پیشنهاد شنیدنی

پیشنهاد شنیدنی: Adagio in G minor از Tomaso Albinoni

Adagio in G minor  منتسب به  Tomaso Albinoni

adagio in G minor منتسب به Tomaso Albinoni نام یکی از قطعه های معروف نئو باروک است. خیلی بعید است حتی بیگانه ترین انسان  موسیقی این مرثیه ی زیبا را نشنیده باشد.

۳+

Adagio in G minor  منتسب به  Tomaso Albinoni نام یکی از قطعه های معروف نئو باروک است. خیلی بعید است حتی بیگانه ترین انسان  موسیقی این مرثیه ی زیبا را نشنیده باشد. این قطعه بارها و بارها اجرا شده است و بارها و بارها به عنوان موسیقی متن بر روی فیلم های متفاوتی گذاشته شده است. 

Adagio in G minor از Tomaso Albinoni افسانه‌های زیادی پیرامون این قطعه وجود دارد!

این قطعه غم و مرثیه را به خوبی با خود منتقل می کند و به همین دلیل از آن استفاده های بسیاری شده است. می توان یکی از کاربردهای منحصر به فرد این آهنگ را فیلم manchester by the sea دانست. زمانی که پدر خانواده از خرید باز می گردد و متوجه می شود خانه اش آتش گرفته و سه فرزند کودکش در آتش سوخته اند و او مسبب آتش بوده است.

قطعه Adagio in G minor شاید یکی از رمز آلود ترین آهنگ های تاریخ باشد. علاوه بر غم پنهان در آن سازنده ی اصلی این قطعی ناشناخته است. البته بیشترین احتمال متوجه آلبینیونی آهنگساز ایتالیایی است. افسانه های زیادی درباره ی این آهنگ وجود دارد. یکی از آن ها می گوید که آلبنیونی عاشق یک دختر اشراف زاده ی زیبا شده بود و دختر هم او را دوست داشت. اما پدر دختر با ازدواج او با یک آهنگساز مخالف بوده است و میل داشته تا او را به یک مرد ثروتمند شوهر بدهد. دختر خود را در رودخانه می اندازد و غرق می شود. آلبینیونی این قطعه و مرثیه را برای او می سازد ولی هرگز موفق نمی شود آن را کامل کند و یکی از دوستانش آن را ادامه می دهد و این آهنگ مرثیه ای برای آلبینیونی و معشوقه اش می شود.

این قطعه برای سازهای زهی و ارگ نوشته شده است و برای نخستین بار در سال ۱۹۵۸ توسط رمو جیازوتو منتشر شده است.

در این جا اصل آهنگ و یکی از کاورهای متفاوت را برای شما قرار داده ایم.

پیشنهاد شنیدنی: Hallelujah از Jeff Buckley صدایی معشوقه ای در بند

پیشنهاد شنیدنی: Piano Sonata no.14 از Beethoven سونات مهتاب بتهوون

پیشنهاد شنیدنی: Back to her man از Damien Rice تقدیم به لئونارد کوهن عزیز

پیشنهاد شنیدنی: ruska از Apocalyptica ، جادوی ویالونسل در توصیف موسیقایی پاییز

۱ دیدگاه

یک دیدگاه

  1. Avatar

    Hexter

    ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ at ۲۰:۰۶

    چجوری میشه دانلودش کرد؟

    ۴+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا