ورزش و تناسب اندام

رژیم ۳ روزه نظامی برای کاهش وزن سریع و فوق العاده!

شروع رژیم ۳ روزه نظامی یک راه سریع برای کاهش وزن در یک زمان کوتاه است، اما توجه داشته باشید که شما باید آن را در یک مسیر سالم انجام دهید! برای آشنایی بیشتر با رژیم لاغری نظامی ، در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

رژیم ۳ روزه نظامی

رژیم ۳ روزه نظامی یک رژیم کالری-محدود است که برای رسیدن به کاهش سریع وزن استفاده می‌شود
رژیم ۳ روزه نظامی یک رژیم کالری-محدود است که برای رسیدن به کاهش سریع وزن استفاده می‌شود

رژیم ۳ روزه نظامی یک رژیم کالری-محدود است که برای رسیدن به کاهش سریع وزن استفاده می‌شود. این رژیم، در هر هفته به دو مرحله، ۳ روز محدودیت کالری و ۴ روز غذای سالم تقسیم می‌شود.

این رژیم غذایی با تعدادی نام مختلف، از جمله رژیم ارتش و رژیم نیروی دریایی نیز شناخته می‌شود. تا زمانی که به وزن مورد نظر خود دست پیدا نکرده اید، این الگوی غذایی را تا زمان نیاز، می‌توانید دنبال کنید. با این حال، استفاده از این رژیم برای بیش از یک ماه به طور کلی توصیه نمی‌شود، زیرا شما تقریباً نیمی از زمان کمبود مصرف کالری را تجربه خواهید کرد.

قوانین بسیار محکمی در مورد غذاهایی که می‌توانید بخورید وجود دارد، اما کلید اصلی، کالری مصرفی کل است.

اگر می‌خواهید رژیم غذایی، موثر باشد، در ۴ روز “بازیابی” مصرف متعادل کالری، باید گوشت بدون چربی، سبزیجات، میوه ها، حبوبات و غذاهای طبیعی مصرف کنید. اگر شما گیاهخوار هستید، امکان استفاده ار رژیم ۳ روزه نظامی وجود دارد؛ اما خطر بیشتری برای کمبود مواد غذایی در کمین است.

بنابراین توصیه می‌شود زمان کوتاه تری برای استفاده از این رژیم غذایی اختصاص بدهید. فراموش نکنید که این یک رژیم “سقوط” است، بنابراین کاهش وزن، ترکیبی از جرم چربی، آب و توده عضلانی خواهد بود. توجه به این نکته نیز ضروری است که بعد از توقف این رژیم، باز گرداندن وزن بسیار آسان است.

رژیم ۳ روزه نظامی چگونه عمل می‌کند؟

برای سه روز اول هفته، کالری خود را به ۸۰۰-۱۱۰۰ در روز محدود می‌کنید، که برای این کار، یک رژیم با دقت کنترل شده، شامل برخی از غذاهای فرآوری را دنبال می‌کنید.

برای چهار روز بعد، شما می‌توانید تقریباً ۱۵۰۰ کالری مصرف کنید، اما باید به طور کلی غذایتان، غذای سالمی باشد و از غذاهای فرآوری شده، تصفیه شده و فست فودها اجتناب کنید. شما می‌توانید این الگوی دو فازی را تا زمانی که به وزن دلخواه برسید ادامه بدهید.

می توانید به عنوان نوشیدنی، قهوه، چای گیاهی و آب بنوشید. ادعا می‌شود که شما می‌توانید در این رژیم غذایی تا ۱۰ پوند در هفته از دست بدهید، اگرچه این میزان شدید از دست دادن وزن می‌تواند خطرناک باشد!

با این حال، اکثر کارشناسان توصیه می‌کنند که این نوع رژیم سقوط خطرناک است و نباید بیش از حد طول بکشد. کسانی که شرایط خاص دارند یا در معرض داروهای خاصی هستند، باید قبل از اینکه رژیم لاغری نظامی را امتحان کنند، با پزشک خود مشورت کنند.

برنامه رژیم ۳ روزه نظامی

روز اول رژیم ۳ روزه نظامی

صبحانه: یک تکه نان تست با کره بادام زمینی؛ نصف گریپ فروت؛ یک فنجان قهوه یا چای

ناهار: یک تکه تست؛ نصف فنجان تن؛ قهوه سیاه یا چای

شام: ۳ اونس گوشت؛ نصف موز؛ ۱ سیب؛ ۱ فنجان لوبیا سبز؛ ۱ فنجان بستنی وانیلی

روز دوم رژیم ۳ روزه نظامی

  • صبحانه: ۱ تکه تست؛ ۱ موز؛ ۱ تخم مرغ پخته شده
  • ناهار: ۱ تخم مرغ؛ پنج بیسکویت کراکر نمکی؛ ۱ فنجان پنیر
  • شام: ۲ هات داگ (بدون نان)؛ نصف موز؛ ۱ فنجان کلم بروکلی ۱ فنجان بستنی وانیلی

روز سوم رژیم ۳ روزه نظامی

  • صبحانه: ۱ تکه پنیر چدار؛ ۱ سیب؛ پنج کراکر نمکی
  • ناهار: ۱ تکه تست؛ ۱ تخم مرغ پخته شده
  • شام: ۱ فنجان تن؛ نصف موز؛ ۱ فنجان بستنی وانیلی

روز چهارم رژیم ۳ روزه نظامی

حدود ۱۵۰۰ کالری در روز بخورید، و تلاش کنید از بسیاری از چربی‌های ناسالم یا غذاهای فرآوری شده اجتناب کنید.

مزایای رژیم ۳ روزه نظامی

مزایای بالقوه رژیم لاغری نظامی عبارتند از: کنترل گرسنگی، از دست دادن وزن، افزایش متابولیسم و…

کنترل گرسنگی

از آنجایی که مقدار زیادی پروتئین در این رژیم غذایی وجود دارد، باید بتواند جلوی گرسنگی را بگیرد، که قطعاً در طول سه روز محدودیت کالری یک موضوع مهم محسوب می‌شود.

کاهش وزن

دلیل اینکه اکثر مردم  رژیم نظامی را امتحان می‌کنند، این است که وزن زیادی در یک مدت کم از دست بدهند، زیرا این رژیم غذایی کمبود شدید کالری ایجاد می‌کند. در حالیکه امکان دارد در این رژیم غذایی ۳-۵ پوند در هفته از دست بدهید، از دست دادن مقدار زیادی وزن به صورت خیلی سریع می‌تواند عوارض جانبی فاجعه آمیزی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: رژیم کتوژنیک: با مزایای رژیم کتوژنیک برای لاغری و درمان بیماری‌ها آشنا شوید

عدم کاهش متابولیسم

هنگامی که بدن شما از کالری محروم می‌شود، یاد می‌گیرد که انرژی را موثر ذخیره و مصرف کند، اما این یک رژیم غذایی کوتاه مدت است و برخی از این اثرات متابولیکی پس از پایان رژیم غذایی ادامه نخواهند یافت.

عوارض جانبی رژیم ۳ روزه نظامی

برخی از مسائل کلیدی در رژیم لاغری نظامی نیز وجود دارد، از جمله سطح بالای غذاهای فرآوری شده و خطرات کمبود مواد مغذی و…

غذاهای فرآوری شده: در حالی که بدن شما از کالری محروم می‌شود، شما نیز تعدادی غذای فرآوری شده و غذاهایی که سدیم و قند بالایی دارند، می‌خورید که این برنامه معمولاً در رژیم غذایی سالم گنجانده نمی‌شود.

حالت گرسنگی: زمانی که بدن شما کالری لازم برای عملکرد سالم را نداشته باشد، می‌تواند وارد حالت گرسنگی شود، که مشخصه آن کاهش تعداد کالری‌ای است که می‌سوزاند، بدین معنا که سرعت از دست دادن وزن کاهش می‌یابد.

مزایای بلند مدت: رژیم لاغری نظامی پایدار نیست، به این معنی که انجام آن برای بیش از یک ماه، خطرناک و بی اثر است. یک رژیم غذایی خوب باید رژیمی باشد که شما بتوانید در آینده آن را در یک مسیر سالم دنبال کنید.

بیشتر بخوانید: برنامه غذایی ۷ روزه، یک رژیم غذایی سالم و عالی برای سلامتی و کاهش وزن

منبع + +

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا