تکنولوژی

ایرباس A350-900 XWB قرار است رکورد طولانی ترین پرواز را به نام خود ثبت کند!

هواپیمای ایرباس A350-900 XWB میتواند بدون نیاز به سوخت گیری برای ۲۰ ساعت به پرواز درآید. این به آن معناست که A350 جدید قادر است ۹۷۰۰ مایل دریایی را بپیماید که ۱۶۰۰ مایل بیشتر از هواپیمای A350-900 فعلی است.

۰

سفر کردن از طریق پروازهای طولانی میتواند مسافران را از لحاظ جسمی و ذهنی آشفته کند. حال شرکت شناخته شده ایرباس هواپیمایی بزرگ را برای استفاده در پروزاهای طولانی تولید کرده است. هواپیمای ایرباس A350-900 XWB میتواند بدون نیاز به سوخت گیری برای ۲۰ ساعت به پرواز درآید. این به آن معناست که A350 جدید قادر است ۹۷۰۰ مایل دریایی را بپیماید که ۱۶۰۰ مایل بیشتر از هواپیمای A350-900 فعلی است. این هواپیما روز دوشنبه از پایگاه شرکت ایرباس در تولوز خارج شد و بال های خود را در آسمان جنوب فرانسه به پرواز درآورد تا به این ترتیب از خود رونمایی کرده باشد.

هواپیمای ایرباس A350-900 XWB

هواپیمای ایرباس A350-900 XWB

هواپیمایی سنگاپور اولین مشتری این هواپیما بوده و هفت نمونه از آنها را سفارش داده است. ایرباس A350-900 XWB علاوه بر اینکه از یک سیستم سوختی پیشرفته بهره میبرد، دارای سیستم آیرودینامیکی بهبود یافته نیز میباشد. هواپیمایی سنگاپور در نظر دارد این هواپیماها را در مسیر سنگاپور به آمریکا به پرواز درآورد. طی کردن مسیر این دو کشور ۱۹ ساعت طول کشیده و A350 جدید میتواند رکورد طولانی ترین پرواز که هم اکنون در اختیار Qatar Airways با پرواز بین دوحه قطر و آوکلند نیوزیلند میباشد را بشکند و آن را به نام خود ثبت کند.

طبق گفته ایرباس این هواپیما دارای آخرین طراحی آیرودینامیکی بوده، در بدنه و بال های آن از فیبر کربن استفاده شده و از یک موتور با کارایی بالای سوخت بهره میبرد که توسط شرکت رولز رویس ساخته شده است.

ایرباس A350-900 XWB سبب کاهش ۲۵ درصدی در مصرف سوخت و تولید گازهای گلخانه ای شده و هزینه تعمیر و نگهداری آن نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. علاوه بر این از کابینی راحت بهره برده است تا آرامش مسافران را تضمین کند.

منبع: digitaltrends

۱ دیدگاه

یک دیدگاه

  1. Avatar

    فرشاد

    ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ at ۹:۲۷

    سلام این سرویس نزدیک به ۲ ساله برقراره چون اقوام من ۲ ساله از این مسیر ایران میان

    ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا