خودرو

این پژو ۲۰۵ GTI سال ۱۹۹۰با شرایطی استثنایی به فروش می رسد!

هر فرد ثروتمندی سعی می کند کلکسیونی از خودروهای عجیب و غربی داشته باشد که همیشه بسیاری حسرت داشتنش را دارند. البته بیشتر ثروتمندان سعی می کنند خودروهای سوپراسپرتی تهیه کنند اما برنارد آرنوو یکی از ثروتمندان بنام ترجیح داد در کلکسیون خود اتومبیل نوستالوژیک و هاچ بک پژو ۲۰۵ GTI سال ۱۹۹۰ را داشته باشد. این پژو به شکل سفارشی توسط آرنوو ساخته شده و در آن زمان یک مدل نامناسب به نظر نمی رسید اما استقبال چشمگیری داشت.

۲۰۵ GTI

به تازگی این هاچ بک جذاب در Art & Revs برای فروش گذاشته شد که قیمتی ۴۷ هزار دلاری یا ۳۷ هزار یورویی برای آن در نظر گرفته شده است. قیمت اصلی پژو ۲۰۵ GTI اصلی تنها یک سوم چنین هزینه هنگفت بوده و حتی شامل رینگ، کیت بدنه اسپرت، موتوری قدرتمندتر و برخی ویژگی های دیگر می شود. بنابراین تعیین قیمت مورد اشاره بسیار عجیب بوده و دلیل مشخصی ندارد.

۲۰۵ GTI

با توجه به توضیحات Art & Revs در سال ۱۹۹۰ آرنوو از پژو این خودرو را به شکل سفارشی خریداری می کند و از آنجایی که شخصیتی معروف و ثروتمند بوده کمپانی پژو نیز یک محصول قابل توجه برای آن فراهم آورد. البته یکی از نکته های جالب توجه این مدل شیشه ضدگلوله ای بوده که پژو برای پژو ۲۰۵ GTI آرنوو فراهم آورده است و در تصاویر می توان این شیشه ها را مشاهده کرد.

۲۰۵ GTI

همانطور که مشخص است پژو از شیشه های ضدگلوله و برخی ویژگی های قابل توجه در این هاچ بک سال ۱۹۹۰ بهره گرفته است. همین امر وزن مدل را به ۱۴۰۰ کیلوگرم افزایش داد و سیستم تعلیق با ترمز نیز ارتقایی پیدا کرده است. هیچ اشاره ای به پیشرانه مدل نشده اما به نظر می رسد از نوع ۱٫۹ لیتری خواهد بود. تریم داخلی نیز با صندلی چرم همراه بوده و سیستم تهویه مطبوع و فرمان سفارشی می تواند آن را به محصولی منحصربفرد تبدیل کند. البته این مدل سفارشی بوده و خودرویی عمومی به شمار نمی رود.

۲۰۵ GTI

البته برنارد آرنوو در سال ۲۰۰۹ آن را به یک میلیاردر دیگری فروخت. با هزینه خرید این خودرو پژو ۲۰۵ GTI می توانید یک بی ام و سری ۴ صفر کیلومتر خریداری کنید.

منبع

مهتاب جهاندار

من رشتم حقوق بوده اما علاقه بسیار به فناوری و خودرو باعث شده تا در زمینه فناوری و خودرو مشغول به کار بشم و به کارم علاقه دارم. البته در کنارش به رشته حقوق هم میپردازم. در زندگی سعی می کنم جدیدترین ها رو تجربه کنم و تا حالا هم تونستم به بیشتر اهدافم برسم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا