اخبار تکنولوژی

قبل از خرید آیفون این ۳ نکته را فراموش نکنید

قبل از خرید آیفون این 3 نکته را فراموش نکنید

Tim Cook را می شناسید؟ او اکنون از مدیران اجرای کمپانی اپل است، تیم کوک در آخرین سمینار این شرکت که در ماه اکتبر برگزار شد از تعداد کاربران اندرویدی که به سیستم های اپلی پناه می برند نام برد و گفت تعداد این انتقال ها هر روز در حال افزایش است و تعداد کاربر هایی که از اندروید به اپل کوچ می کنند هر لحظه در حال فزونی است!

یک سوال از اندرویدی های عزیز! آیا شما هم قصد مهاجرت از اندروید به iOS دارید؟
نظر شما راجع به این توصیف حتی خطاب کردن آن با عنوان مهاجرت چیست ؟

آماری که تیم کوک در سمینار داد از جهاتی نادرست است، طبق گفته او ۳۰ درصد از کاربران اندرویدی در ۳ ماهه چهارم سال ۲۰۱۵ به سراغ آیفون رفته اند، این یک روی سکه است، این آمار کاربران اندرویدی طبق چه منبعی ارائه شده و قابل اثبات است؟ در ضمن کاربران اندرویدی به جای ارتقای گوشی خود به سراغ اپل رفته اند یا خیر !

از این بحث بگذریم، در این نوبت می خواهیم نظر شما را به مواردی جلب کنیم که حتما در هنگام خرید یک آیفون و قبل از مهاجرت از اندروید به اپل مد نظر داشته باشید:

s6-edge-plus-vs-iphone-6-plus-front-w782

ابعاد صفحه نمایش

با ارائه iPhone 6S و ۶S Plus ما شاهد اتفاقی نو از سوی اپل بودیم به نحوی که تلاش اپل برای به دست گرفتن بازار گوشی های هوشمند جدی است و می خواهد تمامی مشتریان را با سلیقه های مختلف را راضی نگاه دارد. با این کار اپل به قول خودش بسیاری از کاربر ها را از خرید گوشی اندروید برای دستیابی به گوشی بزرگتر منصرف کرده است

این مورد هنوز هم برای کاربر های اندروید اقوا کننده نیست، چرا که در گوشیی همچون گلکسی اس ۶ شاهد وضوح تصویری ۵۷۷ ppi هستیم ولی در آیفون وضوح تصاویر ۳۲۶ ppi است، حتی در Nexus 6P این مقدار ۵۱۵ ppi می باشد، و این یعنی بزرگی ابعاد دلیل بر کیفیت بالای صفحه نمایش در آیفون پلاس نیست.

 

امنیت؛ اندروید یا iOS ?

سیستم عامل اندروید با توجه به متن باز بودن خودش برای توسعه دهندگان بهشتی را فراهم اورده تا بتوانند به آسانی به توسعه برنامه های موبایلی بپردازند و اپ های خودشان را به آسانی به فروش برسانند اما در اپل بحث فرق می کند، شما منحصر به فروشگاه اپ استور هستید، هر برنامه ای را تنها باید از این فروشگاه دانلود کنید و توجه دارید که تمامی برنامه های ارائه شده در این فروشگاه از قبل توسط اپل برای شما بررسی می شود و باید واجد شرایط برای استفاده توسط شما باشد.

اینکه اپل انقدر به فکر امنیت ماست خوب است اما ذکر این نکته بسیار ضروری است که ما در اندروید به یک سیستم متن باز که امکان توسعه آن وجود دارد طرف حساب هستیم اما در iOS تمامی اطلاعات، کد ها و محتواها در دستان کمپانی اپل است و این شرکت با طیف وسیع اطلاعاتی که در گوشی های کاربران قرار دارد توانایی انجام هر کاری را داراست!

eric_galaxy-s6_encryption-w782

آزادی عمل

در بحث امنیت گفتیم که اندروید یک سیستم عامل متن باز است، اگر به ساده ترین روش بخواهیم این واژه را سلاخی کنیم خواهیم گفت، شما با توجه به توانایی خود می توانید انواع کارهای مختلف را با این سیستم عامل انجام دهید، گوشی خود را Root کنید، حافظه های USB را از طریق کابل OTG بخوانید، تمامی فایل های درون گوشی را مدیریت کنید، تمامی رفت و آمد های خود با شبکه ها و داده ها را مرور کنید و اجازه دسترسی به تک تک برنامه ها به داده ها را کنترل کنید، سیستم عامل خودتان را دلخواه کنید و یا ROM های مختلف را بر روی آن نصب و استفاده کنید، شما مجبور به استفاده از هیچ یک از اپ های نصب شده به صورت پیش فرض نیستید، هر کدام را نخواستید جایگزینی بهتر برایش خواهید یافت و … و بسیاری موارد دیگر. متاسفانه در آیفون ها هیچ یک از این موارد در دسترس شما نیست و از قبل برای شما تصمیم گرفته شده و شما در گوشی هوشمند خودتان ملزم به استفاده از هرآنچه هستید که برایتان فراهم شده نه بیشتر.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا