تلفن همراه

خطر گذاشتن گوشی در جیب شلوار ؛ ۵ دلیل قانع کننده !

تلفن های هوشمند اکنون دیگر توانسته اند در بتن زندگی روزمره ما رخنه کرده و همیشه دلیل موجه بابت به همراه داشتن آنها داریم. تابحال به خطر گذاشتن گوشی در جیب شلوار فکر کرده اید؟ همراه داشتن همیشگی یک دستگاه حتما می تواند مضراتی را به همراه داشته باشد، گرم شدن، امکان شکستن و … البته همراه داشتن یک دستگاه الکترونیکی آن هم به صورت بسیار نزدیک از سوی بسیاری از متخصصین علوم پزشکی توصیه نشده است. با شما به ۵ دلیل بابت خطر گذاشتن گوشی در جیب شلوار خواهیم پرداخت!

خطر گذاشتن گوشی در جیب شلوار

۱ . با همراه داشتن موبایل در جیب عقب به مدت طولانی در ناحیه باسن دچار مشکل خواهید شد.

Orly Avitzur متخصص مغز و اعصاب و مشاور پزشکی می گوید در سالهای اخیر عده بسیاری از مراجعات آنها از ناحیه پشت دچار درد هستند و همینطور بسیاری در رگ های منتهایی قسمت ران درد عصبی را تحمل می کنند که برای تمامی این افراد استفاده و همراه داشتن گوشی در جیب عقب مشاهده شده است.
به گفته دکتر گرمای وارد شده به بدن در ناحیه پشتی توسط جسم خارجی واضح است و همچنین فشار یک جسم سخت به پشت باعث بروز مشکل در طولانی مدت در پایه های رگ های سیاتیک خواهد شد. این مورد اولین خطر گذاشتن گوشی در جیب شلوار به حساب می آید!

۲ . تماس اضطراری بی مورد

امکان تماس های اضطراری در تمامی تلفن های هوشمند بدون باز کردن قفل قرار داده شده است و همین نکته در مواردی که کاربر متوجه لمس گوشی خود نمی شود برقراری تماس را ممکن می کند، از جمله خطر گذاشتن گوشی در جیب شلوار بروز مشکل اینچنینی بوده که برای خود بنده نگارنده هم پیش آمده است. همین تماس های بی مورد با ۹۱۱ یا ۱۱۰ خودمان باعث پایین آمدن پتانسیل مفید برای جوابگویی به موارد و اتفاقات واقعی می شود. طبق امار در سانفرانسیسکو ۳۰ درصد تماس ها با ۹۱۱ بی مورد و یا ناخواسته هستند.

۳ . امکان آسیب دیدن به گوشی موبایل در جیب بسیار زیاد است

در موارد بسیاری همراه داشتن گوشی موبایل در جیب باعث خم شدن دستگاه و یا فشار به بدنه آن می شود، مخصوصا اگر از شلوار های جین استفاده کنید. بسیاری گوشی را در جیب عقب خود می گذارند که همین هم باعث بروز مشکلاتی چون خم شدن و افتادن گوشی در حین مراجعه به سرویس های بهداشتی و … می شود. به هیچ عنوان نمی توان از این خطر گذاشتن گوشی در جیب شلوار صرف نظر کرد.

۴ . نزدیک نگاه داشتن موبایل اثر منفی در سلامتی انسان دارد.

تا همین چند وقت پیش آمار های جالبی از کاربرانی که با گذاشتن iPhone 5 در جیب عقبی و نشستن روی آن دچار آسیب شده بودند در اینترنت منتشر می شد. طبق بررسی های متخصصین کاربران iPhone های ۵ و ۶ بایستی گوشی موبایل خود را در فاصله حداقل ۱۰ سانتی متری از خود نگهداری کنند.
طبق تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۴ انجام شده متخصصین از سوء تاثیر همراه بودن موبایل در آقایان بر روی قدرت باروری انها سخن گفته اند.

۵ . همراه بودن گوشی موبایل و امکان آتش گرفتن شما

کاش این یک شوخی بود، اما در کارولینای شمالی پسر نوجوانی دچار سوختگی سطح یک و دو شد در حالی که به مدرسه می رفت و آیفون در جیبش آتش گرفت. در سال ۲۰۱۴ این اتفاق برای یک دختر در حالی روی داد که گوشی را در جیب عقب شلوارش گذاشته بود. توجه داشته باشید که گوشی تلفن همراه مجموعه ای پیچیده از تکنولوژی های مختلف است که در فشار و حرارت امکان بروز هر مشکلی در ان وجود دارد. همیشه مراقب تحت فشار قرار گرفتن گوشی های تلفن همراه در نزدیکی بدن خود باشید.

با آرزوی سلامتی برای مخاطبان نت نوشت.

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا