اخبار تکنولوژی

اپل آیفون را ضد آب ساخته ولی به کسی نمی گوید !

طبق مشاهدات مهندسین کار کشته iFixit اپل در طراحی iPhone 6s از تکنولوژیی استفاده کرده که توانایی مقاومت این گوشی به آب را نسبت به نسل های قبلی به شدت افزایش داده و حتی می توان گفت ما با یک گوشی واترپروف یا به قولی ضد آب روبرو هستیم !

استفاده اپل از نوعی gasket خاص در پیرامون قاب و استفاده از این نوار لاستیکی امن در نواحی حساس مثل کانکتور ها با سیستم به کار گرفته شده در iPhone های قبلی متفاوت است و همین نکته مقاوت دستگاه را در مقابل نفوذ آب دوچندان کرده است. استراتژی اپل نسبت به رقبا کمی هوشمندانه تر است، اپل برد های اصلی داخلی را که حساسیت به آب دارند را با گسکت های خاصی پوشانده اما دیگر رقبا نظر متفاوتی دارند و اطراف محیط بدنه را محکم تر طراحی کرده اند تا مانع نفوذ آب شوند.

طبق ویدئو های منتشر شده یوتیوب کاربران بسیاری عقیده دارند که این آیفون جدید تماما ضدآب است اما نکته جالب اینکه اپل علاقه ای به عنوان کردن این گزینه ندارد علی رغم باقی شرکت ها مثل سامسونگ و سونی که این گزینه را یکی از موارد مورد استفاده برای جذب مشتری به حساب می اورند.

می توان گفت این یک سیاست است که باز هم با هوشمندی از سوی اپل همراه است، اگر شما مطلع باشید که گوشی شما ضد آب است بدون شک آن را همراه خود به داخل آب به استخر یا حمام خواهید برد، به همین خاطر امکان هرگونه آسیب و نفوذ آب برای دستگاه شما دوچندان خواهد شد. اما اکنون در صد بسیاری از کاربران از این جریان مطلع نیستد و بلافاصله بعد از خیس شدن دستگاه را خاموش می کنند تا از حداکثر شدن آسیب جلوگیری کنند و در بسیاری موارد در مقابل آب از دستگاه محافظت بیشتری به عمل خواهند آورد. همین امر باعث می شود آمار دستگاه های آسیب دیده بر اثر آب خوردگی بسیار کم باشد.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا