دانستنی‌های سلامتی

خواص چای سیاه: دانستنی های مفید درباره نوشیدنی محبوب ایرانیان

خواص چای سیاه نوشیدنی لاغر کننده

روش‌های متعددی برای کاهش وزن و درمان چاقی معرفی شده که از میان آن‌ها مصرف چای سبز یکی از پرطرف‌دارین‌ها محسوب می‌شود. اما به تازگی برخی پژوهش‌گران به نتایج جدیدی رسیده‌اند. نتایجی که نشان از آن دارند که مصرف چای سیاه نیز می‌تواند به مثابه‌ی یک روش و یک نوشیدنی لاغر کننده برای کاهش وزن در نظر گرفته شود. این نوشتار از سری مطالب نت‌نوشت در مورد بر روی تأثیر مصرف چای سیاه به عنوان یک نوشیدنی لاغر کننده بر کاهش وزن متمرکز است. با ما همراه باشید.

۵+

به تازگی برخی پژوهش‌گران به نتایج جدیدی درباره خواص چای سیاه برای لاغری رسیده‌اند. نتایجی که نشان از آن دارند که مصرف چای سیاه نیز می‌تواند به مثابه‌ی یک روش و یک نوشیدنی لاغر کننده برای کاهش وزن در نظر گرفته شود. این نوشتار از سری مطالب نت‌نوشت در مورد  بر روی تاثیر مصرف و خواص چای سیاه برای لاغری و کاهش وزن متمرکز است. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: خواص چای کوهی به عنوان درمان تضمینی سرماخوردگی

خواص چای سیاه برای لاغری

چای سیاه یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌ها در آمریکا است و بیش از ۸۰ درصد از مصرف چای در این کشور را از آن خود کرده است. خبر خوب این است که محققان دریافته‌اند که چای سیاه نیز به مانند چای سبز می‌تواند در کاهش وزن مفید باشد. «سوزان هنینگ» و همکارانش در دانشکده‌ی پزشکی دیوید جفن دانشگاه کالیفرنیا به تازگی تحقیق خود درباره خواص چای سیاه برای لاغری را در مجله‌ی تغذیه‌ی اروپا منتشر کرده اند. سوزان هنینگ می‌گوید که چای سیاه از طریق یک مکانیسم خاص و با کمک به میکروبیوم روده می‌تواند موجب بهبود سلامت بدن شده و همچنین به کاهش وزن کمک کند.

بیشتر بخوانید: خواص چای زعفران : چای زعفران بنوشید تا از این بیماری‌ها دور بمانید!

خواص چای سیاه برای لاغری و کاهش وزن

خواص چای سیاه برای لاغری و کاهش وزن

چای سیاه و چای سبز

هم چای سیاه و هم چای سبز سرشار از پلی‌فنول‌ها هستند. پلی‌فنول‌ها نوعی آنتی اکسیدان اند که از ساختارهای سلولی همچون DNA و غشای سلولی در برابر آسیب‌های ناشی از فعالیت‌های رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند. پلی‌فنول‌های موجود در چای سبز به اندازه‌ی کافی کوچک هستند که بتوانند متابولیسم انرژی کبد را جهت کاهش وزن تغییر دهند و همچنین بتوانند به راحتی در گردش خون جذب شوند.

چای سیاه Black tea به کمک میکروب‌های روده می‌تواند سلامت روده را تقویت کند و کاهش وزن را در پی داشته باشد. لذا مصرف هر دوی این چای‌ها می‌تواند در افزایش باکتری‌های روده‌ی مرتبط با لاغری و کاهش باکتری‌های روده‌ی مرتبط با چاقی مفید باشد.

در کل کسانی که با نوشیدن چای سبز برای کاهش وزن خیلی راحت نیستند، می‌توانند از خواص چای سیاه برای لاغری استفاده کنند و از مزایای این نوشیدنی برای کاهش وزن و سلامت بدن بهره ببرند.

بیشتر بخوانید: خواص انواع چای و مضرات هر کدام چیست؟

منبع: curejoy

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا