اخبار تکنولوژیویدئو

ربات Daisy از اپل هر ساعت ۲۰۰ آیفون از ۹ مدل مختلف را بازیافت می کند! +ویدیو

اپل قبل از “روز زمین” از ربات جدید خود با نام ربات Daisy رونمایی کرد. این ربات قادر است که مواد ارزشمند درون آیفون های قدیمی را جدا کرده و به این ترتیب قدمی مهم را در بازیافت آنها بردارد.

ربات Daisy جایگزین ربات بازیافتی Liam شده است که اپل سال گذشته آن را معرفی کرد. در ساخت این ربات جدید تعدادی قطعات که پیش از این در liam استفاده شده بود مجدداً مورد استفاده قرار گرفته است. با پیشرفت هایی که اپل در این ربات جدید ایجاد کرده، حال ربات Daisy قادر است که تا ۲۰۰ آیفون را در ساعت بازیافت کند. علاوه بر این توانایی بازیافت ۹ مدل مختلف آیفون را نیز داراست.

 

در کنار راه اندازی ربات Daisy ، اپل برنامه ای موقت با نام Giveback را آغاز کرده است که در آن کاربران میتوانند تا پیش از تاریخ ۳۰ آوریل از طریق فروشگاه های اپل یا وبسایت Apple.com آیفون های خود را جهت بازیافت به دست این شرکت برسانند. ضمناً دستگاه هایی که واجد شرایط باشند میتوانند “گیفت کارت” یا “کارت اعتباری جهت استفاده در فروشگاه اپل” را به عنوان هدیه دریافت نمایند. اپل برای بازیافت به اداره حفاظت منابع طبیعی کمک مالی خواهد کرد.

چندی پیش بود که اپل اعلام کرد به صورت ۱۰۰% به استفاده از انرژی تجدیدپذیر دست یافته و اضافه بر این سرمایه گذاری های لازم برای استفاده از این نوع انرژی در زنجیره عرضه و زیرساخت های فیزیکی را مد نظر دارد.

منبع: theverge

محمدرضا مشهدی زاده

محمدرضا مشهدی زاده هستم. فیلم و سریال بخش عمده ی سرگرمی من رو تشکیل میدن و بعد از اون به مقدار بسیار کمی بازی با کنسول، اگر هم فرصتی پیش بیاد داستان های کوتاه رو برای خوندن میپسندم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا