شبکه‌های اجتماعی

گربه دو رنگ Quimera؛ ستاره اینستاگرامی، یک روح در دو جسم!!

اگر نگاهی به تصویر زیر بیاندازید شما هم مثل ما متعجب خواهید شد، نظر میرسد که بدن این گربه ترکیبی از دو جسم مختلف باشد!

سمت راست بدن این گربه پرتقالی رنگ و با چشمان کهربائی است. در مقابل سمت چپ بدن مشکی رنگ با چشمان آبی است.

نام این گربه Quimera میباشد. معادل Quimera در انگلیسی ” chimera” بوده و در زبان فارسی به هر سازواره یا اندامی میگویند که از دو یا چند یاخته غیرمتشابه (از نظر ژنتیک) تشکیل شده باشد. با این حال، به درستی مشخص نیست که آیا این گربه از یاخته‌هایی غیرمتشابه به‌وجود آمده یا فقط گربه‌ای معمولی است که علامت‌هایی غیر معمول را نشان میدهد.

این روزها اکانت اینستاگرام صاحب این گربه با استقبال جالبی از سوی کاربران مواجه شده و تمامی تصاویر منتشر شده از این گربه لایک های بین المللی خوبی را به خود اختصاص داده اند!

 

 

Quimera ممکن است یک گربه دیگر که تصاویر آن چند سال پیش در سطح اینترنت منتشر شد را در ذهن شما زنده کند. آن گربه که ونوس نام داشت، را میتوانیم نقطه مقابل Quimera بدانیم. نیمی از بدن ونوس سیاه رنگ با چشمان سبز و نیمی دیگر نارنجی رنگ با چشمان آبی بود.

خانم ویرجینیا پاپایوآنو ژنتیک‌دان فعال در این زمینه میگوید: “به احتمال زیاد این گربه یک chimera واقعی نیست، بلکه به سادگی یک نمونه قابل توجه از نژاد calico میباشد.”

با این حال، مسائل مربوط به ژنتیک این گربه برای ما چندان مهم نمیباشد. تنها باید به این مخلوق زیبا نگاه کرد و محو شگفتی خلقت او شد.

گربه دو رنگ Quimera
گربه دو رنگ Quimera
گربه دو رنگ Quimera
گربه دو رنگ Quimera

محمدرضا مشهدی زاده

محمدرضا مشهدی زاده هستم. فیلم و سریال بخش عمده ی سرگرمی من رو تشکیل میدن و بعد از اون به مقدار بسیار کمی بازی با کنسول، اگر هم فرصتی پیش بیاد داستان های کوتاه رو برای خوندن میپسندم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا