دانستنی‌های سلامتی

عوارض آلپرازولام (زاناکس) شوکه تان خواهد کرد! کشنده ترین ضدافسردگی رایج

عوارض آلپرازولام

در حال حاضر بهداشت عمومی انگلستان مصرف قرص های تقلبی Xanax یا همان آلپرازولام Alprazolam که در بین بسیاری از جوان ها به راحتی مصرف می شود را منع کرده است. این قرص ها بسیار مضر است و عوارض آلپرازولام ممکن است تا سر حد مرگ برای مصرف کننده خطرناک باشد.

چندی است که عوارض آلپرازولام توجه دانشمندان را به خود جلب کرده است. داروهای ضد افسردگی مانند آلپرازولام ، ضددرد، مسکن های بسیاری قوی و یا آرام بخش راه کار مناسبی برای درمان مشکلات نخواهند بود. این داروها به صورت سطحی و گذرا می توانند بیماری و عوارض آن را خاموش کنند اما مصرف آن ها در طولانی مدت عوارض شدید و بسیار خطرناکی در بر دارد که به ساکت شدن درد در آن لحظه اصلا نمی ارزد. البته به تازگی نیز داروهای ضد افسردگی تقلبی هم بسیار تولید و وارد بازار شده است که آن ها عوارضی دو برابر و سخت تر در بر دارند. نت نوشت شما را با یکی از بدترین این داروها و عوارض آلپرازولام  آشنا می سازد. در حال حاضر بهداشت عمومی انگلستان مصرف قرص های تقلبی Xanax یا همان آلپرازولام Alprazolam که در بین بسیاری از جوان ها به راحتی مصرف می شود را منع کرده است. این قرص ها بسیار مضر است و ممکن است عوارض آلپرازولام تا سر حد مرگ برای مصرف کننده خطرناک باشد.

عوارض آلپرازولام و اعتیاد به داروهای افسردگی

antidepressants عوارض آلپرازولام

بسیاری از افراد نیز بوده اند که با مصرف این قرص دچار اعتیاد به آن شده اند که هنگام از بین بردن این وابستگی به پارانویسی شدید دچار شده اند.

افرادی که برای نخستین مرتبه از قرص های ضد افسردگی مانند آلپرازولام یا حتی به عنوان یک آرام بخش استفاده می کنند ممکن است به مشکلی بر نخوردند اما این مصرف کم کم به یک اعتیاد تبدیل شده و تا جایی پیش می رود که مصرف آن به صورت هر شب یک قرص در می آید. بیشتر مصرف کنندگان این قرص اعلام کرده اند که از عوارض آلپرازولام این است که با خوردن Alprazolam احساس شناور بودن و گونه ای خلسه پیدا کرده اند که این حالت نشان از تغییرات ناخوشایندی در مغز است. حتی بسیاری از افراد نیز بوده اند که با مصرف این قرص دچار اعتیاد به آن شده اند که هنگام از بین بردن این وابستگی به پارانویسی شدید دچار شده اند.

عوارض آلپرازولام را بشناسید

مصرف Alprazolam معمولا از یک شب بیداری طولانی شروع می شود. افرادی که برای خوابیدن راحت بسیار تلاش می کنند و یا درد هایی همچون درد معده اجازه یک خواب راحت و بی دغدغه را به آن ها نمی دهد به سراغ قرص های آرام بخش از جمله آلپرازولام می روند بی آنکه از عوارض آلپرازولام مطلع باشند. با نتیجه مناسبی که از این قرص به دست می آورند شب های بعدی و شب های بعد هم از آن استفاده می کنند. تا حدی که اعتیاد به دارو شروع می شود. عوارض این قرص نیز کم کم ظاهر شده و شخص را به بیماری های متفاوتی مبتلا می سازد. عوارض آلپرازولام در ابتدا به صورت خفگی، از دست دادن حافظه می باشد و در مراحل حاد می تواند بر روی حافظه بلند تاثیرات مخربی داشته باشد. مصرف بیش از حد این قرص یا این که تداخل آن با فنتانیل می تواند منجر به مرگ شود.

مرگ های ناگهانی با آلپرازولام

antidepressants عوارض آلپرازولام

احساس سبکی، خواب آلودگی و راحتی بسیاری پس از مصرف Alprazolam احساس می شود که نبایست به عنوان یک آرام بخش از آن یاد کرد

از جمله ترکیبات کشنده ای که از داروها به دست می آید مصرف قرص Alprazolam است که انگلستان جان ۱۱۳ نفر را گرفته است. این دارو به دلیل آن که اثراتی همانند یک ماده مخدر را دارد به طور کلی منسوخ و رد شده است.
معمولا این قرص توسط اطرافیان توصیه می شود و یا حتی توسط آنان به راحتی تجویز و مصرف می شود. این کار که مانند مصرف الکل می تواند به عنوان مصرف مواد مخدر به حساب آید کاملا غیر قانونی است. احساس سبکی، خواب آلودگی و راحتی بسیاری پس از مصرف آلپرازولام احساس می شود که نبایست به عنوان یک آرام بخش از آن یاد کرد. بلکه این تفاسیر شروع بیماری های مغزی و مشکلات روانی خواهد بود.

طبق گفته رئیس بهداشت عمومی انگلستان مصرف الکل، مواد مخدر و تنباکو به عنوان یک نگرانی واقعی و سریع بین جوانان است که بیشتر آن ها به عنوان یک دارو تجویز می شود. در صورتی که این دارو تقلبی باشد که از خطرات احتمالی بسیار بدتری بر خوردار است و بی شک احتمال مرگ و میر را بالاتر می برد.

۶ دیدگاه

6 دیدگاه

 1. سرهنگ بازنشسته مهندس بابک زبردست

  15 فروردین 1397 at 11:35

  5+

  فعلا که به سلامتی تمامی پزشکان مغز و اعصاب چپ و راست برای همه الپرازولام تجویز میکنند بخصوص برای جانبازان اعصاب و روان

 2. داریوش

  15 فروردین 1397 at 16:50

  0

  برای خواهر ۲۵ ساله ام آلپرازولام توسط پزشک اعصاب تجویز شده بنده خودم هم سالها به دلیل مشکل بی خوابی کلونازپام و الپرازولام استفاده کرده ام اکثرا در حین صحبت حرفم یادم می رود و شماره موبایل خودم را هم با تاخیر به خاطر میاورم و در یادگیری اسم اشخاص جدید و ادرس با مشکل زیادی روبه رو می شوم

 3. فاطمه

  28 شهریور 1397 at 5:03

  0

  من تو ۱۷سالگی مشکل داشتم تو خوابیدن
  یه دکتری بهم داد الان ک ۱۹سالمه هم هنوز میخورم ???اصلا توصیه نمیکنم ک بخورید جدی

 4. س

  3 مهر 1397 at 11:39

  0

  اگر کنترل شده استفاده بشه به بهبودی بسیاری از بیماری ها کمک هم میکند.

 5. علی

  16 مهر 1397 at 18:13

  0

  این مقاله خیلی عوارض جانبی را بزرگ و منفی اعلام کرده بیمارانی را که احتیاج به این دارو جهت درمان دارند نگران کرده بله عوارض داره ولی درصورت مصرف درست و تحت نظر پزشک زاناکس خیلی از مشکلات بیماران را درمان و عوارض آن خیلی کمتر از مزایای ان میباشد ضمنا کم حواسی در مقطع مصرف بوده و برای قطع دارو به علت وابستگی باید با روش دستور پزشک و کم کم انجام شود لطفا نیازمندان به این دارو را نگران نکنید

 6. جیمز

  19 مهر 1397 at 17:44

  0

  الپرازولام نیم بگیرید نصفشو مصرف کنید عوارضش کاملا قابل چشم پوشیه درحالی که اثرش از داروهای هم رده اش بسیار بهتره در ضمن ترکش با کم کردن تدریجی در طول یک تا دو هفته براحتی قابل انجامه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا