اخبار تکنولوژی

اپل ساعت سازی سوئیس را پشت سر گذاشت! فروشی بیشتر از Rolex, Swatch و تمامی سوئیسی ها

اپل ساعت سازی سوئیس را پشت سر گذاشت! فروشی بیشتر از Rolex, Swatch و تمامی سوئیسی ها

اپل ساعت سازی سوئیس را پشت سر گذاشت! فروشی بیشتر از Rolex, Swatch و تمامی سوئیسی ها. بله درست شنیدید این شرکت  از برندهای Rolex، Omega و حتی Swatch در سه ماهه گذشته بیشتر ساعت فروخته است.

۰

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که ساعت های هوشمند را چندان جدی نمی‌گیرند، اگر اینطور حتما باید بدانید که اپل یکی از بزرگترین ساعت سازان در جهان است. به نظر شما چقدر بزرگ است؟ بر اساس آمارهای منتشر شده، به نظر می رسد که اپل در سه ماهه آخر بیشتر از کل صنعت ساعت سوئیس فروش داشته است.

بله درست شنیدید این شرکت  از برندهای Rolex، Omega و حتی Swatch در سه ماهه گذشته بیشتر ساعت فروخته است. تخمین زده شده است که اپل در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۷ تعداد ۸ میلیون اپل واچ فروخته است.

هم اکنون اپل بزرگترین سازنده ساعت در جهان است. این در حالی است که مدت زمان ساعت سازی این شرکت به ۴ سال می رسد در صورتی که صنعت ساعت سازی سوئیس از قرن ها پیش قدمت دارد.

اپل ارقام فروش رسمی اپل واچ را فاش نمی کند، و مقایسه هایی مانند این را کمی دشوار می کند. در عوض، فروش اپل واچ را در قسمت “محصولات دیگر” دسته بندی می کند که این موضوع باعث گردیده بود همگان فکر کنند که فروش اپل واچ سقوط کرده است.

و برای مدتی، به ویژه در سال ۲۰۱۶، به نظر می رسید که رشد فروش متوقف شده است. اما بر اساس آمار ارائه شده توسط مقامات اپل، در اوایل ماه جاری، تحلیلگران می توانند درآمدهای این شرکت را بهتر برآورد کنند.

تیم کوک مدیر عامل شرکت اپل در روز ۱ فوریه گفت: “این بهترین سه ماهه ما برای ساعت اپل با بیش از ۵۰ درصد افزایش درآمد و واحدهایی برای سه ماهه چهارم در یک ردیف و رشد دو رقمی در هر بخش جغرافیایی بود.

در مقایسه با کل صنعت ساعت سوئیس، بعضی از روش ها مقادیری از اپل است. برخی از ساعتهای سوئیس به معنای واقعی لوکس هستند، مانند ساعتهای Rolex، که تا دهها هزار دلار قیمت دارند. اما ساعتهای دیگر سوئیسی، مانند Swatch، برای استفاده عموم مردم می باشد که در همان محدوده ارزان قیمت اپل دیده می شوند – با قیمتی حدود ۱۸۰ دلار.

اما سایر شرکت های فن آوری مانند سامسونگ و سایر شرکای گوگل مقادیر مشابهی دارند و فروش ساعت های هوشمند آنها حتی نزدیک به اعداد و ارقام اپل نیست.

کوک در ماه جاری گفت: “اپل واچ دومین منبع رشد درآمد اپل پس از آیفون بود که این آمار برای کسب و کاری که تنها سه سال پیش آغاز شده بود چشمگیر است.”

اما اپل هدف بزرگتری نیز دارد و نمی خواهد در بین گجت های پوشیدنی فقط به اپل واچ محدود شود بلکه تصمیم دارد بازار گجت های پوشیدنی را نیز در دست بگیرد و آن را به بدن شما توسعه دهد. بنابراین اکنون که اپل بازار ساعتهای قدیمی را به دست گرفته است،تصور کنید که در آینده بازار گجت های پوشیدنی اپل را با شرکت هایی چون نایک مقایسه می کنید.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا