علمی

لیست ۱۰ مایع گران قیمت در دنیا؛ این مایعات قیمتی باورنکردنی دارند!

مایعات ضروری ترین بخش تشکیل دهنده حیات روی کره زمین می باشند. این در صورتی است که آب به تنهایی ۷۱ درصد از سیاره زمین و بیش از ۶۰ درصد از بدن ما را تشکیل داده است.

اگرچه این مایعات ممکن است همه جا یافت شوند، اما این به معنی بی ارزش بودن همه آنها نیست. اشتباه نکنید، ما درباره نوشیدنی های عالی با کیفیت صحبت نمی کنیم. از انواع سم ها گرفته تا ادکلن های گوناگون جزو مایعاتی هستند که ارزش آنها بالاتر از آن چیزی است که ما تصور می کنیم.

در ادامه به ۱۰ مایع گران قیمت بر روی کره زمین اشاره می کنیم که شاید شما باور نکنید جزو این لیست بوده و چه کاربردهایی دارند!

 

خون

۱- خون:

شاید شما تصور کنید که خون چندان با ارزش نیست، زیرا همه انسان ها آن را دارند. اما اساساً ارزش خون به نوع آن بستگی دارد به طوری که برخی گروه های خونی گران قیمت تر از انواع دیگر می باشند. علاوه بر این، فرآیند پردازش خون نیز می تواند پر هزینه باشد.

 

اسید گاما هیدروکسی بوتیریک

۲- اسید گاما هیدروکسی بوتیریک GHB

GHB یک ماده طبیعی است که در سیستم عصبی بدن انسان یافت می شود. این ماده “مایع هیجان” نامیده شده و به عنوان یک داروی نشاط آور غیرمجاز فروخته می شود. همچنین ورزشکاران از این دارو برای بالا بردن رشد هورمونها استفاده می کنند.

 

جوهر سیاه چاپگر

۳- جوهر سیاه چاپگر:

اگرچه خود دستگاه های چاپگر چندان گران قیمت نیستند، اما کارتریج های جوهر آنها ممکن است نسبتاً گران قیمت باشند، به طوری که بخش زیادی از درآمد شرکت های تولید کننده چاپگر از طریق فروش کارتریج جوهر تامین می شود. قیمت بالای جوهر سیاه چاپگر اساساً به دلیل تقاضای زیاد آن است.

 

جیوه

۴- جیوه:

جیوه تنها فلز روی کره زمین است که در دمای اتاق به صورت مایع باقی می ماند. قبل از کشف سمی بودن آن برای انسان، از این مایع برای اهداف پزشکی استفاده می شد، اما اکنون در موارد غیر بیولوژیک، مانند ساختن لامپ های فلورسنت کاربرد دارد.

 

انسولین

۵- انسولین:

این ماده به طور طبیعی توسط پانکراس در بدن ساخته می شود، اما این ماده در بدن افراد دیابتی به مقدار کافی تولید نمی شود و این بیماران برای زنده ماندن به انسولین های تولید شده به روش بیوشیمیایی وابسته هستند. این دارو ارزان نیست و حتی قیمت انسولین تولید شده به روش ارگانیک گران تر است.

 

ادکلن شماره 5 شانل

۶- ادکلن شماره ۵ شانل:

این ادکلن در سال ۱۹۲۲ میلادی توسط طراح افسانه ای مد و فشن به نام گابریله شانل معروف به ” کوکو شانل”  به بازار عرضه شد. این ادکلن کلاسیک امروزه یکی از گران قیمت ترین مواد معطر موجود در جهان است.

 

خون خرچنگ نعل اسبی

۷- خون خرچنگ نعل اسبی:

شاید عجیب به نظر برسد اما آلودگی باکتریایی اغلب از طریق مقادیر زیادی از خون خرچنگ نعل اسبی تشخیص داده می شود. بنابراین، این ماده بسیار با ارزش است، به ویژه به دلیل این که خرچنگ ها بعد از کشیده شدن خونشان باید زنده بمانند.

 

اسید لایسرجیک دی اتیل آمید

۸- اسید لایسرجیک دی اتیل آمید (LSD):

استفاده از LSD در دهه ۶۰ و ۷۰ میلادی توسط هیپی ها رواج پیدا کرد، به طوری که استفاده از این داروی روان گردان و تجربه توهمات ناشی از آن به بخش اصلی حرکت ضد فرهنگی این گروه تبدیل شده بود. از این ماده هنوز هم استفاده می شود و قیمت آن نسبتاً گران است.

 

سم مار کبری

۹- سم مار کبری:

شاید استفاده از سم یکی از خطرناک ترین مارهای روی کره زمین برای تولید داروهای ضد گزیدگی و مسکن تا اندازه ای غیر عادی به نظر برسد، اما این واقعیت دارد و همین موضوع دلیل گران قیمت بودن این مایع است!

 

سم عقرب

۱۰- سم عقرب: اگرچه فقط سم گونه های اندکی از عقرب ها برای انسان مضر است، اما سم این گونه ها مصارف مختلفی در پزشکی دارند.

 

به احتمال زیاد کاربرد برخی از موارد ذکر شده برای شما عجیب است، این طور نیست؟ این کاربردها می تواند نوع نگاه ما به جهان هستی را تغییر دهد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا