معرفی کتابکتاب‌خانه

معرفی کتاب: ۵۰۰۰ سال مهندسی ایرانی

این مجموعه جذاب روزنه‌ای است به گذشته‌های دور تا برخی از مهمترین دستاوردهای ۵۰۰۰ سال مهندسی ایرانی را نظاره‌گر باشیم. تصاویری چشم‌نواز به همراه نقل قول‌هایی دلنواز از دانشمندان و ایرانشناسان مشهور دنیا و بازسازی‌های هنرمندانه سه بعدی رایانه‌ای که در این کتاب و فیلم همراه گردآوری شده، نه تنها گلچینی از ساخته‌های اعجاب‌آور مهندسان ایرانی از زمان «انقلاب شهرنشینی» تا «انقلاب صنعتی» را آشکار می‌سازد که حماسه‌ای می‌سراید از پنج هزار سال فن و هنر و تمدن بی‌بدیل یک ملت بزرگ.

«۵۰۰۰ سال مهندسی ایرانی» کتابی سرشار از پژوهش‌های مستند علمی و تصاویر باکیفیت است که به تاریخ ساخت‌وساز در ایران اختصاص دارد و به مخاطب نشان می‌دهد آثاری که امروزه بعد از قرن‌ها در کشور بر جای مانده‌اند چگونه خلق شدند و گذشت زمان آن‌ها را دستخوش چه تغییر و تحولاتی کرد.

معرفی کتاب: ۵۰۰۰ سال مهندسی ایرانی

این کتاب شامل ۶ فصل است با موضوعات مهندسی یک امپراتوری، آب که بخش عمده آن مربوط به قنات است، باد که به بادگیرها و آسیاب‌های بادی می‌پردازد، خاک و طراحی دو شهر «اردشیر خوره» و «اصفهان» عصر صفوی آتش، دانش و دانشگاه در ایران که با دانشگاه جندی شاپور اغازمی‌شود و به مدرسه دارالفنون می‌رسد.

در این کتاب که از چاپ نفیسی برخوردار است قریب به ۷۰ تن از استادان و صاحب نظران داخلی و بین المللی گزیده ای از درخشان ترین فعالیت های مهندسی ایرانی را که نقاط عطفی در تکوین تاریخ فناوری و صنعت می باشد؛ بازگو کرده اند که به همراه تصاویری جذاب و دیدنی اثری ماندگار را برای جامعه مهندسی کشور رقم زده است.

معرفی کتاب: ۵۰۰۰ سال مهندسی ایرانی

حسین دهقان نصیری

علاقمند و فعال در دنیای فناوری اطلاعات و دارای تجربه برنامه نویسی تحت وب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا