تکنولوژی

با applicator رژ لب پرینت شده آرایش همیشگی خواهید داشت!

پرینت سه بعدی امروزه انقلابی در صنایع مختلف به وجود آورده و در پیرامون خود می توانیم کاربری آن را به خوبی شاهد باشیم. در این میان محققان گروه زیباشناسی کالج لندن در حال تحقیق درباره رژلبی هستند که آرایش همیشگی را به ارمغان می آورد، این محصول احتمالا با نام رژ لب پرینت شده بزودی در بازار پرسود لوازم آرایشی حضور خواهد داشت.

در مطالعه اخیرا صورت گرفته که در مجله Dermatology and Cosmetology به ثبت رسیده، برای ایجاد آرایشی همیشگی می توان از پرینت سه بعدی بهره گرفت. این عمل به شکل پرینت سه بعدی روی applicator رژ لب انجام گرفته و موجب پوشش کامل لب و سازگاری همیشگی می شود. بنابراین دیگر نیاز به استفاده آینه نیست و شما همیشه شاهد رژ لبی کارآمد و قابل توجه هستید.

دکتر Milica Stevic یکی از محققان اصلی پروژه رژ لب پرینت شده در گفتگو با Digital Trends بیان کرد:

اولین گام برای این کار گرفتن اسکن از لب فرد موردنظر بوده و در کنار باید تصویربرداری دیجیتال نیز صورت گیرد. این تصویر پس از آن بهینه سازی شده و مورد مدل سازی قرار می گیرد که روش ساده جهانی بوده و دیگر نوع لب اهمیتی ندارد. برای رسیدن به یک نتیجه مدل دیجیتال سه عنصر اصلی را تشکیل می دهد: رژ لب پایه، قالب و تولید با پرینت سه بعدی. فرمول رژ لب در قالب ریخته شده و رژ لب پایه را تنظیم می کند. بخش داخلی قالب نیز شکل منحصربفردی محسوب شده و کاملا متناسب خطوط لب فرد است و در این محصول نهایی تفاوتی با لب فرد نخواهد داشت.

پیشتر درباره پرینت سه بعدی در دنیای مدرن آشنا شدیم، بخصوص زمانی که این فناوری برای پرینت لباس ها به کار می گیریم که حقیقتا ممکن نیست. ایده پرینت سه بعدی برای هر زمینه ای مناسب نیست اگرچه شامل بخش آرایش فردی می شود. در بخش آرایش با موضوع جدیدی رو به رو هستیم و تاکنون پرینت سه بعدی را در این زمینه مشاهده نکردیم. اگر این فناوری برای تولید آب نبات چوبی مفید باشد چرا در صنعت ۴۴۵ میلیارد دلاری آرایشی به کار گرفته نشود؟

Stevicبیان کرد:

با applicator رژ لب شخصی ما این مفهوم را ثابت کردیم و از این رو روی یک مدل پیچیده تری مشغول به کار شدیم که احتمالا تجاری سازی می شود. با محصولات آرایش شخصی که مناسب افراد و مخصوص به خود آنهاست، امکان می دهد تا افراد در تولید سهمی داشته باشند.

در این میان نیاز است یک شرکت تولیدکننده محصولات آرایشی دست به کار شده  و پرینت سه بعدی برای به واقعیت تبدیل کردن این برنامه تهیه کند.

منبع

مهتاب جهاندار

من رشتم حقوق بوده اما علاقه بسیار به فناوری و خودرو باعث شده تا در زمینه فناوری و خودرو مشغول به کار بشم و به کارم علاقه دارم. البته در کنارش به رشته حقوق هم میپردازم. در زندگی سعی می کنم جدیدترین ها رو تجربه کنم و تا حالا هم تونستم به بیشتر اهدافم برسم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا