1398-04-27
اخبار تکنولوژی

سواری در هایپرلوپ ایلان ماسک تنها ۱ دلار هزینه خواهد داشت!

Elon Musk سواری در تونل های Boring Company را فقط با قیمت 1 دلار فراهم می کند

جمعه شب در جلسه ی اطلاع رسانی Boring Company (شرکت ملالت آور!)، Elon Musk و رهبر پروژه اش به نام Steve Davis جزئیات زیادی از طرح هایپرلوپ خود برای ایجاد یک شبکه ی حمل و نقل زیر زمینی که می تواند مشکل ترافیک در شهرهای بزرگ را بسیار کمتر کند بیان کردند.

جمعه شب در جلسه ی اطلاع رسانی Boring Company (شرکت ملالت آور!)، Elon Musk و رهبر پروژه اش به نام Steve Davis جزئیات زیادی از طرح هایپرلوپ برای ایجاد یک شبکه ی حمل و نقل زیر زمینی که می تواند مشکل ترافیک در شهرهای بزرگ را بسیار کمتر کند بیان کردند. ماسک گفت: “البته ما این طرح را برای کنار گذاشتن رویکردهای دیگر ارائه نکردیم، اما برخی طرح ها مانند استفاده از تاکسی های پرنده خطر و سر و صدای زیادی را به همراه خواهند داشت.” در ادامه با جزییات جدیدی از هایپرلوپ همراه نت نوشت باشید.

ایلان ماسک

ایلان ماسک

در اوایل شب هم، ماسک یک توییت LA Metro (متروی لس آنجلس) را ریتوییت کرد که در آن توییت گفته شده بود که مترو با Boring Company در این آزمایش هماهنگ شده و این دو در ادامه با هم شریک خواهند بود. بیشترِ آن چیزی که باید درباره ی این ایده ی ماسک و نحوه ی کارکرد این سیستم حمل و نقل بدانید را می توانید از طریق این ویدیو و یا FAQ این شرکت به دست آورید. ضمنا نکته ی مهم دیگری که ماسک به آن اشاره کرد این بود که سوار شدن در این هایپرلوپ شهری فقط ۱ دلار هزینه خواهد داشت و هر وسیله قادر به حمل ۱۶ مسافر از میان صدها تونل به سمت تونل های کوچک به اندازه ی یک پارکینگ که در سراسر شهر واقع شده اند می باشد.

مشکل بزرگ برای شروع این پروژه، حفر این تونل ها می باشد که البته در بخشی از این جلسه، ویدیوی تست سرعت در تونل هایی که هم اکنون در شرکت  SpaceX (متعلق به آقای ماسک)کنده شده اند به نمایش در آمد و برنامه این است که همین شیوه در پروژه ی جدید هم اجرا شود. دیویس می گوید که ماسک تیمش را با رسیدن سرعت حفاری به سرعت حرکت یک حلزون (۰٫۰۳ مایل بر ساعت) و افزایش آن تا یک دهم سرعت میانگین پیاده روی یک انسان (حدود ۰٫۳ مایل بر ساعت) در مقایسه با سرعت پیشرفت فعلی پروژه که فقط به میزان ۰٫۰۰۳ مایل بر ساعت است به چالش کشیده است.

آن چه که باعث کاهش سرعت پیشرفت پروژه هایپرلوپ می شود، این است که پس از عملیات سوراخ کاری باید کار متوقف شود تا خاک را بتوان از تونل خارج ساخت. در واقع امکان دریل کاری و عملیات خارج کردن خاک، هر دو به صورت پیوسته وجود ندارد. مهندسان این شرکت به دنبال یافتن راه حلی برای این مشکل می باشند و ماسک دوباره به احتمال ترغیب شدن برای استفاده از آجرها و بلوک های سبک مانند لگو اشاره کرده است.

تست های اجرایی در حلقه، در حال حاضر، سرعتِ تا چند صد مایل بر ساعت را با موفقیت پشت سر گذاشته اند و برنامه ی ماسک، ایجاد تیوب های هایپرلوپ تحت خلا در بین شهر هاست که سرعت حرکت و مسافرت ارابه های تحت فشار در آن ها می تواند به ۳۰۰ مایل بر ساعت (حدود ۴۸۳ کیلومتر بر ساعت) برسد. همچنین برنامه ی سفرِ درون شهری در این حلقه ها با سرعت نصف این، یعنی ۱۵۰ مایل بر ساعت می باشد که البته این سرعت ثابت بوده و ترافیک و امثال آن باعث دیر رسیدن شما به محل کارتان نخواهند شد. نگرانی و دغدغه ی اصلی در مورد رسیدن به سرعت هایی است که همچنان تحمل آن برای انسان های درون کابین راحت باشد.

اگر دوست دارید تا نیروی جاذبه را خودتان تجربه کنید، برنامه ی عجیب و غریب “سواری در دیزنی” در تونل هایی در وسط شهر لس آنجلس این امکان را به شما خواهد داد، البته هنوز زمان دقیق گشایش آن معلوم نیست.

منبع: www.engadget.com

 

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا