روانشناسی و موفقیت

تکالیف درسی خانه برای این کودکان بسیار مفید است!

طبق اعلام محققان، تکالیف درسی که برای منزل داده می شوند تنها در مواردی که کودک مبتلا به اختلال بیش فعالی و کم توجهی باشد می تواند مفید واقع شود. اختلال ADHD که در برخی از کودکان رخ می دهد و یک نوع بیماری محسوب می شود که به اصطلاحی همان بیش فعالی می باشد. کودکانی که از این حالت رنج می برند می بایست تفاوت هایی در روند آموزشی آن ها و تکالیف درسی شان اعمال شود که نت نوشت دراین مقاله راه کارهایی را برای این دسته از کودکان آورده است.

تعدادی از پزشکان و محققان پس از تجزیه و تحلیل در سوابق بیش از ۴۰۰۰ کودک مبتلا به ADHD متوجه شدند که نزدیک به ۷۲ درصد آن ها در یک یا چند فعالیت بعد از مدرسه شرکت دارند که اگر در این فعالیت ها شرکت نکنند در مدرسه مشکلات بیشتری خواهند داشت و اختلالات آن ها شدید تر خواهد شد. به طور خلاصه می توان گفت که تشخیص ADHD گاهی اوقات می تواند به عنوان یک فرصت بازدارنده جهت شرکت در فعالیت و تکالیف درسی پس از مدرسه باشد. دکتر نیکول براون متخصص اطفال در بیمارستان کودکان در شهر نیویورک می گوید : ” جای تعجب زیاد است که ADHD یک اختلال بسیار رایج بین کودکان در حال حاضر شده است و این اختلال در بین کودکان به وفور دیده می شود ! ”

بیش فعالی و ارتباط آن با مدرسه رفتن و تکالیف درسی

تکالیف درسی کودکان بیش فعال
ADHD مشکلات ناخوشایندی ایجاد می کند که از علائمی مانند تپش قلب قابل تشخیص است

ADHD یا بیش فعالی یک سندروم است که بیش از ۱۱ میلیون امریکایی را تحت تاثیر خود قرار داده است. ADHD مشکلات ناخوشایندی ایجاد می کند که از علائمی مانند تپش قلب قابل تشخیص است. این وضعیت در میان کودکان دوره ابتدایی قابل تشخیص است که می توان با دارو یا رفتار درمانی کنترل و درمان شود. تحقیقات نشان می دهد که کودکان مبتلا به ADHD در معرض خطر گم شدن و رفتار های مخرب در مدارس هستند.

این کودکان نه تنها نیازمند فعالیت ها و تکالیف درسی پس از ساعت مدرسه هستند بلکه می بایست والدین و معلمین ارتباط قوی و محکمی در شمارش تعداد روزهای شرکت در مدرسه و یا حضور در خانه داشته باشند. کودکان مبتلا به ADHD که فعایلت ها و تکالیف درسی پس از مدرسه دارند احتمال کمتری در بروز رفتارهای اختلال آمیز شدید داشته اند. مشارکت های پس از مدرسه می تواند شدت رفتارهای ADHD را تا حدی کاهش دهد.

نتایج نشان می دهد که کودکان مبتلا ADHD از فعالیت های پس از مدرسه بهره مند می شوند. فعالیت های بدنی یکی از بهترین فعالیت ها برای این کودکان به شمار می رود. کودکانی که بیشتر در محیط ساختاری قرار می گیرند، کمتر احتمال بروز اختلالات ناشی از ADHD حاد را خواهند داشت. محققان و پزشکان در تلاش هستند کودکان مبتلا به ADHD را در برنامه های پس از مدرسه مشارکت دهند و به این کار تشویق کنند. این کار برای آن ها بسیار خوب است. طبق آزمایشات انجام شده کودکان بیش فعال با این فعالیت ها راحت تر خواهند بود و والدین نیز می بایست به این روند مانند یک استراتژی بزرگ نگاه کنند. درمان ADHD تنها نباید به صورت دارو یا رفتار درمانی باشد.

منابع بسیاری درجامعه وجود دارد که می تواند شدت علائم ADHD را کاهش دهد و نتیجه را بهبودی بخشد که از بهترین آن ها می توان استراتژی فکر کردن اشاره کرد چرا که فعالیت های فکری و جسمی و تکالیف درسی تا حد زیادی می تواند علائم بیش فعالی کودک را کاهش دهد.

منبع : webmd.com

شکوفه آزادگان

دستی بر قلم دارم و از زوایای مختلف دنیا را زندگی می کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا