دانستنی‌های سلامتی

خواص باور نکردنی فیبر سیب به نام پکتین !

پکتین سیب

از مزایای سیب نوع خاصی فیبر به نام پکتین می باشد که این بار نت نوشت شما را با خاصیت فیبر سیب می سازد. حتما شما هم شنیده اید که می گویند : ” اگر روزی یک سیب بخورید هیچ وقت بیمار نمی شوید ” از مزایای سیب هر چقدر بگوییم باز هم کم است.

۲+

از مزایای سیب نوع خاصی فیبر به نام پکتین می باشد که این بار نت نوشت شما را با خاصیت فیبر سیب می سازد. حتما شما هم شنیده اید که می گویند : ” اگر روزی یک سیب بخورید هیچ وقت بیمار نمی شوید ” از مزایای سیب هر چقدر بگوییم باز هم کم است. این میوه پر خاصیت برای هر قسمت از بدن به نحوی خاصیت ویژه ای دارد. بافت سیب به نحوی است که نوعی خاص از فیبر را تشکیل می دهد.

بیشتر بخوانید : هسته سیب را بخوریم یا نه ؟

پکتین چیست ؟

فیبر از جمله ویژگی هایی است که در بیشتر میوه جات و سبزیجات به وفور یافت می شود. اما نوعی از فیبر وجود دارد که پکتین نام دارد. این ماده یک نوع فیبر محلول است که در دیواره سلولی همه ماده های گیاهی یافت می شود. با این حال هر نوع گیاه یک نوع خاصی پکتین دارد. اما سیب ها سرشار از پکتین می باشند. این ماده مغذی قادر است تعداد زیادی فرآیند های مفید برای بدن انسان انجام دهد. جمله این فرآیند ها هضم سالم مواد غذایی، سلامت قلب و عروق، آب  رسانی به روده ها و . . . می باشد. تمامی گیاهان مقداری پکتین دارند که این میزان در سیب به بالاترین میزان می رسد. در حقیقت پکتین یک فیبر محلول است که به شکل کربوهیدرات می باشد. اما این فیبر در سیب مقدار بسیار ناچیزی کالری تولید می کند. این ماده سیب میزان قابل توجهی آهن و مس نیز دارد.

بیشتر بخوانید :  خواص سرکه سیب

خواص پکتین سیب چیست ؟

زمانی که شما یک سیب می خورید میزان بالایی پکتین به بدن خود می رسانید که سبب هضم بهتر مواد غذایی، پیشگیری از سرطان، بهبود سلامت مغز، مراقبت از پوست و بسیاری از دستورهای پزشکی را رعایت کرده اید.

هضم راحت

با ورود پکتین سیب به بدن دستگاه گوارش مایع بیشتری ترشح می کند و این ماده ژله ای می تواند علائم اسهال را از بین ببرد و در کاهش وزن به شما کمک می کند.

پیشگیری از سرطان

تحقیقات بسیاری نشان می دهد که این فیبر در سیب نقش بسیار مهمی در پیشگیری از سرطان پستان ایفا می کند.

بیشتر بخوانید: تفاوت های آب سیب و سرکه سیب

بیماری های قلبی عروقی

این ماده

پکتین موجود در یک عدد سیب می تواند میزان قابل توجهی کلسترول اضافی در معده را از بین ببرد

پکتین موجود در یک عدد سیب می تواند میزان قابل توجهی کلسترول اضافی در معده را از بین ببرد. این عامل در کاهش سطح کلسترول خون بسیاری موثر است. این ماده می تواند آترواسکلروز را کاهش داده و مانع بروز حملات قلبی و سکته های مغزی شود.

بیشتر بخوانید: کدام نوع سیب بهتر است ؟

پوست سالم با سیب

بسیاری از مردم بر این باورند که خوردن سیب پوست صورتشان را زیبا و شفاف می کند. این مسئله کاملا علمی و صحیح است. چرا که فیبر موجود در سیب التهابات را کاهش داده و پوست را نرم و لطیف می کند.

گلو درد دارید سیب بخورید

فیبر موجود در سیب می تواند یک پوشش مقاوم در گلو ایجاد کرده و مانع التهاب و گلو درد شود. حتی کسانی که گلو درد دارند نیز می توانند با خوردن سیب این درد را کاهش می دهند.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا