تلفن همراه

خبرها اشتباه بودند، حالت Dark Mode را در نسخه بعدی اندروید نخواهیم دید!

مدت هاست که کاربران اندروید خواهان حالت Dark mode بر روی این سیستم عامل هستند تا با استفاده از آن میزان مصرف باتری را بر روی گوشی هایی با نمایشگر OLED کاهش دهند. پس از اظهار نظر یکی از کارمندان گوگل به نظر میرسید که کاربران اندروید به این خواسته خود بسیار نزدیک شده‌اند. این کارمند گوگل گفته بود: “تیم مهندسی گوگل، حالت Dark mode را به این سیستم عامل اضافه نموده و این مهم بر روی نسخه بعدی اندروید در دسترس خواهد بود.”

این خبر طیفی از خوشحالی را در میان کاربران به وجود آورد. اما متأسفانه گوگل طی بیانیه ای به Android Police اعلام کرد که این خبر صحت نداشته و اشتباه منتشر شده است: “متأسفانه این خطا به دلیل عدم ارتباط با تیمی که مسائل AOSP را مدیریت میکند به وجود آمده است. آنچه که ما به نسخه بعدی اندروید اضافه نموده‌ایم، یک حالت تنظیمات مربوط به توسعه دهندگان است که به آنها اجازه میدهد در ساخت و آزمایش برنامه هایی که از حالت شب پشتیبانی میکنند، تغییر وضعیت رابط کاربری به حالت شب را اعمال کنند. همچنین ما هیچ برنامه ای برای انتشار حالت Hot Dog که در آن تمام عناصر رابط کاربری قرمز و زرد خواهند شد، نداریم.”

واکنش کاربران به خبر اول بسیار مثبت بود و موجی از تشکر را در قدردانی از گوگل به راه انداخت. اما با صحت نداشتن آن خبر، تنها گزینه‌ای که در حال حاضر پیش روی کاربران قرار میگیرد، استفاده از یک حالت تاریک کم عمق میباشد که تا اکتبر سال گذشته، تنها در گوشی پیکسل ۲ در دسترس بود. این ویژگی به کاربران اجازه میدهد تا بر اساس تصویر پس زمینه، تم گوشی را از حالت روشن به تاریک تغییر دهند.

حالت Dark Mode در اندروید
حالت Dark Mode در اندروید

با این حال امیدواریم گوگل دیدگاه کاربران خود را مدنظر قرار داده و تصمیم به گسترش “حالت تاریک” بر روی سیستم عامل خود بگیرد. همچنین اگر تصمیم به انجام چنین کاری ندارد، راه حل بهتری را برای بهینه کردن مصرف باتری و روشنایی صفحه نمایش در اختیار این کاربران قرار دهد.

منبع

محمدرضا مشهدی زاده

محمدرضا مشهدی زاده هستم. فیلم و سریال بخش عمده ی سرگرمی من رو تشکیل میدن و بعد از اون به مقدار بسیار کمی بازی با کنسول، اگر هم فرصتی پیش بیاد داستان های کوتاه رو برای خوندن میپسندم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا