1398-01-03
روانشناسی و موفقیت

کلید طلایی رفع اختلاف بین زن و شوهر اینجاست!

رفع اختلاف بین زن و شوهر

مطمئنا هیچ زن و شوهری وجود ندارد که هرگز اختلاف نظر نداشته باشند، اما نکته مهم این جاست که بتوانند از کنار این موضوع به خوبی رد شوند و در موضوعات مختلف توافق پیدا کنند. دوست داشتن نمی تواند دلیلی بر این باشد که شخص مورد نظر شما کاملا بی عیب است و تمامی صفات لازم را دارد. در بین زوجین افرادی که صادق هستند و بیشترین علاقه را به یکدیگر دارند، اختلافات کمتری خواهند داشت. در ادامه نت‌نوشت علت و راه حل های اختلاف بین زوجین را به شما خواهد گفت

راهکار رفع اختلاف بین زن و شوهر چیست؟ چگونه برخی از زوجین در اختلاف نظرهایشان به توافقات صلح طلبانه ای دست پیدا می کنند در حالی که زوجین بسیاری هستند که همین موضوع اختلاف نظر می تواند برایشان شروع یک مشاجره و اختلافات بزرگی شود. تحقیقات نشان می دهد که یکی از مهم‌ترین عواملی که می تواند به اختلاف بین زوجین دامن بزند، نداشتن صداقت است. مطمئنا هیچ زن و شوهری وجود ندارد که هرگز اختلاف نظر نداشته باشند، اما نکته مهم اینجاست که بتوانند از کنار این موضوع به خوبی رد شوند و در موضوعات مختلف توافق پیدا کنند. دوست داشتن نمی تواند دلیلی بر این باشد که شخص مورد نظر شما کاملا بی عیب است و تمامی صفات لازم را دارد. در بین زوجین افرادی که صادق هستند و بیشترین علاقه را به یکدیگر دارند، اختلافات کمتری خواهند داشت. در ادامه نت‌نوشت علت و راه حل های رفع اختلاف بین زن و شوهر را به شما خواهد گفت.

بیشتر بخوانید: علل ناپایداری ازدواج و زندگی مشترک چیست؟ 

بیشتر بخوانید: حرفهایی که هرگز نباید به همسرتان بگویید و راهکارهایی برای بحث‌های زن و شوهری

بیشتر بخوانید: راههای جلوگیری از طلاق عاطفی چیست؟ رفتارهایی که منجر به طلاق عاطفی می شود را بشناسید

رفع اختلاف بین زن و شوهر

سر منشا اختلاف بین زوجین کجاست ؟

هر فرد راه هایی دارد که طبق آن ها در روابطش به ویژگی های مطلوبی دست پیدا می کند. طی یک مطالعه محققان دریافتند افرادی که با دیگران اختلاف نظرات زیادی دارند زندگی بد کیفیتی خواهند داشت. این وضعیت در بین زنان بسیار حاد تر است. حتی این وضعیت در بین افراد متأهل نیز بسیار بدتر از افراد مجرد خواهد بود. تعصبات اجتماعی، انطباق پذیری و شناخت اجتماع نکاتی است که در اختلافات بین زن و شوهر تاثیر می گذارد.

در این مطالعه روابط همسران به دو دسته تقسیم می شود : روابط بلند مدت، روابط کوتاه مدت

در برخی از روابط که همراه با گذشت است، هم پوشانی‌هایی از جنس تکرار دیده می شود که انتظار می رود روابطی از جنس موفق و بلند مدت باشد. در این گونه روابط معمولا افراد به نکاتی مانند  جذاب بودن، ظاهر فیزیکی و مسائلی از این قبیل توجه چندانی نمی کنند و معمولا این مسائل را در رده های بعدی و تنها جهت مدت کوتاهی مورد توجه قرار می دهند.

بیشتر بخوانید: نشانه های زندگی ناموفق ، اشتباهات زوجین و رفتارهای اشتباه در زندگی مشترک را بشناسید

بیشتر بخوانید: حرفهایی که هرگز نباید به همسرتان بگویید و راهکارهایی برای بحث‌های زن و شوهری

زندگی های مشترک کوتاه مدت

زوج هایی که زندگی های مشترک کوتاه مدتی را با هم سپری می کنند طی یک رابطه با نقصان زندگی می کنند. به نحوی که خصلت های رفتاری از این قبیل در آن ها مشاهده می شود :

صفت خشم دارند، روابط غیر اخلاقی خارج از خانه دارند، غیر قابل اعتماد هستند، دچار مشکلات بهداشتی می باشند، از الکل و مواد مخدر مصرف می کنند، به بهداشت ظاهر خود رسیدگی نمی کنند.
این صفات می تواند انواع دیگری مانند مشکلات بیان ارتباطات فیزیکی، رعایت نکردن بهداشت، روابط با جنس مخالف، فریبکاری  و . . . نیز باشد. این دسته از رفتارها می توانند بر روی زندگی مشترک به نحوی تاثیر بگذارد که منجر به اختلافات شدید شده و در نهایت یک رابطه کوتاه مدت را رقم بزند.

اگر در دوران نامزدی هستید و یا این که در مسیر انتخاب همسر قرار گرفته اید این چند نکته اخلاقی که ذکر شد می تواند یک راهنمای بسیار جامع برای رفع اختلاف بین زن و شوهر باشد.

قبل از این که وارد زندگی مشترک شوید و یا این که بخواهید مشکل و اختلاف نظری را که با همسرتان دارید برطرف کنید، بهتر است شناخت کامل تری از یکدیگر به دست آورید تا بدانید رابطه شما از چه نوع رابطه ای خواهد بود و چه مدت زمان تقریبی برای ادامه آن حدس می زنید.

بیشتر بخوانید: راه های تحکیم رابطه زناشویی : انجام این کارها در تحکیم پایه‌ های ازدواج و رابطه‌تان مفید است!

بیشتر بخوانید: ۶ علامت که می گویند شما در یک رابطه‌ خشونت آمیز به سر می‌برید!

بیشتر بخوانید: راههای رسیدن به آرامش بعد از جدایی : چگونه بعد از جدایی همه خاطرات را فراموش کنم؟

بیشتر بخوانید: رفتارهایی که باعث طلاق می شود را بشناسید و از آنها دوری کنید

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا