1398-03-28
دانستنی‌های سلامتی

عوارض آلپرازولام (زاناکس) شوکه تان خواهد کرد! کشنده ترین ضدافسردگی رایج

عوارض آلپرازولام

در حال حاضر بهداشت عمومی انگلستان مصرف قرص های تقلبی Xanax یا همان آلپرازولام Alprazolam که در بین بسیاری از جوان ها به راحتی مصرف می شود را منع کرده است. این قرص ها بسیار مضر است و عوارض آلپرازولام ممکن است تا سر حد مرگ برای مصرف کننده خطرناک باشد.

چندی است که عوارض آلپرازولام توجه دانشمندان را به خود جلب کرده است. داروهای ضد افسردگی مانند آلپرازولام ، ضددرد، مسکن های بسیاری قوی و یا آرام بخش راه کار مناسبی برای درمان مشکلات نخواهند بود. این داروها به صورت سطحی و گذرا می توانند بیماری و عوارض آن را خاموش کنند اما مصرف آن ها در طولانی مدت عوارض شدید و بسیار خطرناکی در بر دارد که به ساکت شدن درد در آن لحظه اصلا نمی ارزد. البته به تازگی نیز داروهای ضد افسردگی تقلبی هم بسیار تولید و وارد بازار شده است که آن ها عوارضی دو برابر و سخت تر در بر دارند. نت نوشت شما را با یکی از بدترین این داروها و عوارض آلپرازولام  آشنا می سازد. در حال حاضر بهداشت عمومی انگلستان مصرف قرص های تقلبی Xanax یا همان آلپرازولام Alprazolam که در بین بسیاری از جوان ها به راحتی مصرف می شود را منع کرده است. این قرص ها بسیار مضر است و ممکن است عوارض آلپرازولام تا سر حد مرگ برای مصرف کننده خطرناک باشد.

عوارض آلپرازولام و اعتیاد به داروهای افسردگی

antidepressants عوارض آلپرازولام

بسیاری از افراد نیز بوده اند که با مصرف این قرص دچار اعتیاد به آن شده اند که هنگام از بین بردن این وابستگی به پارانویسی شدید دچار شده اند.

افرادی که برای نخستین مرتبه از قرص های ضد افسردگی مانند آلپرازولام یا حتی به عنوان یک آرام بخش استفاده می کنند ممکن است به مشکلی بر نخوردند اما این مصرف کم کم به یک اعتیاد تبدیل شده و تا جایی پیش می رود که مصرف آن به صورت هر شب یک قرص در می آید. بیشتر مصرف کنندگان این قرص اعلام کرده اند که از عوارض آلپرازولام این است که با خوردن Alprazolam احساس شناور بودن و گونه ای خلسه پیدا کرده اند که این حالت نشان از تغییرات ناخوشایندی در مغز است. حتی بسیاری از افراد نیز بوده اند که با مصرف این قرص دچار اعتیاد به آن شده اند که هنگام از بین بردن این وابستگی به پارانویسی شدید دچار شده اند.

عوارض آلپرازولام را بشناسید

مصرف Alprazolam معمولا از یک شب بیداری طولانی شروع می شود. افرادی که برای خوابیدن راحت بسیار تلاش می کنند و یا درد هایی همچون درد معده اجازه یک خواب راحت و بی دغدغه را به آن ها نمی دهد به سراغ قرص های آرام بخش از جمله آلپرازولام می روند بی آنکه از عوارض آلپرازولام مطلع باشند. با نتیجه مناسبی که از این قرص به دست می آورند شب های بعدی و شب های بعد هم از آن استفاده می کنند. تا حدی که اعتیاد به دارو شروع می شود. عوارض این قرص نیز کم کم ظاهر شده و شخص را به بیماری های متفاوتی مبتلا می سازد. عوارض آلپرازولام در ابتدا به صورت خفگی، از دست دادن حافظه می باشد و در مراحل حاد می تواند بر روی حافظه بلند تاثیرات مخربی داشته باشد. مصرف بیش از حد این قرص یا این که تداخل آن با فنتانیل می تواند منجر به مرگ شود.

مرگ های ناگهانی با آلپرازولام

antidepressants عوارض آلپرازولام

احساس سبکی، خواب آلودگی و راحتی بسیاری پس از مصرف Alprazolam احساس می شود که نبایست به عنوان یک آرام بخش از آن یاد کرد

از جمله ترکیبات کشنده ای که از داروها به دست می آید مصرف قرص Alprazolam است که انگلستان جان ۱۱۳ نفر را گرفته است. این دارو به دلیل آن که اثراتی همانند یک ماده مخدر را دارد به طور کلی منسوخ و رد شده است.
معمولا این قرص توسط اطرافیان توصیه می شود و یا حتی توسط آنان به راحتی تجویز و مصرف می شود. این کار که مانند مصرف الکل می تواند به عنوان مصرف مواد مخدر به حساب آید کاملا غیر قانونی است. احساس سبکی، خواب آلودگی و راحتی بسیاری پس از مصرف آلپرازولام احساس می شود که نبایست به عنوان یک آرام بخش از آن یاد کرد. بلکه این تفاسیر شروع بیماری های مغزی و مشکلات روانی خواهد بود.

طبق گفته رئیس بهداشت عمومی انگلستان مصرف الکل، مواد مخدر و تنباکو به عنوان یک نگرانی واقعی و سریع بین جوانان است که بیشتر آن ها به عنوان یک دارو تجویز می شود. در صورتی که این دارو تقلبی باشد که از خطرات احتمالی بسیار بدتری بر خوردار است و بی شک احتمال مرگ و میر را بالاتر می برد.

۲۱ دیدگاه

21 دیدگاه

 1. Avatar

  سرهنگ بازنشسته مهندس بابک زبردست

  15 فروردین 1397 at 11:35

  7+

  فعلا که به سلامتی تمامی پزشکان مغز و اعصاب چپ و راست برای همه الپرازولام تجویز میکنند بخصوص برای جانبازان اعصاب و روان

 2. Avatar

  داریوش

  15 فروردین 1397 at 16:50

  3+

  برای خواهر ۲۵ ساله ام آلپرازولام توسط پزشک اعصاب تجویز شده بنده خودم هم سالها به دلیل مشکل بی خوابی کلونازپام و الپرازولام استفاده کرده ام اکثرا در حین صحبت حرفم یادم می رود و شماره موبایل خودم را هم با تاخیر به خاطر میاورم و در یادگیری اسم اشخاص جدید و ادرس با مشکل زیادی روبه رو می شوم

 3. Avatar

  فاطمه

  28 شهریور 1397 at 5:03

  0

  من تو ۱۷سالگی مشکل داشتم تو خوابیدن
  یه دکتری بهم داد الان ک ۱۹سالمه هم هنوز میخورم ???اصلا توصیه نمیکنم ک بخورید جدی

 4. Avatar

  س

  3 مهر 1397 at 11:39

  0

  اگر کنترل شده استفاده بشه به بهبودی بسیاری از بیماری ها کمک هم میکند.

 5. Avatar

  علی

  16 مهر 1397 at 18:13

  3+

  این مقاله خیلی عوارض جانبی را بزرگ و منفی اعلام کرده بیمارانی را که احتیاج به این دارو جهت درمان دارند نگران کرده بله عوارض داره ولی درصورت مصرف درست و تحت نظر پزشک زاناکس خیلی از مشکلات بیماران را درمان و عوارض آن خیلی کمتر از مزایای ان میباشد ضمنا کم حواسی در مقطع مصرف بوده و برای قطع دارو به علت وابستگی باید با روش دستور پزشک و کم کم انجام شود لطفا نیازمندان به این دارو را نگران نکنید

 6. Avatar

  جیمز

  19 مهر 1397 at 17:44

  2+

  الپرازولام نیم بگیرید نصفشو مصرف کنید عوارضش کاملا قابل چشم پوشیه درحالی که اثرش از داروهای هم رده اش بسیار بهتره در ضمن ترکش با کم کردن تدریجی در طول یک تا دو هفته براحتی قابل انجامه

 7. Avatar

  مهسا

  17 آذر 1397 at 23:41

  2+

  نه کی گفته بده من تقریباً٣ ۴سال می خوردم وبه راحتی هم کنارگذاشتم الان بعدچندسال که کنارگذاشتم دوباره میخوام شروع کنم چون واقعاًحالمولایف استایلموخوب کرده بودوهمیشه مثبت وشادبودم بعلاوه اینکه کنترل وزن هم داشتم واتفاقاًباترک آلپرازولام خیلی همه چی بدشد آلپرازولام عالیه

 8. Avatar

  دکتر هاشمی

  7 دی 1397 at 15:56

  3+

  سلام
  لطفا اطلاعات اشتباه منتشر نکنید !!!
  آلپرازولام یک دارو جهت کنترل افسردگی و اضطراب های ناشی از آن است که برای درمان بی خوابی استفاده نمی شود مگر اینکه بیخوابی ناشی از اختلال هراس یا اضطراب و پالس های منفی از درگیری فکری باشد.
  چون این دارو حس بی حالی و خواب به بیمار می دهد بعضی اشخاص برای درمان بی خوابی استفاده می کنند که تصوری اشتباه است …
  این دارو کشنده نیست و با مصرف زیر نظر پزشک به راحتی قابل ترک و قطع ۱۰۰% مصرف می باشد !!!
  برای فرد بیمار دارو لازم است و باید آلپرازولام در کنار بقیه داروها مصرف کند. این اطلاعات شما باعث میشه افرادیکه بیمار هستند و نیاز مبرم به مصرف دارو دارند دچار شک شوند و حتی به پزشک هم مراجعه نکنند.
  فرد بیمار بایستی دارو مصرف کند و در صورت بهبودی با روش های مورد نظر دُز مصرف را کمتر کرده و ۱۰۰% دارو درمانی را کنار بگذارد.

 9. Avatar

  مریم

  24 دی 1397 at 11:54

  1+

  من دیشب برای اولین بار این دارو را مصرف کردم. حال من امروز صبح بی نهایت خوب است. شبها راحت نمی خوابیدم و اضطراب زیادی داشتم. دیشب برای اولین بار خواب خوبی داشتم. این دارو حتی اگر سم باشد برای برخی بیماران لازم و ضروری است.
  امروز می توانم کوه را جابجا کنم.

 10. Avatar

  امین

  15 اسفند 1397 at 13:22

  1+

  این دارو گابا رو در مغز میبره بالا و باعث کند شدن ذهن و خوابیدن میشه . به عبارتی نوعی مواد مخدر هست. و کوتاه مدت تجویز میشه! یک ماه حداکثر ! نه سالها!! 😐 شما سالها گوجه فرنگی هم بخورید هر روز زیاد یه چیزی از توش در میاد بالاخره

 11. Avatar

  ایمان

  26 اسفند 1397 at 13:29

  0

  متاسفانه اینجور متن ها تنها دردسر ایجاد می کند… مصرف هر دارویی حتی قرص سرماخوردگی عوارض دارد به عنوان مثال استامینوفن باعث ایجاد سرطان خون می شود ولی آیا نباید استامینوفن مصرف کرد؟…. مسلما که می توان مصرف کرد.

 12. Avatar

  مریم

  12 اردیبهشت 1398 at 13:09

  1+

  آلپرازولام باعث تپش قلب و بعضی از موارد باعث تنگی نفس خفیف میشود؟ آخه من حدود دوتا بسته استفاده کردم ولی هربار میخوردم حالم بد میشد. قرص رو هم از داروخونه مطمئن تهیه کرده بودم.

  • زهره خانی

   زهره خانی

   13 اردیبهشت 1398 at 0:17

   0

   دوست عزیز این قرص رو حتما باید تحت نظر و با نسخه پزشک مصرف کنید چون عوارض جانبی زیادی دارد

   • Avatar

    صبا☆☆☆☆☆

    11 خرداد 1398 at 18:53

    0

    ببخشید با من بودین؟

 13. Avatar

  اشکان

  17 اردیبهشت 1398 at 4:10

  0

  من برای حس آرامش از … گاه گداری استفاده میکنم آلپرازولام هم استفاده کردم اما مثل مرفین متاسفانه جواب نمیده بنظرم خیلی پر ضرر باشه این دارو ها

 14. Avatar

  مهدی

  24 اردیبهشت 1398 at 16:57

  1+

  مزخرف بود یه ماهی استفاده کردم و دیگ استفاده نمیکنم حملات پانیکم به کلی نابود شد چرت و پرت نگین با احتیاط و تحت پزشک مصرف کنین

 15. Avatar

  مهسا

  11 خرداد 1398 at 18:47

  0

  سلام

 16. Avatar

  صبا☆☆☆☆☆

  11 خرداد 1398 at 18:52

  0

  باسلام وقت بخیر.راستش من استرس خیلی شدید داشتم یه دوران کلونازپام خوردم ولی مجبور بودم رفته رفته دوزش رو ببرم بالا.بعدش الان حدود ۲ ساله که کلونازپامو قطع کردم و دارم آلپرازولام نیم میخورم و پروپرانول ۲۰. شاید باورتون نشه من فقط و فقط و فقط بخاطر تهوعی که دارم آلپرازولام میخورم و دقیقا بعد از ۴۵ دقیقه حالت تهوع من برطرف میشه و همه چی درست میشه.نه استرسی نه تهوعی.هیچی بجز آلپرازولام اثر نمیکنه.فقط یه مشکل دارم میخوام باردار بشم ولی میگن با مصرف این نمیشه.واقعا نمیدونم چیکار کنم.اگه راهی میدونید تورو خداااا بگین.آخه وقتی نمیخورم اصلا نمیشه بدجوری استرس و تهوع میگیرم😔😔

 17. Avatar

  سهیلا

  12 خرداد 1398 at 9:20

  0

  سلام . مادرم دیگه قرصهای فشار خون روش اثری ندارد .و دکترها فقط آزمایش های مختلف می گیرند . فشارش یا ۱۰ روی ۶ است یا بی دلیل می رود ۱۷ روی ۱۲ . اصلاً به طبع بیمارشان توجه ندارند . حتی زبان بیمار را نگاه نمیکنند که چقدر مثلاً سفید شده . با خوردن آسپرین بشدت فشارش بالا پایین میشد ولی هی میگفتن بخور . دیگه دیوانه شدیم . یک بار که فشارش بالا رفت و دیگه قرص فشارش هم جواب نداد بهش آلپرازولام دادم فوراً آمد پایین . البته فهمیدم طبعش هم بشدتت سرد و بلغم شده که داردوی گیاهی می دهم بهتر شده . حالا می خواهم ببرمش دکتر تا در موردآلپرازولام نظر بدهد ولی دائم این تعطیلی ها جلوی راهمان سبز می شوند .

 18. Avatar

  مائده

  25 خرداد 1398 at 2:19

  1+

  سلام دقیقا منم دچار حملات پانیک شدید بودم و این قرص رو مصرف کردم و سریع خوب شدم. بنظر من میصرفه چون بیماریهایی مثل من حاضرن هرقرصی مصرف کنن تا پینک نابود بشه

 19. Avatar

  حسین

  26 خرداد 1398 at 19:34

  0

  با سلام آلپرازولام برای درمان اختلال اضطراب فراگیر (GAD) داروی مناسبیه وداروی نیس که برای بی خوابی تجویز بشه،ولی بیخواب رو کاهش میده.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا