رپرتاژ آگهی

6 رمان عاشقانه برتر در سال 2021 که همین حالا باید خواندن آنها را شروع کنید

در سراسر جهان کتاب‌های جذابی در ارتباط با عشق و ماجراهای آن به نگارش درآمده‌اند. همه ساله نیز تعداد جدیدی به این تعداد اضافه می‌شود. درواقع این روزها کتاب و رمان بخش جدایی ناپذیری از زندگی افراد شده است و همچنان طرفداران و دوستداران خود را دارد.

رمان می‌تواند برای مدتی ما را از جهانی که در آن زندگی  ‌می‌کنیم و دنیای اطرافمان دور کند و همین موضوع آرامش نسبی برای ما به همراه می‌آورد و خواننده را وارد دنیاهای دیگری می‌کند. ما در این مقاله به معرفی چند رمان عاشقانه در سال ۲۰۲۱ پرداخته‌ایم. ما را همراهی کنید.

  1. از زنان و نمک

این کتاب توسط گابریل گارسیا مرکز نگارش شده است و زندگی سه نسل از زنان کوبا را از قرن ۱۹ تا به امروز روایت می‌کند. نویسنده در کتاب ۲۰۰ صفحه‌ای خود در ارتباط با چگونگی ریشه‌های خود برای درک جایگاه خود در جهان بیانیه می‌دهد و نشان می‌دهد که افراد هرچقدر هم که بخواهند از گذشته خود فرار کنند؛ همیشه این گذشته بر زندگی کنونی آنها تاثیر می‌گذارد. این کتاب به شدت برای مطالعه توصیه می‌شود.

رمان یک ازدواج آمریکایی
  1. یک ازدواج آمریکایی

کتاب دیگر یک ازدواج آمریکایی است. این کتاب که نوشته تایاری جونز است روایتر زندگی روی و سلستیا زوج جوانی است که سیاه پوست هستند و در آتلانتا زندگی می‌کنند. آنها بعد از مدتی از ازدواج خود تصمیم می‌گیرند که به دیدن مادر و پدر روی بروند. اما در میانه راه روی به همسرش می‌گوید که پدری که قرار است به دیدنش بروند پدر واقعی او نیست. همین موضوع نیز شروع مشاجره این زوج جوان است. به همین دلیل هم روی از متلی که محل اقامت آنها است بیرون می‌رود و مورد اتهام یک اتفاق در شهر قرار می‌گیرد. زندگی این دو نفر پس از این شب به کلی تغییر می‌کند و روابط عاشقانه آنها نیز به کلی عوض می‌شود. این کتاب بر موضوعاتی مانند  نژادپرستی، عشق و تجاوز تاکید می‌کند. این کتاب توانسته طرفداران و جوایز زیادی به دست بیاورد و در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار بگیرد.

  1. دختری که رهایش کردی

جوجو مویز یکی از معروف‌ترین نویسندگان نسل حاضر است که هر کتاب عاشقانه‌اش تا به حال بارها تجدید چاپ شده و خوانندگانش همیشه منتظر آثار جدید او هستند. رمان دختری که رهایش کردی نیز یکی از همین آثار عاشقانه پر طرفدار است. کتابی درباره یک تابلوی نقاشی که زندگی دو زن را در دو دوره زمانی متفاوت به هم گره می‌زند و ماجراهای جالب آن‌ها را با سبک روایی خاص مویز همراه می‌کند. این کتاب هم به شکل نسخه فیزیکی قابل تهیه است و هم می‌توانید از طریق دانلود کتاب صوتی خودتان را به شنیدن یکی از بهترین رمان های حال حاضر مهمان کنید.

  1. فرزند چهارم

کتاب فرزند چهارم (The Fourth Child) اثر جسیکا وینتر در ارتباط با زندگی و تجربه‌های یک دانش آموز دبیرستانی روایت می‌شود. او در هنگام تحصیل خود دچار مشکلاتی شده است و بر خلاف دوستانش نمی‌تواند به تحصیل ادامه بدهد. این کتاب خوانندگان را به چالش‌های زیادی می‌کشد و آنها را با سوالات مهمی در ارتباط با سرنوشت انسان روبرو می‌کند. این کتاب روایت بسیار جذابی دارد که خواندن آن را به شما توصیه می‌کنیم.

درباره کتاب هنر عشق ورزیدن
  1. هنر عشق ورزیدن

کتاب هنر عشق ورزیدن اریک فروم هم کتاب معروف دیگری است که نویسنده در آن سعی دارد تا نشان دهد که عاشقی احساسی مرتبط با بلوغ و سن و سال نیست؛ یعنی قرار نیست هر احساس هیجانی عشق نامیده شود و انسان خود به خود بداند که وقتی عاشق شد، برای عشق ورزیدن باید چه کند. بلکه عشق ورزیدن هنری است که باید آن را آموخت. اریک فروم نویسنده این کتاب است و تلاش دارد مثل همیشه خوانندگانش را با ابعاد جدیدی از زندگی و عشق آشنا کند.

  1. بیروت ۷۵

کتاب بیروت ۷۵ نوشته غاده السمان به ماجرای پنج مسافر با نام‌های فرح، یاسمینه، مصطفی، ابوملا و طعان می‌پردازد که می‌خواهند از سوریه به لبنان  بروند. هر کدام از این مسافران در پی آرزویی هستد؛ یکی به دنبال شهرت، یکی برای آزادی، یکی برای پول و یکی هم برای عشق. این در حالی است که در بیروت تقدیر غم انگیزی انتظار آنها را می‌کشد. در این میان تلخ‌ترین و عاشقانه‌ترین داستان بیروت ۷۵ برای یاسمینه اتفاق می‌افتد. او در پی رها کردن خودش از سنت‌های دست و پاگیر راهی لبنان می‌شود. در آنجا با مرد ثروتمندی آشنا می‌شود و آرزویش آن است که همسر او شود اما اوضاع بر وفق مراد نمی‌چرخد و سنت‌های سخت گیرانه و مرد سالارانه همچنان همراه یاسمینه است. خواندن اشعار و کتاب‌های غاده السمان را به هیچ وجه از دست ندهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا