1398-02-02
علمی

این خط هوایی سری، هر روز به منطقه عجیب ناحیه ۵۱ پرواز می‌کند!

جانت جت

اگر شما جایی در نزدیکی ناحیه ی ۵۱ زندگی کنید، برای دیدن بشقاب پرنده ها نیازی نیست که در آسمان به دنبال آن ها بگردید! نه، وقت خود را با این شایعات و هیاهو ها تلف نکنید. به جای آن، به دنبال یک شی واقعی در آسمان بگردید که شانس شما برای یافتن آن بسیار زیاد است: یک جت Janet (جانت جت).

اگر شما جایی در نزدیکی ناحیه ۵۱ زندگی کنید، برای دیدن بشقاب پرنده ها نیازی نیست که در آسمان به دنبال آن ها بگردید! نه، وقت خود را با این شایعات و هیاهو ها تلف نکنید. به جای آن، به دنبال یک شی واقعی در آسمان بگردید که شانس شما برای یافتن آن بسیار زیاد است: یک جت Janet (جانت جت). احتمالا تا الان چیز زیادی از منظور ما متوجه نشده اید و حتی نمی دانید ناحیه ۵۱ کجاست! پس اجازه دهید تا خط هوایی مرموزی که هر روزه یک بار به صورت مخفیانه به سمت این محوطه ی رازآلود، یعنی ناحیه ۵۱ پرواز می کند را به شما معرفی کنیم. در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

ششششششش!

ناحیه ۵۱، که به طور رسمی تر به عنوان “دسته ی ۳، مرکز آزمایش پرواز نیروی هوایی ایالات متحده امریکا” شناخته می شود، یک منطقه ی فوق سری نظامی در نوادای جنوبی است که بر طبق اسناد منتشر شده توسط FBI، تاریخ ساخت آن به سال ۱۹۵۵ میلادی باز می گردد. شاید شما شایعاتی مبنی بر سقوط یک UFO در نزدیکی Roswell در نیومکزیکو را شنیده باشید. بسیاری می گویند که پس از سقوط این یوفو در این منطقه، یک سایت مخفی برای تحقیق در مورد “بیگانگان” در آن جا ساخته شد (و شاید هنوز هم باشد!). البته اگر این تئوری جسورانه و دیوانه وار را کنار بگذاریم، دولت ایالات متحده هم در سال ۲۰۱۳ اعلام کرد که این مکان واقعی است، البته نه به عنوان مرکزی برای آزمایشات درباره ی بیگانگان، بلکه به عنوان وسیله ای برای برنامه های جاسوسی دولت از آن استفاده می شود.

آیا جانت جت را تا به حال از نزدیک دیده اید؟

در گروه هواپیماهای ۷۳۷ امریکایی که هر روزه به مقصد لاس وگاس پرواز می کنند، آن هایی که تنها یک شماره ی ثبت و یک خط قرمز بر روی بدنه شان قرار دارند را به عنوان “جانت جت” می شناسند. جالب است بدانید که نام “جانت” را نه خطوط هوایی بر این هواپیما گذاشته اند، و نه اصلا نام این هواپیما جانت می باشد! بلکه برخی از هوانوردهای دیوانه که همه چیز را به هم ربط می دهند، هنگام پرواز این هواپیما در فضای غیرنظامی، آن را به صورت رمزی به نام “جانت” صدا می زنند. با این حال، هنگامی که جانت وارد استفاده در “فضای هوایی مخصوص” می شود، جت ها فرکانس ها را تغییر می دهند و نام های کاملا متفاوتی به خود می گیرند. این فضا، همانطور که Jalopnik توصیف می کند، “محدود ترین فضای هوایی بر روی زمین” است.

۶ جانت جت وجود دارند که شما می توانید پرواز آن ها را از فرودگاه “McCarran’s “Gold Coast ببینید، اما احتمال اینکه با یکی از این هواپیماها پرواز کنید تقریبا صفر است! این هواپیماها برای بسیاری از سایت های داخل محدوده ی نیروی هوایی Nellis که شامل سایت امنیت ملی نوادا هم می شود مخفی شده اند. این سایت دقیقا در وسط ناحیه ۵۱ قرار دارد. این منطقه مکانی است که دولت امریکا در آن جا تا به حال بیش از ۹۰۰ آزمایش اتمی انجام داده است. همچنین در این ناحیه، تعداد زیادی از امکانات دولتی که به نحوی مرتبط با آزمایش هواپیماهای پیشرفته ی مخفی و ارائه ی آموزش های مبارزات هوایی می باشند وجود دارند.

استخدام برای کار در یک جانت جت؟ شاید!

اگر شما در امریکا زندگی می کنید و یکی از علاقه مندان به هوانوردی می باشید که به دنبال کار می گردند، شاید روزی بخت با شما یار باشد و بتوانید درون یکی از این جت های اسرارآمیز سوار شوید. در ژانویه ی ۲۰۱۸ یک آگهی استخدام برای شغل سرپرستی پرواز یک جانت جت منتشر شد. پیش نیازهای لازم برای این شغل این چنین می باشند: شما باید برای حوادث و اتفاقات پیش بینی نشده (مثل شرایط بد هوایی، یا مشکلات مکانیکی هواپیما و هواپیما ربایی و…) سطح روحیه و تفکر بالایی داشته باشید. این شرایط برای استخدام در هر یک از کمپانی های هوایی معمول است، اما یک شرط اضافی هم برای این شغل وجود داشت: “شما برای مواجهه با اسرار فوق سری هم باید آماده باشید.” این شرط به نظر شما کمی عجیب نیست؟

منبع: curiosity.com

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا