اخبار تکنولوژی

اپل با اتهام نقض پتنت دوربین دوگانه‌ی آیفون‌هایش مواجه شده است!

نقض پتنت اپل

اپل در راستای استفاده از پتنت تکنولوژی دوربین دوگانه در اسمارت‌فون‌های آیفون ۷ پلاس، آیفون ۸ پلاس و آیفون ایکس تحت پیگرد قانونی قرار گرفته است.

۰

اپل در راستای استفاده از تکنولوژی دوربین دوگانه در اسمارت‌فون‌های آیفون ۷ پلاس، آیفون ۸ پلاس و آیفون ۱۰ تحت پیگرد قانونی قرار گرفته است. ماجرا از این قرار است که در نوامبر سال قبل، یک شرکت اسرائیلی با نام Corephotonics ادعا کرد که اپل تکنولوژی دوربین دوگانه را، پس از رفع مشارکت بالقوه‌ی میان آن‌ها، به طور غیرقانونی کپی کرده، یا در واقع دزدیده است. آن‌گونه که این شرکت اسرائیلی ادعا می‌کند، گویا اپل پیشنهاد همکاری با این شرکت را رد کرده اما به هر صورت به استفاده از تکنولوژی دوربین دوگانه ادامه داده است.

بنا به گزارش رویترز، اپل در جلسه‌ای با مدیر شرکت Corephotonics، یعنی آقای دیوید مندلویچ، از این تکنولوژی تمجید کرده، اما پس از رد کردن پیشنهاد گرفتن لایسنس برای این تکنولوژی، ظاهراً با توضیحی باورنکردنی و بدون توجیه، به استفاده از آن ادامه داده است.

این پرونده در ابتدا صرفاً مربوط به آیفون ۷ پلاس بود، اما بعدها به دیگر گوشی‌های آیفون که در آن‌ها از دوربین دوگانه استفاده شده، از جمله آیفون ۸ پلاس و آیفون ایکس نیز گسترش پیدا کرد و آن‌ها را نیز شامل شد. پتنت‌های شرکت اسرائیلی مربوط هستند به ساخت یک زوم تله فوتو در فضایی بسیار محدود از گوشی و هم‌چنین نحوه‌ی اثرگذاری این تکنولوژی بر دوربین دوگانه جهت ترکیب زوم اپتیکال و دیجیتال.

خلاصه این ادعا به این معنی است که اپل پیش‌تر این تکنولوژی را دیده و با آن آشنا شده و بعدها با استفاده از آن در گوشی‌های خود، پتنت آن را به نام خود ثبت کرده است.

این مسأله ممکن است برای اپل به‌شدت مشکل‌ساز شود، بایستی منتظر بمانیم و ببینیم که قصه دست‌آخر چه سرانجامی خواهد داشت.

 منبع:

digitaltrends

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا