دانستنی‌های سلامتی

رژیم لاغری نظامی ۳ روزه برای کاهش وزن سریع و فوق العاده!

رژیم غذایی 3 روزه رژیم لاغری نظامی برای کاهش وزن

رژیم لاغری نظامی یک رژیم کالری-محدود است که برای رسیدن به کاهش سریع وزن استفاده می شود. این رژیم، در هر هفته به دو مرحله، ۳ روز محدودیت کالری و ۴ روز غذای سالم تقسیم می شود. مزایای بالقوه رژیم نظامی عبارتند از: کنترل گرسنگی، از دست دادن وزن، افزایش متابولیسم و…

شروع رژیم لاغری نظامی یک راه سریع برای کاهش وزن در یک زمان کوتاه است، اما توجه داشته باشید که شما باید آن را در یک مسیر سالم انجام دهید! برای آشنایی بیشتر با رژیم لاغری نظامی ، در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

رژیم لاغری نظامی چیست؟

رژیم نظامی یک رژیم کالری-محدود است که برای رسیدن به کاهش سریع وزن استفاده می شود. این رژیم، در هر هفته به دو مرحله، ۳ روز محدودیت کالری و ۴ روز غذای سالم تقسیم می شود. این رژیم غذایی با تعدادی نام مختلف، از جمله رژیم ارتش و رژیم نیروی دریایی نیز شناخته می شود. تا زمانی که به وزن مورد نظر خود دست پیدا نکرده اید، این الگوی غذایی را تا زمان نیاز، می توانید دنبال کنید. با این حال، استفاده از این رژیم برای بیش از یک ماه به طور کلی توصیه نمی شود، زیرا شما تقریباً نیمی از زمان کمبود مصرف کالری را تجربه خواهید کرد.

قوانین بسیار محکمی در مورد غذاهایی که می توانید بخورید وجود دارد، اما کلید اصلی، کالری مصرفی کل است.

اگر می خواهید رژیم غذایی، موثر باشد، در ۴ روز “بازیابی” مصرف متعادل کالری، باید گوشت بدون چربی، سبزیجات، میوه ها، حبوبات و غذاهای طبیعی مصرف کنید. اگر شما گیاهخوار هستید، امکان استفاده ار رژیم نظامی وجود دارد؛ اما خطر بیشتری برای کمبود مواد غذایی در کمین است. بنابراین توصیه می شود زمان کوتاه تری برای استفاده از این رژیم غذایی اختصاص بدهید. فراموش نکنید که این یک رژیم “سقوط” است، بنابراین کاهش وزن، ترکیبی از جرم چربی، آب و توده عضلانی خواهد بود. توجه به این نکته نیز ضروری است که بعد از توقف این رژیم، باز گرداندن وزن بسیار آسان است.


رژیم لاغری نظامی چگونه عمل می کند؟

 • برای سه روز اول هفته، کالری خود را به ۸۰۰-۱۱۰۰ در روز محدود می کنید، که برای این کار، یک رژیم با دقت کنترل شده، شامل برخی از غذاهای فرآوری را دنبال می کنید.
 • برای چهار روز بعد، شما می توانید تقریباً ۱۵۰۰ کالری مصرف کنید، اما باید به طور کلی غذایتان، غذای سالمی باشد و از غذاهای فرآوری شده، تصفیه شده و فست فودها اجتناب کنید. شما می توانید این الگوی دو فازی را تا زمانی که به وزن دلخواه برسید ادامه بدهید. می توانید به عنوان نوشیدنی، قهوه، چای گیاهی و آب بنوشید. ادعا می شود که شما می توانید در این رژیم غذایی تا ۱۰ پوند در هفته از دست بدهید، اگرچه این میزان شدید از دست دادن وزن می تواند خطرناک باشد!

با این حال، اکثر کارشناسان توصیه می کنند که این نوع رژیم سقوط خطرناک است و نباید بیش از حد طول بکشد. کسانی که شرایط خاص دارند یا در معرض داروهای خاصی هستند، باید قبل از اینکه این رژیم غذایی را امتحان کنند، با پزشک خود مشورت کنند.

 

برنامه رژیم لاغری نظامی ۳ روزه

روز اول

 • صبحانه: یک تکه نان تست با کره بادام زمینی؛ نصف گریپ فروت؛ یک فنجان قهوه یا چای
 • ناهار: یک تکه تست؛ نصف فنجان تن؛ قهوه سیاه یا چای
 • شام: ۳ اونس گوشت؛ نصف موز؛ ۱ سیب؛ ۱ فنجان لوبیا سبز؛ ۱ فنجان بستنی وانیلی

روز دوم

 • صبحانه: ۱ تکه تست؛ ۱ موز؛ ۱ تخم مرغ پخته شده
 • ناهار: ۱ تخم مرغ؛ پنج بیسکوییت کراکر نمکی؛ ۱ فنجان پنیر
 • شام: ۲ هات داگ (بدون نان)؛ نصف موز؛ ۱ فنجان کلم بروکلی ۱ فنجان بستنی وانیلی

روز سوم

 • صبحانه: ۱ تکه پنیر چدار؛ ۱ سیب؛ پنج کراکر نمکی
 • ناهار: ۱ تکه تست؛ ۱ تخم مرغ پخته شده
 • شام: ۱ فنجان تن؛ نصف موز؛ ۱ فنجان بستنی وانیلی

روز ۴-۷

حدود ۱۵۰۰ کالری در روز بخورید، و تلاش کنید از بسیاری از چربی های ناسالم یا غذاهای فرآوری شده اجتناب کنید.

 

مزایای رژیم لاغری نظامی

مزایای بالقوه رژیم لاغری نظامی عبارتند از: کنترل گرسنگی، از دست دادن وزن، افزایش متابولیسم و…

– گرسنگی

از آنجایی که مقدار زیادی پروتئین در این رژیم غذایی وجود دارد، باید بتواند جلوی گرسنگی را بگیرد، که قطعاً در طول سه روز محدودیت کالری یک موضوع مهم محسوب می شود.

 

– کاهش وزن

دلیل اینکه اکثر مردم این رژیم را امتحان می کنند، این است که وزن زیادی در یک مدت کم از دست بدهند، زیرا این رژیم غذایی کمبود شدید کالری ایجاد می کند. در حالیکه امکان دارد در این رژیم غذایی ۳-۵ پوند در هفته از دست بدهید، از دست دادن مقدار زیادی وزن به صورت خیلی سریع می تواند عوارض جانبی فاجعه آمیزی داشته باشد.

 

– متابولیسم

هنگامی که بدن شما از کالری محروم می شود، یاد می گیرد که انرژی را موثر ذخیره و مصرف کند، اما این یک رژیم غذایی کوتاه مدت است و برخی از این اثرات متابولیکی پس از پایان رژیم غذایی ادامه نخواهند یافت.

 

اثرات جانبی رژیم لاغری نظامی

برخی از مسائل کلیدی در رژیم لاغری نظامی نیز وجود دارد، از جمله سطح بالای غذاهای فرآوری شده و خطرات کمبود مواد مغذی و…

 • غذاهای فرآوری شده: درحالیکه بدن شما از کالری محروم می شود، شما نیز تعدادی غذای فرآوری شده و غذاهایی که سدیم و قند بالایی دارند، می خورید که این برنامه معمولاً در رژیم غذایی سالم گنجانده نمی شود.
 • حالت گرسنگی: زمانی که بدن شما کالری لازم برای عملکرد سالم را نداشته باشد، می تواند وارد حالت گرسنگی شود، که مشخصه آن کاهش تعداد کالری ای است که می سوزاند، بدین معنا که سرعت از دست دادن وزن کاهش می یابد.
 • مزایای بلند مدت: این رژیم پایدار نیست، به این معنی که انجام آن برای بیش از یک ماه، خطرناک و بی اثر است. یک رژیم غذایی خوب باید رژیمی باشد که شما بتوانید در آینده آن را در یک مسیر سالم دنبال کنید.

 

 

 

نویسنده: هادی رجبلو

 

منبع: www.organicfacts.net

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا