تلفن همراه

نگاهی به پیش نمایش اندروید P نسخه توسعه دهندگان! گوگل تغییراتی جالب را انجام داده است!

اندروید P

گوگل چهارشنبه شب پیش نمایشی از نسخه مربوط به توسعه دهندگان اندروید P که چندین ماه بود بر روی آن کار میکرد را به نمایش گذاشت. حال قصد داریم در این مطلب، به بررسی تغییرات این نسخه از اندروید بپردازیم.

گوگل چهارشنبه شب پیش نمایشی از نسخه مربوط به توسعه دهندگان اندروید P که در چند ماه گذشته بر روی آن کار میکرد را به نمایش گذاشت. حال قصد داریم در این مطلب، به بررسی تغییرات این نسخه از اندروید بپردازیم. توجه داشته باشید که این تنها یک نسخه اولیه بوده و احتمال این که در نسخه های بعدی با تغییرات زیادی همراه باشد وجود دارد. همچنین ممکن است در پیش نمایش بعدی که گوگل منتشر میکند، آنچه که شاهد خواهیم بود بسیار متفاوت از چیزی باشد که در حال حاضر میبینیم.

پیش نمایش بعدی اندروید P در ماه مه منتشر خواهد شد. اما در حال حاضر، با ما همراه باشید تا ببینیم که این نسخه چه ویژگی های جدیدی را برای ما تدارک دیده است؟

تغییر مکان ساعت به سمت چپ

اندروید P

اندروید P

اولین تغییر در اندروید P مربوط به ساعت بوده که از سمت راست به چپ تغییر مکان داده است. از آنجا که این سیستم عامل برای بریدگی هایی (notches) که امکان دارد سبب شکاف در نمایشگر گردد بهینه شده است، نوتیفیکیشن ها دقیقاً در کنار زمان قرار گرفته‌اند. در این مکان حداکثر آیکون چهار اپلیکیشن متفاوت ظاهر میشود و اگر اعلان های بیشتری از اپلیکیشن های دیگری وجود داشته باشد، اندروید P یک نقطه را در کنار چهار اپلیکیشن ظاهر میکند که پس از پایین کشیدن نوار اعلانات، بقیه نوتیفیکیشن ها را خواهیم دید.

منوی تنظیمات با رنگ آمیزی بیشتر

اندروید P

اندروید P

به نظر میرسد که گوگل با هر به روز رسانی بزرگ، صفحه مربوط به تنظیمات را تغییر داده و مجدداً طراحی میکند. گوگل برای امسال، تصمیم گرفته است آیکون های منوی تنظیمات را با رنگ های دلنشین تزئیین کند. لایه اصلی این بخش به طور شاخصی تغییر کرده و آیکون های خاکستری موجود در اندروید اورئو با نمونه های رنگی جایگزین گشته‌اند.

ویژگی های بخش تنظیمات سریع

اندروید P

اندروید P

این مهم از جمله مواردی میباشد که به وضوح مشخص است گوگل تغییرات زیادی را در آن ایجاد کرده است. لبه های کادرها منحنی شده‌اند و آیکون های تنظیمات وای فای، بلوتوث و غیره درون دایره هایی قرار گرفته‌اند که هنگام فعال و غیر فعال شدن به ترتیب به رنگ آبی و خاکستری تغییر میکنند. همچنین یک نوار افقی زیر آیکون ها قرار گرفته که آیکون های کامل تنظیمات سریع را در مقابل شما نمایش خواهد داد.

اندروید P

اندروید P

بخش Dock مجدداً به شکل یک Dock واقعی است…

اندروید P

اندروید P

بخش Dock شامل برنامه های منتخب شما و سرچ بار گوگل میباشد که برای متمایز بودن از صفحه هوم، گوگل رنگی کمرنگ تر را برای آن استفاده کرده است. همچنین یک آیکون میکروفون درون سرچ بار گوگل قرار داده شده تا سریع تر به جست و جوی صوتی و دستیار گوگل دسترسی پیدا کنید. لازم به ذکر است که این ویژگی در نسخه قبلی اندروید حذف شده بود.

اضافه شدن گزینه “اسکرین شات” در منوی Power

اندروید P

اندروید P

هم اکنون به پاپ آپ Power Off / Restart گوشی پیکسل، خصوصیت گرفتن اسکرین شات نیز افزوده شده است. در این نسخه از اندروید میتوانید با نگه داشتن دکمه Power و سپس ضربه زدن بر روی گزینه اسکرین شات، به آسانی از صفحه مورد نظر خود عکس بگیرید.

تغییر جهت و مکان منوی تنظیم صدا

اندروید P

اندروید P

در این نسخه منوی تنظیم صدا به صورت عمودی در سمت راست نمایشگر قرار گرفته است. با این حال منوی جدید کمی گیج کننده بوده و مهندسان بخش نرم افزار گوگل، باید زمان بیشتری را برای ساده تر کردن آن صرف کنند.

اشاره به فونت محصولات سری پیکسل

اندروید P

اندروید P

مشخص نیست که این موضوع عمدی است یا نتیجه ساختار اولیه اندروید P میباشد. اما فونت هایی که گوگل در محصولات سری پیکسل استفاده میکند، در این نسخه در مکان های بیشتری از سیستم نمایش داده شده‌اند. کلمات “Allow” و “Deny” که در تصویر بالا میبینید مثال هایی از این قبیل است.

نظر شما در رابطه با این پیش نمایش اندروید P چیست؟ ویژگی های مثبت و منفی این پیش نمایش را چه چیزهایی میدانید؟

منبع

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا