موسیقی

معرفی برترین آلبوم موسیقی سال؛ ۲۵ از Adele

منتقد روزنامه گاردین معتقد است که اگر سال‌های سال بعد، روزی در ماشین‌تان پشت چراغ قرمز ایستاده باشید و رادیو به ناگهان آهنگی از Adele پخش کند، شما با تمام وجود به این سال‌ها، سال‌هایی که Adele در آن‌ها از خوانندگان مشهور به شمار می‌رود، پرتاب خواهید شد. این گفتهٔ روزنامهٔ گاردین «به آن معناست که چیزی از روح زمانه را می‌توان در صدای Adele پیدا کرد. ادل خواننده‌ای جوان است، هم نسل دیگر ستاره‌های این روزهای دنیای موسیقی اما ربط چندانی به آن‌ها ندارد. موهایش شبیه موهای زنان دهه‌های دور است و اندام و لباس‌هایش هم ربطی ندارد به آن چه این روزها از ستاره‌ها انتظار می‌رود».

adele-hello-video-xavier-dolan-tristan-wilds-large

 بعد از مدت ها بی خبری و به نوعی سکوت خبری Adele با اجرای سینگل Hello خود خبر از انتشار آلبوم جدید خود با نام ۲۵ داد. جمعه صبح ۲۰ نوامبر موعود این خبر بود که این آلبوم به صورت رسمی منتشر شد

1445583094_adele

این آلبوم ۱۱ ترک دارد که به شرح زیر است:

این آلبوم را اینجا از کانال تلگرام نت نوشت دانلود کنید.

۰۱ – Hello
۰۲ – Send My Love (To Your New Lover)
۰۳ – I Miss You
۰۴ – When We Were Young
۰۵ – Remedy
۰۶ – Water Under the Bridge
۰۷ – River Lea
۰۸ – Love in the Dark
۰۹ – Million Years Ago
۱۰ – All I Ask
۱۱ – Sweetest Devotion

آلبوم ۲۵ در سری نام هایی که Adele برای آلبوم هایش بر میگزیند به مانند آلبوم های قبلیش یک عدد است و ۲۵ نام دارد.

آلبوم ۲۱ او در سال ۲۰۱۱ منتشر شده و فاصله ۴ ساله را بین این دو آلبوم شاهد هستیم که یکی از دلایل آن را بدون شک به دنیا آمدن فرزند Adele میتوان نام برد اما او دوباره با این آلبوم به دنیای موسیقی به صورت جدی بازگشت.

در ابتدا باید این نکته مهم را بگویم که توقع هایی که از آلبوم ۲۱ از Adele داشتیم را نباید از آلبوم ۲۵ داشته باشیم و این آلبوم را نباید نسخه دومی برای آلبوم ۲۱ adele تصور کنیم….

برای این حرف هم چندین حرف و استدلال بیان میتوان کرد یکی از مهمترین آنها این است که Adele همانطور که خودش هم در مصاحبه هایش هم بیان کرده حالت روحی بسیار متفاوتی با زمان ضبط آلبوم ۲۱ داشته است که این حالت روحی مشخصا در آهنگ ها و تغییر سبک و نحوه خواندن خواننده اثر گذار است و دیگر اینکه Adele چند روز قبل از ۲۰ نوامبر زمان انتشار آلبومش گفته بود که شاید بتوان گفت تکرار افسانه ایی به مانند ۲۱ بسیار سخت است و شاید عملا غیر ممکن باشد.

Screen Shot 2015-10-23 at 08.07.22

با وجود تمام این صحبت ها باید گفت که آلبوم Adele به ریبایی هر چه تمام تر این آلبوم را خوانده است. وقتی که شما یک تیم خوب داشته باشید میتوانید موفقیت خود را تضمین شده داشته باشید دقیقا اتفاقی که برای این آلبوم افتاده است Adele برای این آلبوم از نفراتی به مانند  Ryan Tedder (“Rumour Has It”), Greg Kurstin (“Hello”), Max Martin, Bruno Mars کمک گرفته نفراتی که شاید هر کدام از آنها برای بزرگ نشان دادن یک آلبوم کافی باشند که به همراه این خواننده بریتانیایی گروه رویایی و بسیار قوی ای ساخته اند.

آلبوم ۲۵ با سینگل Hello به دنیای موسیقی معرفی شد سینگلی که در عرض چند روز رکورد های زیادی از جمله تعداد شنوده و بیننده موزیک ویدیو همراه شد و الان ۳ هفته ایی میشود که بی رقیب بر صدر جدول بیلبورد تکیه زده است (برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر برای این آهنگ به اینجا بروید )

adele-album-25-191115_frame_6246

یک نکته مثبت که درباره این آلبوم به شدت مشخص است این است که آهنگ ها بر صدای Adele غلبه ندارد این صدای Adele که حتی در زمان های اوج گیری بر آهنگ غلبه دارد نکته ایی که نشان از صدای بی نظیر این خواننده دارد. فضای آهنگهای آلبوم را اگر بخواهم به طور خلاصه وار و بدون توضیحات اضافه بیان کنم فضای رمانتیک و عاشقانه است که با صدای adele نشته است بدون استثنا در تمام آهن های این آلبوم آهنگ ها بسیار آرام و متن ها یا همان لیریک ها رمانیتک و عاشقانه هستند و اثرگذاری متن ها با صدای خواننده القا میشود و نه با ریتم تند آهنگ..

منبع efan24.ir

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا