اخبار تکنولوژی

بیزینس اپل چیست ؟ iPhone سریع ترین کسب و کارِ در حال رشد Apple نیست !

بیزینس اپل پولساز چیست ؟ iPhone سریع ترین کسب و کارِ در حال رشد Apple نیست !

Apple در سه ماهه ی دوم سال میلادی موفق به فروش رقم بسیار بالای ۵۲٫۲ میلیون عدد iPhone شده است. هرچند که این رقم بسیار سرسام آور است و سود ۶۱ میلیاردی برای این کمپانی به ارمغان آورده است، اما تمرکز اخیر این کمپانی به کسب و کارهای خدمات اپل داده شده است.

۰

Apple در سه ماهه ی دوم سال میلادی موفق به فروش رقم بسیار بالای ۵۲٫۲ میلیون عدد iPhone شده است. هرچند که این رقم بسیار سرسام آور است و سود ۶۱ میلیاردی برای این کمپانی به ارمغان آورده است، اما تمرکز اخیر این کمپانی و بیزینس اپل به کسب و کارهای خدمات اپل معطوف شده است. بیزینس اپل (که هیچ سر و کاری با سخت افزار ندارد و با سرویس هایی نظیر App Store و iTunes و Apple Music در ارتباط است) بسیار سریع تر از هر بخش دیگری در این کمپانی در حال رشد و پولسازی می باشد. در ادامه با نگاهی گذرا به بیزینس اپل نت نوشت همراه باشید.

بیزینس اپل پولساز چیست ؟ iPhone آنچنان رشدی ندارد !

طبق داده های جدید UBS، با وجود افزایش سالانه ۳۱ درصدی درآمد خدمات، سرمایه گذاران هنوز هم بر فروش آیفون متمرکز شده اند. این بانک ۱۵۸ سرمایه گذار نهادی را مورد بررسی قرار داد تا بزرگترین نگرانی ها در مورد سهام اپل را مشاهده کند. همچنین از آن ها سوال شد که این سهام را چگونه می بینند. جواب آن ها به صورت زیر بود:

اول از سرمایه گذاران خواسته شد تا پیش بینی کنند که دیگر سرمایه گذاران چگونه موضوعات و مسائل مهم برای یک سهام خاص را رتبه بندی می کنند (عکس سمت چپ) _ سپس از آن ها خواسته شد تا تمایل دیگران بر روی این سهام را پیش بینی کنند (عکس سمت راست) نظر 57 درصد از پاسخ دهندگان "خوش بینانه" بود

اول از سرمایه گذاران خواسته شد تا پیش بینی کنند که دیگر سرمایه گذاران چگونه موضوعات و مسائل مهم برای یک سهام خاص را رتبه بندی می کنند (عکس سمت چپ) _ سپس از آن ها خواسته شد تا تمایل دیگران بر روی این سهام را پیش بینی کنند (عکس سمت راست) نظر ۵۷ درصد از پاسخ دهندگان “خوش بینانه” بود

 

Steven Milunovich که یک تحلیلگر اقتصادی است می گوید: “ما اغلب از سرمایه گذاران می پرسیم که آیا اکنون می خواهند کمی از گوشی های آیفون فراتر بروند؟ نه هنوز! یا حداقل ۱۵۸ نفر از پاسخ دهندگان به این کار اعتقاد نداشتند. فروش واحدهای آیفون و ASP در رده ی اول موضوعات مهم برای ۵۶ درصد پاسخ دهندگان قرار گرفتند.”

هرچند که سرمایه گذاران هنوز بر روی خدمات اپل تمرکز کافی نداشته اند، اما مدیر عامل کمپانی اپل یعنی Tim Cook بر آینده ی بیزینس اپل بسیار امیدوار است. در واقع او امیدوار است تا سال ۲۰۲۰ بتواند سود و درآمد حاصل از این بخش را نسبت به سال ۲۰۱۶ دو برابر کند: “هدف ما در بلند مدت، ۲ برابر کردن سود حاصل از بیزینس اپل در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۶ می باشد. وجه اشتراک های پرداخت شده در ۹۰ روز گذشته از ۲۷۰ میلیون عبور کرده که نسبت به سه ماهه ی اول سال جاری ۳۰ میلیون بیشتر بوده است. بنابراین همه چیز دست در دست هم داده است تا درآمد حاصل از خدمات رو به افزایش باشد.”

سهم های اپل از اول سال ۲۰۱۸ تا کنون ۱۱ درصد افزایش قیمت داشته اند و در روز پنجشنبه به رقم ۱۹۱٫۵۳ دلار رسیدند. UBS می گوید که سهام اپل ممکن است امسال به ۲۱۰ دلار هم برسد “چنانکه سرمایه گذاران اعتماد کافی به جریان های سودآورِ سرمایه گذاری و توانایی اپل در پول ساز کردن اکوسیستم در حال رشد خود به دست آورند.”

منبع: http://uk.businessinsider.com

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا