خودرو

۱۱ فراری برتر ساخته شده توسط شرکت Ferrari در تاریخ ۷۰ ساله این شرکت!

هر روزه تولیدکنندگان خودرو در سراسر جهان، از خودروهایی جدید با اندازه و خصوصیات مختلف رونمایی میکنند.

اما در این میان از زمان تولید خودروهای فراری در سال ۱۹۴۷، خودروهای تولیدی این شرکت جایگاهی خاص را در میان عاشقان دنیای اتومبیل داشته اند.

حال به مناسبت تولد ۷۰ سالگی فراری، تصمیم داریم به ۱۱ خودروی بزرگ ساخته شده این شرکت تا به امروز بپردازیم.

۱۶۶Inter

این خودرو از سال ۱۹۴۸ تا ۱۹۵۰ ساخته میشد و اولین خودروی فراری بود که توانست به موفقیت خوبی از فروش در سرتاسر جهان دست پیدا کند.

166Inter
۱۶۶Inter

۱۶۶ از یک موتور V12 با حجم دو لیتر بهره میبرد و قدرت آن ۹۰ اسب بخار بود.

166Inter
۱۶۶Inter

۲۵۰ TR Testarossa

این خودرو، یکی از اولین خودروهای تحت عنوان Testarossa فراری بود.

“Testarossa” یا “بدنه قرمز” به نوعی از خودروهای فراری اطلاق میشود که آن قسمت از بدنه که موتور را میپوشاند، به رنگ قرمز باشد.

250 TR Testarossa
۲۵۰ TR Testarossa

۲۵۰ خودرویی مسابقه ای بود و به یک موتور ۳ لیتری V12 با قدرت ۳۰۰ اسب بخار مجهز بود.

250 TR Testarossa
۲۵۰ TR Testarossa

Testarossa

این خودرو در حدفاصل سال های ۱۹۸۴ تا ۱۹۸۶ تولید میشد. چنانچه نزد عاشقان فراری، نام Testarossa را بر زبان بیاورید، اولین چیزی که در ذهن آنها نقش میبندد تصویر این خودرو است.

Testarossa
Testarossa

خصوصیاتی همچون موتور تخت Boxer Engine 12 سیلندری با حجم ۴٫۹ لیتر و قدرت ۳۹۰ اسب بخار، این خودرو را در زمان تولید خود، تبدیل به قدرتمندترین خودروی موجود در جهان کرده بود.

Testarossa
Testarossa

F40

این خودرو، به مناسبت چهلمین سالگرد تأسیس این شرکت ساخته شد و آخرین خودرویی بود که انزو فراری قبل از مرگ خود از آن رونمایی کرد.

F40
F40

فراری این خودرو را در بین سالهای ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۲ تولید میکرد. این خودرو، قدرتی معادل ۴۷۸ اسب بخار را داشت و دو موتور توربوشارژ V8 و حداکثر سرعت ۲۰۱ مایل بر ساعت از خصوصیات قابل توجه آن بود.

F40
F40

Enzo Ferrari

این خودرو بین سالهای ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۴ تولید میشد و چنان زیبا بود که میتوانست دل هر شخصی را برباید.

Enzo Ferrari
Enzo Ferrari

ویژگی های این خودرو، تنها به زیبایی محدود نبوده و خصوصیاتی همچون قدرت ۶۶۰ اسب بخار و حداکثر سرعت ۲۱۸ مایل بر ساعت، آن را تبدیل به خودرویی قدرتمند و پر سرعت کرده بود.

Enzo Ferrari
Enzo Ferrari

Dino 246 GT

این خودرو که به نام آخرین پسر “انزو فراری” یعنی “دینو” بود، شباهت چندانی به دیگر خودروهای فراری نداشت و در حد فاصل سالهای ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۴ تولید میشد.

Dino 246 GT
Dino 246 GT

قدرت ۱۹۵ اسب بخار و موتور ۲٫۴ لیتری V6 از خصوصیات بارز این خودرو بود.

Dino 246 GT
Dino 246 GT

۳۰۸ GTS

این خودرو در سال ۱۹۷۷ تولید شد و یک خودروی اسپورت بود که توانست در برنامه ای تلویزیونی که در دهه ۸۰ میلادی بر روی آنتن میرفت، انتخاب برتر طرفداران باشد.

308 GTS
۳۰۸ GTS

موتور این خودرو مدل V8 با حجم ۲٫۹ لیتر و قدرت آن نیز ۲۵۵ اسب بخار بود.

308 GTS
۳۰۸ GTS

LaFerrari

فراری این ابر خودروی هیبریدی را با قیمت یک میلیون دلار به فروش میرساند. قابل توجه است که تنها ۴۹۹ عدد از این خودرو تا به امروز ساخته شده است.

LaFerrari
LaFerrari

موتور این خودرو از نوع ۶٫۳ لیتری V12 با قدرت ۷۸۹ اسب بخار بوده که البته با یک موتور برقی با قدرت ۱۶۱ اسب بخار تقویت میشود.

طبق گفته فراری، این خودرو میتواند در کمتر از ۳ ثانیه به سرعت ۶۰ مایل بر ساعت رسیده و حداکثر سرعت آن نیز ۲۱۷ مایل بر ساعت میباشد.

LaFerrari
LaFerrari

۳۶۵ GTB/4, GTS/4 Daytona

این خودرو، در فاصله بین سال های ۱۹۶۸ تا ۱۹۷۳ ساخته میشد.

365 GTB/4, GTS/4 Daytona
۳۶۵ GTB/4, GTS/4 Daytona

این خودرو از یک موتور V-12 با حجم ۴٫۴ لیتر بهره میبرد. همچنین طراحی آن در زمان ساخت خیره کننده و سیستم رانندگی آن نیز بسیار داینامیک بود.

365 GTB/4, GTS/4 Daytona
۳۶۵ GTB/4, GTS/4 Daytona

۲۵۰ GTO

از بین تمام خودروهای فراری که تا کنون ساخته شده اند، مدل ۲۵۰  GTO با پیشرانه V-12 جزء محبوب ترین ها مدل ها تا به امروز بوده است.

GTO به دلیل طراحی خاص خود و تولید محدود شناخته شده بوده است.

250 GTO
۲۵۰ GTO

GTO 250 توانست رکورد گرانترین خودرویی که تا کنون در مزایده به فروش رفته است را با قیمت ۳۸ میلیون دلار به خود اختصاص دهد.

250 GTO
۲۵۰ GTO

۲۵۰ GT California Spider

این خودرو، گرانترین و مسلماً مشهورترین خودروی فراری تولید شده تا به امروز است. این خودرو در فیلم “Ferris Bueller’s Day Off” که در سال ۱۹۶۸ بر روی پرده رفت نیز مورد استفاده قرار گرفت. لازم به ذکر بوده که قیمت این خودرو در مزایده ها بیش از ۱۵ میلیون دلار میباشد.

250 GT California Spider
۲۵۰ GT California Spider

این خودرو در حدفاصل سال های ۱۹۵۸ تا ۱۹۶۲ ساخته میشد و قدرت خود را از یک موتور ۳ لیتری V12 که نیروی ۲۴۰ اسب بخار را برای آن به ارمغان آورده بود میگرفت.

250 GT California Spider
۲۵۰ GT California Spider

۴۵۸ Italia

این خودرو، یکی از بهترین خودروهای فراری است که تا کنون تولید شده است، اما با این وجود خارج از لیست ۱۱ خودروی برتر قرار گرفته است.

458 Italia
۴۵۸ Italia

۴۵۸ Italia، نمودی کامل از فن آوری و سبک مدرن خودرو با قدرت و مهندسی سنتی فراری است.

این خودرو، از یک موتور ۴٫۵ لیتری V8 بهره برده و قدرت آن ۵۷۰ اسب بخار میباشد.

458 Italia
۴۵۸ Italia

۴۵۸ را میتوانیم بهترین خودروی ساخته شده فراری تا به امروز بدانیم که از موتوری غیر توربو بهره میبرد، همچنین با توجه به معرفی ۴۸۸ GTB با موتور V8 توربو در سال ۲۰۱۵، باید آن را برای مدتی طولانی، به عنوان آخرین خودروی فراری که از موتوری غیر توربو بهره میبرد تلقی کنیم.

محمدرضا مشهدی زاده

محمدرضا مشهدی زاده هستم. فیلم و سریال بخش عمده ی سرگرمی من رو تشکیل میدن و بعد از اون به مقدار بسیار کمی بازی با کنسول، اگر هم فرصتی پیش بیاد داستان های کوتاه رو برای خوندن میپسندم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا