روانشناسی و موفقیت

نماد های کیمیاگری از حالات روحی شما برایتان خواهند گفت، یکی را انتخاب کنید!

نمادهای کیمیاگری

کیمیاگری یک سنت فلسفی، علمی و بدوی با قدمت هزار ساله است که به طور ویژه به تبدیل مواد شیمیایی دارای ارزش ناچیز به اشیاء و مواد ارزشمندتر مربوط می ­شود. ایده استفاده از شیوه کیمیاگری، مردم اقصی نقاط ­بین‌النهرین، مصر، تمدن پارس و هندوستان تا یونان و روم را در طول تاریخ مجذوب خود کرده است.

۹+

کیمیاگری یک سنت فلسفی، علمی و بدوی با قدمت هزار ساله است که به طور ویژه به تبدیل مواد شیمیایی دارای ارزش ناچیز به اشیاء و مواد ارزشمندتر مربوط می ­شود. ایده استفاده از شیوه کیمیاگری، مردم اقصی نقاط ­بین‌النهرین، مصر، تمدن پارس و هندوستان تا یونان و روم را در طول تاریخ مجذوب خود کرده است. این شیوه امروزه نیز بین صوفیان و حتی باستان ­شناسان، طرفداران زیادی دارد (که حتی برخی از این افراد استفاده از کیمیاگری را جهت برآورده کردن احتیاجات خود، موثر و مفید می­ دانند).

در نت نوشت، نگاه گذرایی به این علم و چگونگی اشاره کردن آن به علایق و دلبستگی های روحی شما که ممکن است به ظاهر خیلی هم واضح نباشد، خواهیم داشت.

برای شروع، یک نگاه گذرا به نمادهای کیمیاگری زیر داشته باشید و آن نمادی که توجه­تان را به خود جلب کرد، انتخاب کنید. در انتخاب کردن آن خیلی وسواس به خرج ندهید، و صرفاً به دنبال آن نمادی که در اولین نگاه توجه­ شما را جلب کرد، بروید.

نمادهای کیمیاگری

نمادهای کیمیاگری

انتخابی که می کنید، از سلایق شما حکایت دارد.

۱- شیر:

اگر این نماد را انتخاب کردید، به احتمال زیاد روح شما در پی گریز از مسئولیت­ ها و فشارهای زندگی است که خودتان برای خود خلق کرده ­اید. شاید شما برای به ­وجود آوردن زندگی ­ای که هم­ اکنون دارید، زحمات زیادی را متقبل شده باشید اما گرایش شما به نماد شیر، که غلبه را نشانه می ­رود، پیشنهاد می ­دهد که بهتر است تمرکزتان را روی موارد دیگری قرار دهید.
سعی کنید چیزهایی که بیش­ترین بار و فشار را بر روی شما می­ آورند از زندگی حذف کنید و از خودتان بپرسید که اگر شانس دوباره­ ای داشتید، چه چیزی را عوض می ­کردید.
این اقدام احتمالاً در نگاه اول پرمخاطره به نظر بیاید اما این نکته را به خاطر داشته باشید که به زودی برای تلاشی که هم ­اکنون جهت تغییر مسیر زندگی­تان انجام می ­دهید، از خود قدردانی خواهید کرد.

نماد شیر در کیمیاگری

نماد شیر در کیمیاگری

 

۲- ساعت شنی:

بدیهی است که ساعت شنی بیان­گر رمان می ­باشد. اگر شما به این نماد تمایل دارید، احتمالاً احساس می­ کنید در گذشته -شاید به دلیل یک تجربه تلخ- گیر افتاده ­اید. بنابراین، زندگی­تان به چیزی بیش از صرفاً تماشای ریختن ذرات وقت از خودتان تبدیل شده است.
از این چرخه با قول دادن به خودتان، که بهترین روز را برای خود با دستان خود رقم خواهید زد، خارج شوید. تصمیم ­هایی که منجر به پشیمانی­تان در گذشته شده است، بیابید و آن ­ها را اصلاح کنید تا با انرژی مضاعف به سمت موفقیت­ های بیشتر جلو بروید.

نماد ساعت شنی در کیمیاگری

نماد ساعت شنی در کیمیاگری

 

۳- ماه: 

ماه نمایان­گر احساسات به شدت پنهان و نهفته­ هر فرد می ­باشد. اگر این علامت توجه­تان را به خود جلب کرد، افکار و احساساتی درون خود دارید که حتی به شما اجازه­ یک خواب راحت را نمی ­دهد. این احساسات، می ­توانند هم از خشم و هم از عشق سرچشمه بگیرند.
منشا این افکار هرچه که می ­خواهد باشد، شما باید این افکار را به ذهن خودآگاه­تان بیاورید. این شیوه به شما کمک خواهد کرد که دریابید دقیقاً چه اقدامی را می ­بایست برای برون ­رفت از افکار پریشان انجام دهید.

نماد ماه در کیمیاگری

نماد ماه در کیمیاگری

 

۴- کلید:

در مبحث کیمیاگری، کلید، نشانه مسیر زندگی شخص می­ باشد. اگر این نشانه را انتخاب کرده ­اید، روح­تان در این­صورت درحال تکاپو برای یافتن پاسخ های زندگی است. شما نیاز دارید برای خود وقت بگذارید و ببینید در زندگی­تان چه مسیری را طی کرده اید و به دنبال چه چیزی هستید.
نیاز است که عنان زندگی­تان را به صورت مستمر و فعال به دست بگیرید و دریابید که کدام حرکت ­ها در زندگی منجر به وقوع شگفتی و هیجان شما می­ شود و لذت را مجدداً به شما اهدا می ­کند.

نماد کلید در کیمیاگری

نماد کلید در کیمیاگری

 

۵- دست ­های همسا: 

در این علم، دست­ های همسا نمایان­گر این حقیقت است که آزادی در دست ­های ماست. اگر شما این علامت را انتخاب کرده ­اید، حتماً در چنگ نیروهای خارجی اسیر شده ­اید. الان وقت خوبی است که شرایط خود را بسنجید و دریابید که چگونه اعمال و اعتقادات شما منجر به این رخداد شده است.
بله، مسلماً مسائلی در زندگی هر شخص وجود دارد که خارج از کنترل آنان می ­باشید؛ اما «آزادی» یک حالت ذهنی است. قبول کردن این مطلب برای شما سکوی پرتابی جهت به ­دست­گیری مجدد مهار زندگی­تان و مسئولیت­ پذیری خواهد بود.

نماد دست های همسا در کیمیاگری

نماد دست های همسا در کیمیاگری

 

 

منبع

نویسنده: علیرضا وفادار

۱ دیدگاه

یک دیدگاه

  1. Avatar

    بابایی

    ۸ آبان ۱۴۰۰ at ۱۹:۵۶

    عالی بود

    ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا