عکاسیگوناگون

۱۰ شگفتی طبیعی خارق العاده جهان در تصویر

ذهن و تخیل را با چشمان خود به ضیافتی دیدنی از این مجموعه (ده شگفتی طبیعی خارق العاده جهان ) بسپارید.

   ۱. پرواز چشمه آب گرم، نوادا، ایالات متحده آمریکا

این چشمه های آب گرم صد در صد طبیعی هستند، امّا شکل گیری آن به وسیله یک حادثه بود. در سال ۱۹۶۴ حفاری هایی که برای بدست آوردن مواد معدنی انجام شد باعث افزایش انرژی گرمایی زمین گردید و به صورتی عجیب و غریب امّا واقعی این پدیده شکل گرفت و تاکنون مورد تحسین وشگفتی عموم مردم قرار گرفته است.

fly_geysir

   ۲. حفره بزرگ آبی رنگ، بلیز (کشور بلیز در آمریکای مرکزی، Belize)

این چیز عجیب و غریبی است  که کاملا طبیعی می باشد. قطر دهانه آن ۳۰۰ متر و عمقی درحدود ۱۲۵ متر دارد، این حفره یکی از بهترین مکان های دنیا جهت غواصی می باشد.

great_blue_hole_belize

   ۳. دریاچه های پلیت ویس، کرواسی (Plitvice Lakes, Croatia)

۱۶دریاچه در کرواسی وجود دارد که که بصورت مرتب در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و به وسیله آبشارها با یکدیگر در ارتباط هستند. شما میتوانید با قدم زدن بر روی پیاده رو چوبی که در کنار این دریاچه ها کار شده و یا قایقرانی در دریاچه به تماشای این منظره زیبا و دلنشین بپردازید.

plitvice_lakes_croatia_680

   ۴. زانگی دانکسی (Zangye Danxia)، چین

تپه هایی متشکل از ماسه و سنگ در فرم های منحصر به فرد و رنگارنگ که چشم انسان را سر مست از این رنگ ها و زیبایی میکند. این تپه ها از هزاران لایه در کنار هم تشکیل شده اند، قدمت این زمین ها برای میلیون ها سال قبل از تاریخ برآورد می شود.

zhangye_danxia_china

   ۵. کوه های راه راه یخ، قطب جنوب

قطب جنوب یکی از زیبا ترین نقاط در این کره خاکی می باشد که شگفتی های موجود در طبیعت آن متفاوت از دیگر نقاط کره زمین می باشد. کوهای یخی راه راه به رنگ سفید، آبی و گاهی رنگ های دیگر.

striped_iceberg_antarctica_scotia_sea

   ۶. دروازه جهنم، ترکمنستان

در داستانی این چنین آمده است، بیش از چهل سال پیش در بیابان قرهقوم ترکمنستان؛ زمانی که دانشمندان قصد در خاموش کردن گازهای طبیعی خارج شده از حفاری در سایتی تحقیقاتی را داشتند دروازه جهنم را کشف میکنند جایی که چشمه آب گرم به هوا پرواز می کند و با سوختن زمین نوری درخشان از آن ایجاد می شود.

darvaza_turkmenistan

   ۷. آلبستر کوت (Côte d’Albâtre)، فرانسه

شما درباره صخره های سفید دوور شنیده اید، امّا درباره صخره های سفید نرماندی چطور؟ گچ سفید رنگی که در طول ۸۰مایل و در ارتفاع ۱۰۰ متر ساحل را فرا گرفته، که تشکیل ساختاری عجیب و غریب قوس مانندی در Étretat بوجود آورده.

etretat_france_680

   ۸. برایس کانیون، ایالات متحده آمریکا

بدون تردید این چنین صخره هایی در دنیا از برایس کانیون بسیار معروف تر وجود دارد، امّا برایس کانیون بیش از ۲۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا در ایالت یوتا می باشد. یک شگفتی بسیار زیبا با صخره هایی مانند هرم و این در واقع یک دره عمیق و باریک است.

bryce_canyon_us

   ۹. دریاچه یونی، بولیوی

تنظیمات خود را تغییر ندهید. بزرگ ترین دریاچه نمک در جهان (پوشش ۱۰۵۸۲ کیلومتر مربع، به طور دقیق) شبیه به یک دریاچه یخ زده یک آینه صاف با وسعت بالا است. امکان عکاسی با انعکاسی گیج کننده ماننده این تصویر وجود دارد.

lake_uyuni_bolivia

   ۱۰. پاموکال، ترکیه

زیبایی سورئال این چشمه های آب گرم معدنی در استان دنیزلی در جنوب غربی ترکیه تصویری بسیار خاص و شگفت انگیزی از خود بوجود آورده که مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است. امید که این شگفتی طبیعی سلامت و زیبایی خود را حفظ کند و مردم بیشتری بتوانند تماشا و تحسین این زیبایی بپردازند.

pamukkale_turkey

اگر مناظر دیدنی و شگفتی های خارق العاده طبیعی از لیست ما جامانده ما را در تکمیل این لیست یاری کنید.

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا