اخبار تکنولوژی

۵٫۵ میلیون ایرانی کلش بازی می کنند، ایران بازار آسان بازی ساز های دنیا

۵٫۵ میلیون ایرانی کلش بازی می کنند، ایران بازار آسان بازی ساز های دنیا

طبق اخباری که ماه پیش در شبکه های اجتماعی و خبرگزاری های ارائه شد خوانیدم که:

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، محمدحسن انتظاری گفت: تحولات در عرصه فضای مجازی بسیار پرشتاب و عمیق است و باید با برنامه ریزی های لازم از این تحولات عقب نیفتیم و آن را مدیریت کنیم و همگام با آن پیش برویم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فراوانی بازی‌های رایانه‌ای گفت: حدود ۵.۵ میلیون نفر فقط مشغول یک بازی رایانه‌ای به نام «نبرد قبایل» (Clash of Clans) هستند و بیش از ۹۰ درصد بازی‌هایی که در کشور انجام می‌شود خارجی است.

logo-default

این آمار در حالی است که ایرانی ها دسترسی به Visa و یا Master Cards برای خرید gems ندارند (gems اصطلاح ابزاری است در بازی کلش که امکان توسعه و بالابردن سرعت ساخت و ساز را به کاربران می دهد) این تعداد کاربر برای توسعه در بازی خود Gift کارت های Google و یا Apple را از فروشنده های Thired Party با قیمت های متفاوت خریداری کرده و در خودبرنامه Clash خرید انجام می دهند.

طبق آمار ایرانی ها با آمار ۲۰ میلیون بازی کننده بهترین بازار برای سازندگان بازی در خاور میانه به حساب می آیند.

hththt

Clash of Kings نام بازی پر طرفدار دیگری است که کاربران فارسی زیان به آسانی می توانند آن را از کافه بازار دانلود کنند و با کمک گیفت کارت ها قابل خریداری در خود کافه بازار امکان ارتقاء سریع در آن را بدست خواهند آورد. طبق آمار کافه بازار این بازی روزانه چیزی حدود ۱۰ میلیون تومان تنها در ایران و توسط کافه بازار درآمد دارد.

Clash of Clans هم در سال ۲۰۱۲ برای پلتفرم iOS روانه اپ استور شد و در سال ۲۰۱۳ توانست به عنوان یکی از ۳ برنامه پرطرفدار توسط گوگل معرفی شود.

 

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا