اخبار تکنولوژی

اندروید نوقا بیشترین استفاده را در بین نسخه های اندروید داراست!

اندروید نوقا بیشترین استفاده را در بین نسخه های اندروید داراست! به گزارش امروز پورتال developer گوگل، نوقا ۷ عنوان پر استفاده ترین سیستم عامل گوشی های موبایل اندرویدی را از آن خود کرده است و در حال حاضر در ۲۸٫۵ درصد از دستگاه های اندرویدی  استفاده می گردد.(در هر دو نسخه ۷٫۰ و ۷٫۱).

۰

به گزارش امروز پورتال developer گوگل، اندروید نوقا ۷ عنوان پر استفاده ترین سیستم عامل گوشی های موبایل اندرویدی را از آن خود کرده است و در حال حاضر در ۲۸٫۵ درصد از دستگاه های اندرویدی استفاده می گردد.(در هر دو نسخه ۷٫۰ و ۷٫۱).

بعد از اندروید نوقا ، اندروید ۶  یا مارشمالو در رتبه دوم پر استفاده ترین سیستم عامل قرار گرفته است که هنور هم در ۲۸٫۱ درصد دستگاههای اندرویدی به کار گرفته می شود.

اما آخرین سیستم عامل اندروید یا همان اورئو ۸ که در پاییز گذشته منتشر شد، تنها در ۱٫۱ درصد از دستگاه های اندرویدی استفاده می گردد که باعث می شود آن در مکان ششم این رده بندی قرار گیرد. با این حال، استفاده این سیستم عامل بهبود ۰٫۲ درصدی از ۲ اکتبر ۲۰۱۷ تا کنون داشته است.

اما یکی از مشکلاتی که بین گوشی های موبایل اندرویدی رواج دارد این است که بسیاری از آنها، از همان نسخه سیستم عاملی استفاده می کنند که از همان زمان خریداری روی آن نصب بوده است و نسبت به ارتقا آن اقدامی صورت نمی گیرد. این میزان استفاده از اندروید نوقا نیز که یک سال و نیم از آپدیت آن می گذرد، نشان دهنده صحت این موضوع می باشد. اما این موضوع زمانی بدتر می شود که آمارها نشان می دهد حدود ۲۸ درصد از کاربران دستگاههای اپل از iOS 10 استفاده می کنند دقیقا برابر با میزان استفاده کاربران اندرویدی از نوقا. در صورتیکه ۶۵ درصد از دستگاههای اپل، آخرین نسخه سیستم عامل این شرکت یعنی iOS 11 را اجرا می کنند.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا