ارز دیجیتال

انجام معاملات بیت کوین بدون اتصال به اینترنت میسر شد!

دستگاه goTenna mesh

اگر در کار تجارت ارز دیجیتال هستید حتماً این را میدانید که به ناچار باید اغلب اوقات به اینترنت متصل باشید. امروز در نت نوشت میخواهیم به شما بگوییم که انجام معاملات بیت کوین بدون اتصال به اینترنت از این پس ممکن است.

۱+

اگر در کار تجارت ارز دیجیتال هستید حتماً این را میدانید که به ناچار باید اغلب اوقات به اینترنت متصل باشید. امروز در نت نوشت میخواهیم به شما بگوییم که انجام معاملات بیت کوین بدون اتصال به اینترنت از این پس ممکن است. goTenna استارت آپی است که در نیویورک شروع به کار کرده و به تازگی با همکاری Samourai Bitcoin Wallet برنامه ای را ساخته است که به شما اجازه میدهد حتی هنگامی که دستگاه شما به اینترنت متصل نمی باشد، معاملات را انجام دهید.

دستگاه goTenna mesh

دستگاه goTenna mesh

فرایند ذکر شده به سادگی گفته شده نمیباشد. برای این منظور نیاز به دستگاه goTenna mesh دارید که ۱۷۹ دلار قیمت دارد. این دستگاه با تلفن همراه شما جفت شده و از طریق ایجاد شبکه Mesh با دیگر کاربران goTenna این امکان را به شما میدهد که بدون اتصال به اینترنت، تنها از طریق فرکانس UHF اطلاعات را جا به جا کنید.
اپلیکیشن لازم برای این کار TxTenna نام دارد و از طریق ایجاد شبکه ای بین Samourai Wallet و دستگاه goTenna mesh وظیفه تعریف شده را انجام میدهد. متقاضیان طبق روال معمول مبادله بیت کوین را با دیگر کاربران Samourai Wallet انجام خواهند داد، اما با این تفاوت که برای این کار به هیچ وجه نیازی به اتصال به اینترنت نخواهند داشت. اطلاعات مبادلات به برنامه TxTenna منتقل میشود که آن نیز به دستگاه goTenna mesh انتقال میدهد.

دستگاه goTenna mesh

دستگاه goTenna mesh

هر کدام از دستگاه های goTenna میتواند تا زماتی که دستگاه کاربری دیگر به اینترنت متصل بوده و برنامه TxTenna نیز در حال اجرا میباشد، اطلاعات داد و ستد را منتقل کند.
این قابلیت میتواند زمانی که شما در سفر هستید، یا شبکه تلفن همراه در مکانی وجود ندارد بسیار کارآمد باشد.
همچنین goTenna یادآور میشود که دستگاه هنگام انجام معاملات هویت و اطلاعات مکان شما را به صورت ناشناس درمی‌آورد تا حریم شخصی شما را حفظ کند.
به کارگیری روش هایی متفاوت جهت معاملات بیت کوین چیز جدیدی نیست.

دستگاه goTenna mesh

دستگاه goTenna mesh

Blockstream در ماه اوت سال گذشته ماهواره هایی را به فضا پرتاب کرد تا امکان دسترسی به شبکه بیت کوین را حتی برای کسانی که به اینترنت دسترسی ندارند فراهم کند. نیک سابو که فردی شناخته شده در زمینه رایانه میباشد نیز امکان انجام معاملات بیت کوین از طریق رادیو را بررسی کرده بود.
Samourai Wallet میگوید در این فرایند از سایر طرح های پیشین الهام گرفته است تا روشی جایگزین را برای معاملات بیت کوین پیاده کند که از امنیت بالایی نیز برخوردار باشند.
لازم به ذکر است که معامله گران ارز دیجیتال در هنگام عدم وجود اینترنت روشی جایگزین را برای انجام معاملات خود دارند که آن نیز نیازمند به Mesh Network میباشد.

منبع: thenextweb

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا