اخبار تکنولوژی

اپل اپ هایی که موقعیت مکانی کاربران را مخابره می کنند را بلاک می کند!

برنامه های اپل که اطلاعات موقعیت شما را با اشخاص ثالث به اشتراک می گذارند حذف می شوند

طبق گزارش ۹to5Mac،  اپل شروع به پاک کردن برنامه هایی از اپ استور کرده است که با اشتراک اطلاعات مکانی کاربران با اشخاص ثالث، اقدام به نقض قوانین این کمپانی کرده اند.

۰

طبق گزارش ۹to5Mac،  اپل شروع به پاک کردن برنامه هایی از اپ استور کرده است که با اشتراک اطلاعات موقعیت مکانی کاربران با اشخاص ثالث، اقدام به نقض قوانین این کمپانی کرده اند. در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

این نقض قوانین مربوط به بخش های ۵٫۱٫۱ و ۵٫۱٫۲ از دستورالعمل اپ استور این شرکت است که می گوید: “برنامه ها نباید “اطلاعات مکانی کاربر را به اشخاص ثالث بدون رضایت صریح آن کاربر [یا] برای اهداف غیر قابل قبول” ارسال کنند. ” به توسعه دهندگانی که اقدام به شکستن این قوانین اپل کرده بودند اطلاع داده شده است که اپلیکیشن آن ها در ارزیابی مجدد اپل قبول نمی شود. ۹to5Mac اشاره می کند که این برنامه های حذف شده از اپ استور توضیح روشنی به کاربر نمی دادند که برای اطلاعات جمع آوری شده از آن ها چه اتفاقی می افتد.

این سخت گیری اپل به نظر می رسد که مربوط به قانون حفاظت از داده های عمومی کاربران باشد که در تاریخ ۲۵ می یا ۴ خرداد در اروپا به اجرا در خواهد آمد. طبق قوانین جدید، شرکت های فناوری باید از فردی که اطلاعات شخصی او را جمع آوری می کنند رضایت صریح و آگاهانه دریافت کنند. این امر بدین معنا است که شاید اپ ها برای به دست آوردن داده های شما نیاز به درخواست موافقت بیشتری از شما داشته باشند و یا نحوه ی استفاده از داده های شما را به طور کاملا واضح به شما بیان کنند.

در اعلامیه های ارسال شده به توسعه دهندگان تحت تاثیر قرار گرفته، اپل می گوید کسانی که می خواهند برنامه ی خود را دوباره بازگردانند، باید کد، چارچوب ها یا SDK هایی را که مربوط به به اشتراک گذاری مکان با اشخاص ثالث هستند حذف کنند، و برنامه را برای بررسی دوباره ارسال کنند. اگر توسعه دهندگان توانستند شرایط اپل را برقرار کنند اپلیکیشنشان به اپ استور باز خواهد گشت. راهنمای اپل همچنین می گوید: “داده های جمع آوری شده از کاربران توسط اپ ها نباید برای اهدافی به جز بهبود تجربه ی کاربران در استفاده از اپ یا بهبود عملکرد نرم افزاری و سخت افزاری مربوط به فعالیت های اپ برای شخص ثالث به اشتراک گذاشته شوند.”

هنوز مشخص نیست که چند توسعه دهنده یا اپ تحت تاثیر این قانون اپل و حذف برنامه ها از اپ استور قرار گرفته اند. اگر اپل در این باره توضیحات بیشتری ارائه دهد حتما با شما در جریان می گذاریم.

منبع: www.theverge.com

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا