سینمای جهان

برندگان بفتا ۲۰۱۸ چه کسانی بودند؟ British Academy of Film and Television Arts

برندگان بفتا ۲۰۱۸

 هفتاد و یکمین دوره‌ ی بفتا  British Academy of Film and Television Arts در شهر لندن انگلیس برگزار شد و برندگان بفتا ۲۰۱۸ اعلام شدند. برای بهترین فیلم، فیلم های مرا با نامت صدا کن، تاریک‌ترین ساعت، دانکرک، شکل آب، سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری کاندید شدند که جایزه ی بهترین فیلم به سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری تعلق گرفت. در ادامه با لیست برندگان بفتا ۲۰۱۸ با نت نوشت همراه باشید.

 هفتاد و یکمین دوره‌ ی بفتا  British Academy of Film and Television Arts در شهر لندن انگلیس برگزار شد و برندگان بفتا ۲۰۱۸ اعلام شدند. برای بهترین فیلم، فیلم های مرا با نامت صدا کن، تاریک‌ترین ساعت، دانکرک، شکل آب، سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری کاندید شدند که جایزه ی بهترین فیلم به سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری تعلق گرفت. در ادامه با لیست برندگان بفتا ۲۰۱۸ با نت نوشت همراه باشید.

برندگان بفتا ۲۰۱۸ چه کسانی بودند؟

برندگان بفتا ۲۰۱۸ برای بهترین کارگردانی ، دنیس ولینو برای فیلم بلید رانر ۲۰۴۹،  لوکا گوادانینو برای فیلم مرا با نامت صدا کن، کریستوفر نولان برای فیلم دانکرک، گیلرمو دل‌تورو برای فیلم شکل آب، مارتین مک‌دونا برای فیلم سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری کاندید دریافت جایزه ی بفتا شدند که در نهایت جایزه ی بهترین کارگردانی را گیلرمو دل‌تورو برای فیلم شکل آب از آن خود کرد.

برندگان بفتا ۲۰۱۸ برای بهترین فیلم بریتانیایی فیلم های تاریک‌ترین ساعت، مرگ استالین، کشور خود خدا، لیدی مکبث، پدینگتون ۲، سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری کاندید بودند که این جایزه به فیلم سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری تعلق گرفت.

برندگان بفتا ۲۰۱۸ برای بهترین فیلم غیر انگلیسی فیلم های او ساخته ی پل ورهوفن، اول پدرم را کشتند ساخته ی آنجلینا جولی، کنیز ساخته ی پارک چان-ووک، بی‌عشق ساخته آندری زویاگینتسف، فروشنده ساخته ی اصغر فرهادی کاندید دریافت جایزه بودند که در نهایت فیلم کنیز جایزه ی بفتا را کسب کرد.

برندگان بفتا ۲۰۱۸ برای بهترین مستند، مستندهای شهر ارواح ساخته ی متیو هاینمن، من سیاه تو نیستم ساخته ی رائول پک، ایکاروس ساخته ی برایان فوگل، یک دنباله ناراحت‌کننده ساخته ی بانی کوهن، جِین ساخته ی برت مورگان کاندید بودند که جایزه از آن فیلم من سیاه تو نیستم شد.

برندگان بفتا ۲۰۱۸ برای بهترین انیمیشن، کوکو، وینسنت دوست‌داشتنی، زندگی من به عنوان یک کدو سبز کاندید بودند که جایزه ی بفتا در این بخش به انیمیشن کوکو رسید.

برندگان بفتا ۲۰۱۸ برای بهترین فیلمنامه اصلی، برو بیرون نوشته ی جوردن پیل، من، تونیا نوشته ی استیون راجرز، لیدی برد نوشته ی گرتا گرویگ، شکل‌ آب نوشته ی گیلرمو دل‌تورو، سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری نوشته ی مارتین مک‌دونا کاندید بودند که فیلم سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری به بفتا این دوره دست یافت.

برندگان بفتا ۲۰۱۸ برای بهترین فیلمنامه اقتباسی، من را با نامت صدا کن نوشته ی جیمز آیووری، مرگ استالین نوشته ی آرماندو ایانوچی، ستاره‌های فیلم در لیورپول نمی‌میرند نوشته ی مت گرینهال، بازی مالی نوشته ی ارون سورکین، پدینگتون ۲ نوشته ی سایمون فارنبی و پل کینگ کاندید بودند که جایزه به فیلم من را با نامت صدا کن، رسید.

برندگان بفتا ۲۰۱۸ برای بهترین بازیگر زن نقش اول، آنت بنینگ برای فیلم ستاره‌های فیلم در لیورپول نمی‌میرند، فرانسس مک‌دورماند برای فیلم سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری، مارگت رابی برای فیلم من، تونیا، سالی هاوکینز برای فیلم شکل آب، سیرشا رونان برای فیلم لیدی برد کاندید شدند که فرانسس مک‌دورماند بفتا را به خانه برد.

برندگان بفتا ۲۰۱۸ برای بهترین بازیگر مرد نقش اول، دنیل دی‌-لوئیس برای فیلم ماجرای فانتوم، دنیل کالویا برای فیلم برو بیرون، گری اولدمن برای فیلم تاریک‌ترین ساعت، جیمی بل برای فیلم ستاره‌های فیلم در لیورپول نمی‌میرند، تیموثی شالمی برای فیلم من را با نامت صدا کن کاندید شدند که گری اولدمن به بفتا دست یافت.

برای بهترین بازیگر زن نقش مکمل، الیسون جینی برای من، تونیا، کریستین اسکات توماس برای فیلم تاریک‌ترین ساعت، لاری متکف برای فیلم لیدی برد، لزلی منویل برای فیلم ماجرای فانتوم، اکتیویا اسپنسر برای فیلم شکل آب نامزد شدند که الیسون جینی توانست به جایزه دست یابد.

برای بهترین بازیگر مرد نقش مکمل، کریستوفر پلامر برای فیلم کل پول دنیا، هیو گرنت برای فیلم پدینگتون ۲، سم راکول برای فیلم سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری، ویلم دفو برای فیلم پروژه فلوریدا، وودی هرلسون برای فیلم سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری کاندید شدند که سم راکول بفتا را از آن خود کرد.

برندگان بفتا ۲۰۱۸ برای بهترین موسیقی متن، بلید رانر ۲۰۴۹ ساخته ی بنجامین والفیش و هانس زیمر، تاریک‌ترین ساعت ساخته ی داریو ماریانلی، دانکرک ساخته ی هانس زیمر، ماجرای فانتوم ساخته ی جانی گرین‌وود، شکل آب ساخته ی الکساندر دسپلات کاندید شدند که الکساندر دسپلات به بفتای بهترین موسیقی متن دست یافت.

برای بهترین فیلمبرداری، فیلم های بلید رانر ۲۰۴۹، دانکرک، شکل آب، سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری کاندید شدند که بلید رانر ۲۰۴۹ بفتا را از آن خود کرد.

برای بهترین تدوین، فیلم های بچه راننده، بلید رانر ۲۰۴۹، دانکرک، شکل آب، سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری کاندید شدند که بفتای بهترین تدوین به بچه راننده تعلق گرفت.

برای بهترین طراحی لباس، فیلم های دیو و دلبر، تاریک‌ترین ساعت، من، تونیا، ماجرای فانتوم، شکل‌ آب کاندید شدند که جایزه ی بفتا به ماجرای فانتوم تعلق گرفت.

برای بهترین چهره‌پردازی، فیلم های بلید رانر ۲۰۴۹، تاریک‌ترین ساعت، من، تونیا، ویکتوریا و عبدل، شگفتی کاندید شدند که بفتا به تاریک‌ترین ساعت تعلق گرفت.

برای بهترین صدا، فیلم های بچه راننده، بلید رانر ۲۰۴۹، دانکرک، شکل آب، جنگ ستارگان : آخرین جدای کاندید شدند که دانکرک بفتا را از آن خود کرد.

برای بهترین جلوه‌های بصری ویژه، بلید رانر ۲۰۴۹، دانکرک، شکل‌آب، جنگ ستارگان: آخرین جدای، جنگ سیاره میمون‌ها کاندید شدند، بفتا به فیلم بلید رانر ۲۰۴۹ تعلق گرفت.

برای بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی، جرات داشته باش، مامون، جدا از هم کاندید شدند که جدا از هم موفق به دریافت بفتا شد.

برای بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی، امیر، دیو کابوی، غرق‌شدن، کار، ورن بویز کاندید شدند که دیو کابوی بفتا را از آن خود کرد.

برای بهترین ستاره نو ظهور، دنیل کالویا، فلارنس پو، جاش اوکانر، تسا تامپسون، تیموثی شالمی کاندید شدند. این جایزه که بر اساس رای عموم انتخاب می‌شود به دنیل کالویا تعلق گرفت.

 

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا