دانستنی‌های سلامتی

تمرین شدید ۳۰ دقیقه ای علمی که نتیجه فوری دارد!

 یک تمرین شدید ۳۰ دقیقه ای، روشی علمی که بلافاصله می تواند بدن شما را تقویت کند

می توانید با انجام تمرین شدید برای ۳۰ دقیقه احساس راحتی داشته باشید. این امر، خیلی ساده به نظر می رسد، اما از نظر علمی پس از یک جلسه تمرین ۳۰ دقیقه ای، فیزیک بدنتان بلافاصله تغییر می کند.

۰

فرض کنید در روزی هستید که بدون هیچ قیدی لباسی که می خواهید، می پوشید و به راحتی، سایزتان پیدا می شود. هر غذایی که می خواهید، می خورید و نگران افزایش وزن نیستید، هر کاری که می خواهید، انجام می دهید و هر چقدر که می خواهید، می خوابید. همه ما در این شرایط بوده ایم. اما به جای آن که به خودتان سخت بگیرید تا تمام این ها را جبران کنید، می توانید با انجام تمرین شدید ، برای ۳۰ دقیقه احساس راحتی داشته باشید. این امر، خیلی ساده به نظر می رسد، اما از نظر علمی پس از یک جلسه تمرین شدید ۳۰ دقیقه ای، فیزیک بدنتان بلافاصله تغییر می کند. برای دانستن درباره این تمرین، در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

 

احساس می کنید یک میلیون بار می پرید!

اگر شما دنبال انجام دادن ورزش های جدید هستید، صرف بازدید کردن از انواع ورزشگاه ها و باشگاه ها می تواند تا حدی شما را گیج کند و بترساند. به همین دلیل شما باید درباره انواع تمرین ها کمی اطلاعات کسب کنید. هنگامی که شجاعت کافی برای انتخاب ورزش دلخواه خود را به دست آورید، می توانید با فیزیک و اندام هایی اصولی و زیبا مواجه شوید. با خودتان فکر می کنید “آیا من از پس انجام دادن این ورزش ها برمی آیم یا خیر؟”. این ورزش ها باعث افزایش انقباض عضلات و افزایش قند خون شما می شوند. قبل از اینکه از انجام دادن این تمرین ها نا امید شوید، باید بدانید که طبق مطالعاتی که در سال ۲۰۱۷ انجام شده، یک تمرین ۳۰ دقیقه ای می تواند همه این کارها را انجام داده و برای شما کافی باشد. تا حدی که دیگر نیازی به انجام دادن تمرین شدید و طولانی مدت و سنگین نیست.

این مطالعات، ۶۰ زن و مسائل مربوط به بدن آن ها را مورد بررسی قرار داده است. دانشمندان در این مطالعات بعد از ۳۰ دقیقه استراحت کردن، ۳۰ دقیقه تمرین شدید دوچرخه سواری را برای آن ها در نظر گرفتند. بعد از مدتی که زنان این تمرین را مرتب انجام دادند، متوجه تغییرات زیادی در اندام و فیزیک بدنی خود شدند. این تمرین ها فوق العاده شگفت انگیز و جادویی هستند. افرادی که این تمرین ها را انجام داده اند، حتی تا ۲۰ دقیقه بعد از آن هم اثرهای روان شناختی آن را حس می کنند. طبق گزارش TIME: “زنان به طور خاص خودشان را پس از انجام دادن این تمرین ها، لاغرتر و قوی تر می دانند. البته این در حالی است که خلق و خو و خستگی آن ها را در نظر نگیریم.”

 

مراحل اولیه این تمرین شدید (اسکات یا جهش)

باید بیشتر باشد! این جمله به این معنی است که برای این که نتیجه بهتر داشته باشید یا اینکه اثرات تمرین ها را به خوبی مشاهده کنید، باید شدت تمرین های شما بین متوسط تا شدید باشند. این کلیدی است که به شما نشان می دهد باید در چه جهتی حرکت کنید. البته باید در نظر داشته باشید تمام زنانی که در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفتند، مربیان حرفه ای ورزشی بوده اند. پس ایده خوبی نیست که در باشگاه ها یا ورزشگاه ها تمرین هایی را انجام دهید که بدنتان آمادگی لازم را برای آن ها ندارد. برای گرفتن بهترین نتایج باید ورزش یا تمرینی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید، توانایی انجام دادن آن را دارید و در دسترس تان است. اگر احساس تنبلی و کرختی می کنید، هر چه زودتر ورزش مورد علاقه خود را پیدا کنید و حرکت کنید. این موضوع تضمین شده و اثبات شده است که بعد از تمرین، احساس بهتری نسبت به اندام خود دارید و از آن تنبلی قبل، دیگر خبری نیست.

برای انجام دادن هر تمرین یا ورزشی نیاز به یک الهام بخش یا انگیزه دارید. مثلاً رسیدن به اندامی لاغرتر و قوی تر و در نهایت رسیدن به اندام ایده آلی که خودتان می خواهید، می تواند بهترین انگیزه یا الهام بخش شما برای ورزش کردن باشد.

 

 

نویسنده: فائزه قربانی

 

منبع: curiosity.com

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا