دانستنی‌های سلامتی

گیاه ضد سوسک : فواید برگ بو و اثر ضد سوسک آن را هرگز فراموش نخواهید کرد!

سوسک برای برخی یکی از ترسناک ترین حیوانات روی کره زمین است! باید به شما بگویم که شاید سوسک ظاهری ناخوشایند داشته باشد، اما آن چه که باید شما را بترساند ظاهر سوسک نیست! در ادامه همراه نت نوشت باشید تا گیاه ضد سوسک را به شما معرفی کنیم، از این پس با خیال راحت از سوسک حرف خواهید زد!

بیشتر بخوانید: راه های طبیعی از بین بردن مورچه

سوسک چیست؟

فواید برگ بو گیاه ضد سوسک
گیاه ضد سوسک

سوسک ها بسیار سریع و فرز هستند. معمولا شب ها به دنبال غذا می روند و هر کجا که اثری از آلودگی و کثیفی و زباله باشد، آن جا محلی برای تجمع و زندگی سوسک ها خواهد بود. شب ها سوسک ها به دنبال غذای مورد نیازشان در تمام خانه از قفسه های کمد تا لوله های فاضلاب می روند. البته باید بگویم متاسفانه سوسک ها سیری ناپذیرند و البته بسیار سخت جان.

بیشتر بخوانید: خواص روغن بادرنجبویه برای سلامتی بدن را اینجا بخوانید!

آنقدر سخت جان که تنها موجوداتی هستند که در برابر تشعشعات و انفجار هسته ای مقاومند. آنها می توانند ساعت ها بدون اکسیژن، ۹۰ روز بدون غذا و ۴۰ روز بدون آب سپری کنند. این حشرات میتوانند اندام های بدن شان را از هم جدا کنند و حتی با سر جدا شده می توانند تا ۱۲ ساعت زنده بمانند.

بدن بدون سر میتواند تا ۴۰ روز زنده بماند و از منافذی که بر روی بدن هست تنفس کند و تنها به این دلیل می میرد که دهان ندارد تا غذا و آب بخورد. آنها در هر جایی که انسانها هستند میتوانند بروند. حتی به فضا!

بیشتر بخوانید: ۷ دمنوش گیاهی خواب آور که بهتر از هر قرص خوابی هستند!

سوسک ها معمولا به انسان نزدیک نمی شوند ولی اگر این اتفاق بیفتد احتمال اینکه فرد را به میکروب یا ویروس و یا باکتری بیماری زایی آلوده کنند بسیار بالاست.

از طرفی تمام قطعات بدن و مدفوع سوسک آلرژی زا است و می تواند موجب بروز مشکلات پوستی و تنفسی گردد.این حشره یکی از عوامل شیوع ویروس های فلج کننده، باکتری ها، تخم انگل ها، قارچ های بیماری زا، تب زرد، وبا دیفتری، سل، انواع اسهال خونی و … نیز می باشد.

این حشره در صورت تماس با پوست انسان و یا له شدن بر روی پوست باعث تحریک پوست و در نهایت بروز تاول و زخم های پوستی می شود. سوسک ها به خوبی منابع غذایی را به دیگر دوستانشان! توصیه می کنند و به همین علت است که ناگهان در یک مکان هجوم سوسک ها را می بینیم!

نگران نباشید. هدف ما در این مطلب فقط این است که راهکاری برای خلاصی از شر این موجودات ارائه دهیم و یک گیاه ضد سوسک را در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد! پس با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: فواید هزارپای خانگی را بدانید و از کشتن هزارپا دست بردارید

گیاه ضد سوسک !

گیاه ضد سوسک فواید برگ بو
گیاه ضد سوسک – برگ بو

خیلی ها از کشتن سوسک احساس خوبی ندارند. اینجا روشی طبیعی و بدون خشونت ! را به شما آموزش خواهیم داد. همانطور که گفتیم قصد داریم گیاه ضد سوسک را به شما معرفی کنیم، جالب است بدانید که سوسک ها از این گیاه بیزارند. برگ های تازه یا خشک برگ بو را در تمام نقاطی که محل ورود سوسک ها و یا لانه آن ها و یا نقاط مورد علاقه شان است بریزید. مکان های مرطوب مانند سرویس های بهداشتی و زیرزمین ها از جمله مکان هایی هستند که سوسک ها به آنها علاقه زیادی دارند. بنابراین این مکان ها را از برگ بو بی نصیب نگذارید!

به شما قول می دهیم با استفاده از اثر جادویی برگ بو که به عنوان گیاه ضد سوسک نامیده می شود، خواهید توانست برای همیشه از شر این جاندار نه چندان زیبا آسوده خاطر شوید!

بیشتر بخوانید: خواص برگ کاری : گیاهی با معجزه‌های درمانی شگفت‌انگیز و ضدسرطان

بیشتر بخوانید: ۴ برگ خوراکی پرخاصیت و خوش طعم به جای ادویه در غذا !

بیشتر بخوانید: مفیدترین ادویه هایی که می شناسید ولی مصرف نمی کنید!

بیشتر بخوانید: خواص تخمه گشنیز برای سلامتی چیست؟

بیشتر بخوانید: خواص روغن خردل و عوارض جانبی استفاده از این داروی گیاهی

زهره خانی

سلامتی و موفقیت حق همه ماست....

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا