اخبار تکنولوژی

گوگل یکی از قابلیت‌های اختصاصی‌اش را حذف کرد و خیلی‌ها متوجه نشدند!

گوگل امکان جستجوی آنی یا instance را غیر فعال کرده است، این ویژگی منحصربه‌فرد در این موتور جستجوگر توانمندی بسیاری را به همراه داشت اما توسط همه کاربران مورد استفاده قرار نمی گرفت.

اگر با این امکان آشنایی ندارید باید بگوییم که instance امکانی است که از سال ۲۰۱۰ همراه این موتور جستجو بوده و در لحظه با توجه به کلمات و محتوایی که در حال تایپ کردنش بودید به شما نتایج را ارائه می داد!

جستجوی در لحظه گوگل
جستجوی در لحظه گوگل

اکنون باز هم گوگل پیشنهاد هایش را به شما ارائه می دهد اما نتایج جستجو را تنها وقتی که کلمات را قطعا انتخاب کرده و دکمه Enter را فشرده باشید خواهید دید!

اگر برایتان جالب است که تا قبل از این با قابلیت instance جستجو چگونه بود ویدیوی زیر را ببینید.

 

 

Search Engine Land اولین بار از این تغییر خبر داد و در همین راستا شاهد این پیام از طرف گوگل بودیم:

ما در سال ۲۰۱۰ برای آسان تر بودن جستجو در دسکتاپ ها امکان Instance را فراهم کردیم. این امکان توانایی مشاهده در لحظه را برای افراد فراهم می کرد. اکنون بخش عمده جستجو ها از صفحه نمایش کوچک تلفن های همراه رقم می خورد و توانایی هایی نظیر Instant چندان کاربردی در این ابزار ها ندارد. تصمیم بر آن شد که Google Instant را حذف کنیم و با تمرکز بیشتری بر روش های جستجوی سریعتر برنامه ریزی نماییم.

بدون شک این روزها کاربران بخش عمده جستجو هایشان را از طریق تلفن های همراه انجام می دهند و نبود این قابلیت چندان فرقی برای بسیاری نخواهد داشت. تجربه جستجو نسبت به سال های پیش بسیار متفاوت شده و یکی از روش های مرسوم کنونی جستجو از طریق نوار آدرس در مرورگر هاست که البته قابلیتی نظیر Google instance را پشتیبانی نمی کردند!

این تغییر تفاوت چندانی برای کاربران نخواهد داشت اما نکته جالب این است که احتمالا بزودی شاهد اتفاق ها و توانایی های جدیدی از گوگل خواهیم بود.

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا