دانستنی‌های سلامتی

تاثیر شکلات تلخ بر چشم و تقویت بینایی شگفت زده تان می کند!

از خواص شکلات تلخ و تاثیر شکلات تلخ بر چشم و تقویت بینایی نمی توان چشم پوشی کرد.  هر چند نمی توان این ماده خوراکی خوشمزه را به جای عینک تجویز کرد تا دید خوبی داشته باشید ولی به قطع یقین مصرف روزانه کمی شکلات تلخ علاوه بر مزایای آن برای شاد بودن و سلامت قلب باعث می شود تا دید بهتری داشته باشید. پس چه عینکی باشید چه نباشید حتما هر روز تکه ای شکلات تلخ میل کنید. نتیجه این تحقیق تلخ و شیرین درباره تاثیر شکلات تلخ بر چشم و تقویت بینایی را در نت نوشت امروز بخوانید.

بیشتر بخوانید: خواص شکلات تلخ برای بدن و طول عمر شگفت زده‌تان خواهد کرد!

تاثیر شکلات تلخ بر چشم و تقویت بینایی

شکلات تلخ حاوی آنتی اکسیدانی قوی به نام فلاوانول flavanols است که تحقیقات اخیر ثابت کرده باعث تقویت بینایی می شود. این تحقیق درباره تاثیر شکلات تلخ که بر روی ۳۰ جوان انجام شد تاثیری اندک ولی قابل تامل در دید بهتر آنها داشت. دلیل آن هم تاثیر شکلات تلخ بر بینایی به صورت سریع بود.

قبل از تست وضعیت بینایی شرکت کنندگان سنجیده شد. سپس به شرکت کنندگان محصولات مختلفی از شکلات داده شد. هیچ کدام از شرکت کننده ها نمی دانست شکلات چند درصدی میل می کند. دو ساعت بعد از خوردن شکلات مجددا سنجش بینایی انجام گرفت. در افرادی که از شکلات تلخ ۷۲درصد استفاده کرده بودند بینایی بهتر شده بود و چارت سنجش بینایی را بهتر می دیدند.

دکتر جف رابین Dr. Jeff Rabin متخصص چشم پزشکی از دانشگاه سن آنتونیوی تگزاس که گروه تحقیق را رهبری می کرد اعتقاد دارد به مرور زمان می توان تاثیر شکلات تلخ را بر بهتر شدن بینایی به وضوح احساس کرد.

بیشتر بخوانید: ماسک شکلات برای پوست استفاده کنید و درخشان شوید

علت تاثیر شکلات تلخ بر چشم و تقویت بینایی

آنتی اکسیدان های موجود در شکلات تلخ باعث گردش بهتر جریان خون و در نتیجه تغذیه رسانی هر چه بیشتر مغز می شود. به همین دلیل با تغذیه بهتر مغز بخش پسین آن که به بینایی اختصاص دارد بهتر عمل می کند. علاوه بر دیدن، حساسیت به نور و واضح بودن تصویر در تشخیص هر چه بهتر محیط پیرامون از عوامل مهم سلامت بینایی چشم ها محسوب می شود.

این تحقیق درباره تاثیر شکلات تلخ بر چشم و تقویت بینایی که در ماه جاری میلادی ( آوریل) به اطلاع چشم پزشکان رسید توجه بسیاری از آنان از جمله دکتر مارک فورمر Dr. Mark Former  را به خود جلب کرد. او که در بیمارستان لینوکس هیل نیویورک چشم پزشک است توضیح داد هنگام معاینات چشم پزشکی وضوح تصویر نکته کلیدی در تجویز عینک است و تنها نمی توان به چارت سنجش بینایی و میزان پاسخ های درست فرد تکیه کرد. دکتر فورمر می گوید : « تاثیر شکلات تلخ احتمالا در نتیجه خون رسانی بهتر به قشر مغز cerebral cortex، لوپ پس سری occipital lobe و سرانجام شبکیه صورت می گیرد.

او که در تحقیق حضور نداشته و البته تیم تحقیق اعتقاد دارند برای آن که شکلات تلخ را مثل یک دارو برای بیماران تجویز کنیم باید تحقیقات بیشتری انجام شود. ولی بد نیست هر روز یک تکه شکلات تلخ بخورید و تاثیرش را ببینید. به نظر می رسد ترکیبات دوستدار قلب و روحیه شاد شکلات تلخ برای بینایی هم دوست خوبی است.

بیشتر بخوانید: عوارض مصرف بیش از اندازه کافئین : لطفا کمتر کافئین مصرف کنید

بیشتر بخوانید: تفاوت شکلات و کاکائو چیست؟

بیشتر بخوانید: فواید شکلات برای قلب که باید بدانید!

منبع: WebMD.com

پوران ریاضی پور

لیسانس زبان انگلیسی گرایش تدریس با بخش سلامتی و زندگی در خدمتتان هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا