دانستنی‌های سلامتی

۱۲ روش بقاء در شرایط سخت ؛ با ساده‌ترین روش‌ها در هر شرایطی به زندگی ادامه دهید!

جهان هر آن می تواند به مکانی خطرناک تبدیل شود و اگر آمادگی زندگی در شرایط سخت را نداشته باشید، اتفاقات ناخوشایندی در انتظار شما خواهد بود! خیلی ساده است، از قدیم شنیده ایم که احتیاط شرط عقل است، یادگیری مهارت های پایه ای و استفاده صحیح و به جا و حتی خلاقانه از ابزار های اولیه می تواند راهکار بسیار مفیدی در جهت بقاء در شرایط سخت باشد!

به همین دلیل بسیار مهم است که مهارت های پایه ای برای زنده ماندن و بقاء در شرایط سخت را یاد بگیریم:

در اینجا ۱۲ روش برای بقا در شرایط سخت که نه تنها به شما کمک می کند در شرایط سخت زنده بمانید، بلکه مبارزه و زندگی در طبیعت را هم یاد می دهند. حتما آنها را به یاد داشته باشید، زیرا می توانند روزی زندگی شما را حفظ کنند …

۱۱+

جهان هر آن می تواند به مکانی خطرناک تبدیل شود و اگر آمادگی زندگی در شرایط سخت را نداشته باشید، اتفاقات ناخوشایندی در انتظار شما خواهد بود! خیلی ساده است، از قدیم شنیده ایم که احتیاط شرط عقل است، یادگیری مهارت های پایه ای و استفاده صحیح و به جا و حتی خلاقانه از ابزار های اولیه می تواند راهکار بسیار مفیدی در جهت بقاء در شرایط سخت باشد! به همین دلیل بسیار مهم است که مهارت های پایه ای برای زنده ماندن و بقاء در شرایط سخت را یاد بگیریم:

در اینجا ۱۲ روش برای بقا در شرایط سخت که نه تنها به شما کمک می کند در شرایط سخت زنده بمانید، بلکه مبارزه و زندگی در طبیعت را هم یاد می دهند. حتما آنها را به یاد داشته باشید، زیرا می توانند روزی زندگی شما را حفظ کنند …

 1. از یک کارتن خالی تخم مرغ برای روشن کردن سریع آتش استفاده کنید: مهم است که بتوانید آتش را برای گرم شدن در دماهای سرد روشن کنید. راه آسان این است که مقداری از شاخه های کوچک یا زغال را داخل کارتن تخم مرغ بگذارید. و با یک فندک یا کبریت قسمت زیر جعبه را روشن کنید، پس از آن شما می توانید مواد  دیگر را برای حفظ آتش اضافه کنید.
 2. آب را با استفاده از تی شرت فیلتر کنید: آب ممکن است در دشت و صحرا پیدا شود، اما اگر آب کثیف باشد، چه کار می کنید؟ برای ساخت یک فیلتر دست ساز، شما می توانید دو تا بطری آب معدنی (یا هربطری دیگری) را ببرید و از پایین آنها استفاده کنید. یکی را با آب کثیف پر و دیگری را خالی نگه دارید. یک تکه پارچه را از لباستان پاره کرده، یک سر پارچه را در ظرف خالی و سر دیگر را در ظرف پر قرار دهید ( ظرف آب کثیف را در سطحی بالاتر از ظرف خالی قرار داده). با گذشت زمان آب از طریق پارچه به داخل بطری خالی فیلتر و تمیز می شود.
 3. آتش را با استفاده از یک مداد شمعی ایجاد کنید: البته، راه های زیادی برای روشن کردن آتش در بیابان وجود دارد. یکی از مثال های خوب برای اینکار یک شمع است. حالا اگر شما شمع ندارید، می توانید از مداد رنگی شمعی استفاده کنید …

حتما شما می پرسید، که چطور می توان با  مداد شمعی این کار را کرد؟ به این دلیل که آنها حاوی مواد قابل احتراق هستند. همه کاری که شما باید انجام دهید این است که مداد شمعی را با استفاده از کبریت یا فندک آتش بزنید. شما تعجب خواهید کرد وقتی خواهید دید  که هر مداد شمعی می تواند تا ۳۰ دقیقه مشتعل بماند. فقط این را بگویم که، شما برای حمل یک جعبه کامل مداد رنگی، آنچنان سختی نخواهید کشید.

 1. برای گرم نگه داشتن، شاخه ها، و چمن را زیر لباس های خود قرار دهید. اگر دمای هوا کاهش پیدا کرد و پوشش تان برای گرم شدن به اندازه کافی نبود، بهترین راه پیدا کردن یک بغل چمن و یا بوته  است. با قرار دادن آنها در زیر لباس خود، خواهید دید که مانند یک عایق عمل خواهند کرد. فقط مطمئن شوید، چیزی که دارید استفاده می کنید، موجب آلرژی نمی شود (مانند پیچک های سمی).
 2. پشه و سایر آفات را با سوزاندن انواع مختلف گیاهان دور نگه دارید: تحقیقات نشان داده اند که حشرات مزاحم مانند پشه ها و مگس ها، بوی گیاهان عطر و طعم دار را دوست ندارند….بهترین گیاهان پیشنهاد شده برای آتش زدن، برگ های آویشن و نعناعی تازه هستند. هم چنین برگ های نعناع برای انسان از پرخاصیت ترین ها به شمار می آیند – آنها می توانند در یک چشم به هم زدن بینی شما را تمیز کنند.
 3. شما می توانید با مالیدن خمیر دندان روی پوست خود برای کاهش سوزش جای نیش حشرات استفاده کنید: کسانی که بیرون از منزل چادر زده اند یا برای گردش و تفریح بیرون رفته اند می دانند که نیش حشرات چقدر آزار دهنده است. مهم نیست چقدر جای آن را می خارانید، فقط خارش می دهد.

خوب، اکنون یک راه حل برای چنین نیش های آزار دهنده ایی وجود دارد: خمیر دندان! مواد ضد التهاب خمیر دندان نه تنها قرمزی را کاهش می دهند بلکه تورم را نیز از بین می برند.

 1. از رژ لب به عنوان مرهم بر روی زخم و بریدگی ها استفاده کنید: اگر شما اهل پیاده روی در جنگل یا صخره نوردی هستید، به احتمال زیاد به وسیله بوته های خاردار یا نوک سنگهای تیز زخمی شده اید، و برای جلوگیری از عفونت، باید آن را در اسرع وقت تمیز کنید …اگر جعبه کمک های اولیه در دسترس نباشد، شما می توانید از رژلب استفاده کنید. نه تنها آن مانند یک مرهم عمل می کند بلکه ترکیبات ضد باکتری دارد که زخم شما را بهبود می بخشد.
 1. با استفاده از یک تامپون (پنبه نوار بهداشتی) ، خونریزی ها را متوقف کنید: این را نمی توان انکار کرد که مواد به کار برده شده در تامپون تا چه اندازه قدرت جذب کنندگی دارند. در هر صورت کارش این است، اما آیا می دانستید که حتی می توان درخونریزی های شدید هم از آن کمک گرفت؟ نیاز به یادآوری نیست که از قبل استریلیزه و آماده استفاده است.
 2. کاندوم را به یک مخزن آب تبدیل کنید: کاندوم از مواد فوق العاده قوی، تمیز و انعطاف پذیر ساخته شده است. به همین دلیل، از آنها به راحتی می توان برای ذخیره مقدار زیادی آب تازه برای مدت زمان طولانی استفاده کرد…

همه ی کاری که باید انجام دهید این است، یک لوله را در پایه کاندوم بگذارید، مقدار آب مورد نیاز (به مقدار یک لیتر) را به آن اضافه کنید و سپس آن را در یک جوراب بزرگ قرار دهید. سپس، یک درب یا کلاه را روی لوله بگذارید و آن را برای زمانی که نیاز دارید، ذخیره کنید. نکته : بهتر است از کاندوم هایی استفاده کنید که روی آنها روغنی وجود ندارد.

 1. شما می توانید از زخمه یک گیتار قدیمی برای ایجاد آتش استفاده کنید: تنها استفاده از زخمه گیتار، روی صحنه و تحریک جمعیت نیست. می توان آن را برای بقا مورد استفاده قرار داد. با استفاده از یک چاقوی جیبی یا یک شیء تیز دیگر، زخمه را بتراشید و با آن یک تپه کوچک درست کنید. از یک فندک برای آتش زدن آنها استفاده کنید. این ممکن است به خاطر استفاده سلولوئید که یک ماده قابل اشتعال است در ساخت زخمه باشد.
 1. اگر گم شدید، خودتان یک قطب نمای ساده بسازید: گم شدن در دشت و صحراها ترسی بزرگ برای خیلی هاست. اما اگر برای شما اتفاق افتاد، سعی کنید نگران نباشید، زیرا ساختن یک قطب نما بسیار آسان است!

اول از همه، شما به یک پین یا سوزن نیاز دارید. یک سر آن را با پارچه زبر( مانند شلوار جین خود) خوب بسایید تا باردار شود. سپس برگ را در یک ظرف کوچک از آب، و سوزن را روی برگ قرار دهید؛ قسمت ساییده شده سوزن، سمت شمال را نشان می دهد.

 1. دانستن تفاوت بین مار ها سمی و غیر سمی: مارها به اندازه کافی ترسناک هستند، اما برخورد با یک مار وحشی می تواند به طور فزاینده ای ترسناک باشد. خوشبختانه، راه هایی برای شناسایی یک مار سمی از غیر سمی وجود دارد.

برای شروع، نشانه های نیششان کاملا متفاوت است. همیشه در بالای یک گزش سمی جای دو تا سوراخ و یک ردیف دندان می ماند. از سوی دیگر، مارهای غیر سمی دارای جای دو ردیف دندان را باقی می گذارند. علاوه بر این، مردمک چشم یک مار سمی شبیه گربه، و مال غیرسمی گرد است.

دانستن این روش های بقا بدون شک می تواند جان شما یا کس دیگری را نجات دهد. پس بهتر است که آنها را خوب به یاد داشته باشید!

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا