تلفن همراه

مقایسه اندروید ۶٫۰ Marshmallow با ۵٫۰ Lollipop

مقایسه اندروید ۶٫۰ Marshmallow با ۵٫۰ Lollipop

اگر شما هم مثل خیلی ها منتظر ارائه نسخه اندروید جدید یعنی ۶٫۰ Marshmallow برای گوشی تلفن همراه خودتان هستید باید برایتان جالب باشد که تفاوت های این نسخه از اندروید را با نسخه پیشین یعنی اندروید ۵٫۰ Lollipop بدانید. در این مطلب به مقایسه اندروید ۶٫۰ Marshmallow با ۵٫۰ Lollipop خواهیم پرداخت، در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

مقایسه اندروید ۶٫۰ Marshmallow با ۵٫۰ Lollipop

“Doze” Power Management

یکی از مواردی که همیشه برای کاربران تلفن های هوشمند مهم و حیاطی به نظر می رسد لزوم مصرف بهینه باتری است که در شرایط نا مناسب به کار کاربر بیاید و شخص بتواند روی توان باتری گوشی تلفن همراه خود حساب باز کند، نه اینکه مبادا در چشم به هم زدنی گوشی در جیب شما باشد و ناگهان متوجه شوید که مثلا ۲۰% از شارژ کسر شده و باید شارژر به دست در کنار پریز برق چشم انتظار باشید.

برای مقایسه اندروید ۶٫۰ Marshmallow با ۵٫۰ Lollipop باید گفت که گوگل در آپدیت جدید خود در اندروید ۶٫۰ روی این نکته اشاره می کند که مدیریت توان و قدرت دستگاه را برای شما به صورت بهینه توسط سیستم عامل خودش انجام خواهد داد به طوری که شما به آسانی بتوانید روی ان حساب باز کنید. نام این سیستم “Doze” است و تمامی پروسس ها و پردازش های زیر پوستی را در تلفن همراه شما سازماندهی و مصرف باتری را به طور کامل مدیریت می کند. طبق بررسی های صورت گرفته همین “Doze” توانسته عمر باتری Nexus 9  را تا ۲ ساعت افزایش دهد.

Google Now

یکی دیگر از مواردی که نباید در مقایسه اندروید ۶٫۰ Marshmallow با ۵٫۰ Lollipop از قلم بیفتد، طبق نمونه های مشاهده شده به نظر می رسد گوگل توسعه های مناسبی برای Google Now در نظر گرفته است و از این پس بیشتر از قبل می توان روی این گزینه مناسب از سوی گوگل در گوشی های اندرویدی حساب کرد. از این به بعد هر کجا و هر برنامه ای بودید تنها کافی است بگویید “OK Google” ، این سرویس قدرتمند در اختیار شماست تا دستورات شما را اجرا کند.

Android-6.0-Marshmallow-vs.-Android-5.0-Lollipop-759x500

Android Pay

متاسفانه این گزینه برای کاربرهای ایرانی هنوز جایگاهی ندارد اما گوگل امکانات و ویژگی های بسیاری در Android Pay برای کاربران در نطر گرفته است. شما از این پس با کمک سیستم NFC موجود در تلفن همراه خود می توانید خیلی راحتتر از قبل پرداخت ها را انجام دهید به نحوی که تنها کافی است اطلاعات کارت اعتباری را به گوگل بدهید، همین کار برای شما حسابی را ایجاد می کند و شما را قادر می سازد از گوشی خود برای پرداخت ها استفاده کنید.

پشتیبانی از Fingerprint

در حال حاضر اثر انگشت معتبر ترین و با اطمینان ترین روش برای امنیت تلفن های همراه است. گوگل هم این گزینه را به اندروید جدید خودش ۶٫۰ Marshmallow اضافه کرده است که در مقایسه اندروید ۶٫۰ Marshmallow با ۵٫۰ Lollipop نباید این مورد از قلم بیفتد! شرکت های تولید کننده تلفن های همراه هریک تا قبل از این دست به کار شده بودند و این گزینه را جزو آپدیت های خودشان به کاربرها ارائه می دادند اما یکپارچگیی راجع به این سیستم برای الحاق آنها به سیستم های پرداخت انلاین وجود نداشت. در این نسخه از اندروید شاهد درج این سیستم به صورت یکپارچه در اندروید خواهیم بود.

App Permissions

در هنگام رونمایی اندروید ۶٫۰ یکی از مهمترین عناوینی که به چشم می خورد همین سطح دسترسی برای برنامه ها بود که این گزینه تا کنون در اندروید کمی کم رنگ به نظر می رسید. تا قبل از این شما در هنگام نصب یک برنامه تمامی مجوز های مورد نیاز آن را با تنها یک Next در اختیار برنامه قرار می دادید اما اکنون در هنگام بارگزاری برنامه و اجرایی شدن آن خواهید دید که اندروید از شما بابت مجوز برنامه سووال خواهد پرسید که آیا مثلا مجوز استفاده از دوربین را به این برنامه می دهید یا خیر.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا