا افرادی که در درجه بالاتری از رفاه زندگی می کردند مواد غذایی بهتر و بیشتری در اختیار داشتند. تغذیه بهتر رشد قدی انسان ها تا حد قابل توجهی افزایش خواهد داد. این اجساد که به نوعی غول زمان خود به حساب می آمدند تغذیه های مناسبی داشته اند که این چنین رشد قدی داشته اند.

نکته جالب این است که کشاورزی در آن زمان تنوع و گستردگی اکنون را نداشته، پس چگونه این غول ها از بهترین مواد غذایی تغذیه می کردند؟

محققین در زمینه قدمت و اجساد عجیب و بزرگ این قبرستان در حال کاوش و بررسی هستند. انسان ها در قرن حاضر متوسط قد ۱۷۰ سانتی متر دارند که با توجه به دوران شیر خوارکی و وراثت و البته تغذیه در دوران نوجوانی این میزان کم یا زیاد می شود.

 

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندیدبه صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا