1398-03-28
دانستنی‌های سلامتی

این ۵ گیاه تصفیه کننده هوا را حتما در خانه‌تان پرورش دهید!

اگر بدنبال گیاه تصفیه کننده هوا هستید این گیاهان را می ­توان به راحتی در منزل، مخصوصاً در طول ماه ­های تاریک و خشک سال , همچنین زمستان نگهداری نمود. این گیاهان اگر بتوانند به خوبی رشد کنند، بسیار زیبا هستند و انواع مختلفی دارند. این دسته از گیاهان می ­توانند رطوبت هوای محیط را تنظیم کنند.

اگر بدنبال گیاه تصفیه کننده هوا هستید این گیاهان را می ­توان به راحتی در منزل، مخصوصاً در طول ماه ­های تاریک و خشک سال , همچنین زمستان نگهداری نمود. این گیاهان اگر بتوانند به خوبی رشد کنند، بسیار زیبا هستند و انواع مختلفی دارند. این دسته از گیاهان می ­توانند رطوبت هوای محیط را تنظیم کنند. همچنین باعث می­ شوند که مردم سراسر جهان احساس رضایت و آرامش داشته باشند. کارمندان اداره­ ها در نروژ بیان می ­کنند که داشتن گیاه در محل کار به آن ­ها کمک می­ کند تا فعال و سالم باشند. در ژاپن گیاهان به معنای واقعی در مبارزه با جرم و جنایت موثرند. میزان دزدی در محله ای در توکیو که گل و گیاه زیادی در آن کاشته شده بود تا ۸۰ درصد کاهش پیدا کرد. در ادامه با معرفی ۵ گیاه تصفیه کننده هوا همراه نت نوشت باشید.

حتی دانشمندان می گویند: هنگامی که ناسا در دهه ۱۹۸۰ گیاهان آپارتمانی را مطالعه می ­کرد، آژانس فضایی متوجه شد که این گیاهان می ­توانند مواد شیمیایی آلی خطرناک مانند فرمالدهید، بنزن و حلال صنعتی Trichloroethylene را از هوای محیطی که در آن قرار دارند، حذف کنند.

در این­جا به معرفی ۵ نوع گیاهی که هر کس می­ تواند آن­ ها را پرورش دهد و نیازی به دانش گیاه ­شناسی ندارد می ­پردازیم. این گیاهان تا زمانی که با لمس کردن خاکشان، در آن احساس خشکی نکرده ­اید، به آب نیازی ندارند. حتی تا یک ماه هم بدون آب می­ توانند دوام بیاورند.

گیاه بوش (Bush)

بومی تایوان و ژاپن است. اما در دهه ۱۸۰۰ در  زمان سلطنت ملکه ویکتوریا، به انگلیس آورده شد. جایی که در آن به نمادی برای ثروتمندان تبدیل شد.

گیاه بوش (Bush)

گیاه بوش (Bush)

گیاه جانت کریگ (Janet Craig)

برگ ­های براق بسیار مقاومی دارد. گفته شده  است که یک گیاه جانت می ­تواند به مدت دو ماه در یک پستوی تاریک بدون دیدن نور روز، زنده بماند. این گیاه اصطلاحاً گیاهی زحمت کش است زیرا ظاهری بزرگ و پر انرژی دارد و در نور بسیار کم هم دوام می ­آورد.

گیاه جانت کریگ (Janet Craig)

گیاه جانت کریگ (Janet Craig)

گیاه مکزیکی پانیتیل پالم

دوستدار حیوانات است و در مناطق بایر و خشک هم دوام می­ آورد و می ­تواند دو تا سه هفته بدون آب زنده بماند. این گیاه از طرف سازمان جلوگیری از خشونت علیه حیوانات آمریکا (ASPCA)، به عنوان گیاهی غیر سمی برای سگ ­ها، گربه ­ها و اسب ­ها تایید شده ­است. تنه این گیاه آب زیادی را در خود ذخیره می ­کند و می ­تواند به خوبی با نور کم و غیر مستقیم زندگی کند. این گیاهان برای مقاومت در برابر دوره ­های خشکی طولانی مدت در شرق مکزیک تکامل یافته ­اند.

گیاه مکزیکی پانیتیل پالم

گیاه مکزیکی پانیتیل پالم

 

گیاه اسنیک (Snake)

به نام زنبق وحشی خزنده نیز شناخته می ­شود. این گیاه برگ ­های بسیار قوی دارد که از الیاف آن­ ها برای ساختن رشته­ های کمان استفاده می ­شود. می گویند این گیاه دارای قدرت ‌های الهی است. این گیاه در نیجریه و برزیل مقدس است. برزیلی ­ها آن را «اسپادا دِ سائو جورج» به معنی «شمشیر سنت جورج» می ­نامند و اغلبشان این گیاه را به دلیل اعتقادی که در مورد خاصیت محافظتی آن دارند، خارج از خانه­ هایشان می­ کارند. اسنیک آب را در برگ­ های خود ذخیره می­ کند. بنابراین حتی اگر خاک خیس باشد، آب اضافی جذب نمی ­کند. این قانون برای تمامی گیاه ­های این خانواده صدق می­ کند.

گیاه اسنیک (Snake)

گیاه اسنیک (Snake)

 

کاکتوس

کاکتوس تنها گیاه در بین لیست ما است که برای رشد خود نیاز به آفتاب دارد. بهتر است کاکتوس­ ها را در خانه یا حیاط به سمت جنوب، جایی قرار دهید که حداقل دو ساعت صبح یا بعد از ظهر در معرض نور خورشید باشند. کاکتوس­ ها به آب زیادی نیاز ندارند و یک بار در هفته آب دادن، برای آن ­ها کافی است.

کاکتوس

کاکتوس

 

 

نویسنده: فائزه قربانی

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا